Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze klatki vol. 2
Autor Wiadomość
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:20   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Halo, spokojnie.

Niektóre szczury lubią kołowrotki, oczywiście odpowiednio duże.
Dobrze odpylone trociny też nic szczurom nie zrobią, polecam np.te do końskich boksów. Chociaż chłoną mocz całkiem dobrze, to przykry zapach pozostaje i w dodatku bardzo się noszą po całym pokoju i wczepiają w tkaniny. Dlatego też polecamy różne inne ściółki, ale nie wykluczamy trocin.

Jolasia, klatka którą masz faktycznie jest za mała, dołączony do niej kołowrotek również. Ponadto dla bezpieczeństwa szczurzych łapek lepsze będą pełne półki - plastikowe tacki, koszyki, tarasy, czy po prostu zabezpieczone (np.przeplecione) Twoje piętra z prętów.
Polecam przejrzenie poszczególnych tematów w dziale dotyczącym klatek. W razie wątpliwości pytaj oczywiście.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Jolasia 



Dołączyła: 04 Mar 2016
Posty: 62
Skąd: olsztyn
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 18:23   
   Zwierzątka: mój Ptyś - labrador, dwuczłonkowa (śmieszne słowo) złoga G, brat - goryl


Czytałam teraz o tych kołowrotkach i podobno szczurom się w mózgach po nich przewraca xd Idę je wywalić. mmarcioszka, OK, to zostawiam te trociny.
_________________
Nikt nie obiecywał nam,że w życiu będzie łatwo
Za hajsem pogoń, --- wrogom
Zobacz ile osób,dziś ufa naszym słowom
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Mar 07, 2016 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 18:30   

Jolasia większość szczurów po prostu nie interesuje się kołowrotkami. Po tym druga istotna kwestia; kręgosłup. Zwykle dostępne kołowrotki są po prostu zdecydowanie za małe dla szczurów.
 
     
Jolasia 



Dołączyła: 04 Mar 2016
Posty: 62
Skąd: olsztyn
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 18:33   
   Zwierzątka: mój Ptyś - labrador, dwuczłonkowa (śmieszne słowo) złoga G, brat - goryl


mmarcioszka, tata zamówił mi taki worek http://sprzedajemy.pl/sprzedam-trociny,17763837 :)
A co do kołowrotków, to nawet mama mi powiedziała dziś, żebym nie robiła ze szczura idioty xd
_________________
Nikt nie obiecywał nam,że w życiu będzie łatwo
Za hajsem pogoń, --- wrogom
Zobacz ile osób,dziś ufa naszym słowom
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Mar 07, 2016 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 19:12   

Jolasia, olejki eteryczne zawarte w trocinach z drzew iglastych są bardzo szkodliwe dla układu oddechowego gryzoni. Jeżeli wybieramy trociny, najlepiej żeby były one z drzew liściastych. Z trocin polecam TierWohl dla koni, jednak czasem zdarzają się mniej odpylone serie (niestety), dlatego jeżeli chcemy mieć pewność, lepiej wyprać wersję super, a nie classic (classic są na stronie animalia.pl). Minusem jest to że dostępne są one w workach 500l i osoby z mniejszym metrażem w pokoju mogą mieć problem z ich przechowywaniem.

Kołowrotki i talerze dla szczurów dostępne są na stronach zagranicznych, ale zazwyczaj służą tylko właścicielom dla samego posiadania, a nie szczurom do zabawy ;)
_________________


 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 20:38   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Tak wygląda klatka Mati i Cielo z nowymi hamaczkami :)
Poprzednie zagęszczenie podobało mi się ciut bardziej, chociaż tak naprawdę niewiele się zmieniło.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 20:42   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


quag, jaką Ty masz piękną klatkę :serducho:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 20:43   

Jakie mebelki i kolor miętowy, aww śliczności :serducho:
quagmire skąd wytrzasnęłaś tą wiszącą myszkę-grzechotkę (?) :wink:
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 20:58   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Kupiłam dawno temu na ratwarehouse.com. Chyba już nie mają, ale też nie do końca się sprawdza. To jest taka zabawka - nudołamacz, ale ma tak duże dziurki na dole, że nie da się nasypać karmy. Sprawdza się jedynie przy kiełkach czy jarmużu.

Pyl, możliwe, że Ci się tak podoba, bo to Twoja klatka :D

Tylko miętowej kuwetki mi jeszcze brakuje :(
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 18:12   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


I tutaj się pochwalę :D
Wczoraj nareszcie złożyłam moją wymarzoną klaciochę, Savic Royal Suite XL :serducho:
Chłopcy zachwyceni, a ja mam zaciesz od wczoraj :DD

_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 18:33   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Wspaniała jest :DD
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 18:37   
   Zwierzątka: szczurze damy


Superaśna :D
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Pon Mar 07, 2016 05:26   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


quagmire jaki ja tam widzę piękny durszlaczek :) Fajny patent z odpływem nieczystości :o
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Pon Mar 07, 2016 09:26   

Ach, Savic Royal Suite XL, może niedługo... :zakochany:
 
     
Aska 


Dołączyła: 18 Sty 2016
Posty: 28
Wysłany: Pon Mar 07, 2016 12:28   
   Zwierzątka: szczurzyca


Ladna :-) . Mnie moje baby wkurzaja. Dziurawia wszystkie polarkowe domki, hamaki tunele :-/. I sikaja na polki :-/. Po 3 dniach musze sprzatac, prac wyrzucac co wpierdzielily :-(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 9