Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!
Autor Wiadomość
Shiva 



Dołączyła: 15 Lip 2014
Posty: 141
Skąd: Lubin/Bielawa
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 17:01   
   Zwierzątka: 4 szczurzych panów


Pyl, popytam u różnych weterynarzy, ale oczywiście nie wszystkim ufam, mam chyba dwa takie gabinety u siebie. Ostatecznie będę musiała gnać do Wrocławia.
Czyli wziewka jednak lepsza w tym wieku?
_________________
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 17:40   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Shiva, tak, jest bezpieczniejsza - jeśli cokolwiek się zadzieje to można ją przerwać natychmiast.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 19:03   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Shiva, my wycinalismy w tym wieku zmiany na plecach u Mortiego na iniekcji i było ok wszystko.
Nam wetka zawsze daje marbocyl jeśli jest podejrzenie ropnia. Po tym antybiotyku zazwyczaj w kilka dni ropień się otwiera.
A jak jest podejrzenie nowotworu, to robimy biopsję. Ale nie wiem jak to jest z policzkiem. W tym miejscu przechodzilam tylko przez ropnie.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 22:59   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Z policzkiem zasadniczo jest do kitu, zdecydowanie mało "operowalna" przestrzeń. Ropień z tego wszyskiego byłby chyba najlepszy. Niezależnie od tego trzeba go zdiagnozować. I o ile wyobrażam sobie pojedyncze znieczulenie iniekcyjne na potrzeby diagnostyki lub operacji to zupełnie nie widzę tego np. w przypadku konieczności kilkukrotnego czyszczenia ropnia. Szczególnie u starszego ogona. Jeśli jest taka możliwość to będę polecała wziewkę - nawet na te "pojedyncze atrakcje weterynaryjne". A jeśli nie jest dostępna - to doświadczonego szczurzego weta stosującego iniekcyjne znieczulenie - praktyka czyni mistrzem.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Shiva 



Dołączyła: 15 Lip 2014
Posty: 141
Skąd: Lubin/Bielawa
Wysłany: Czw Cze 23, 2016 11:38   
   Zwierzątka: 4 szczurzych panów


Porozmawiam z panią weterynarz odnośnie tej iniekcji. Z tego co słyszałam, do sprawdzenia i zdiagnozowania, nie jest podawane tyle narkozy co do zabiegu, w sensie taki "głupi jaś". A jeśli chodzi o narkozę, to naszej wetce ufam, bo przeprowadzała z sukcesem nie jedną operację na szczurach, nie tylko moich. Myślę, że jeśli to będzie ropień, to zostaniemy tutaj, a jak nie, to czeka nas wizyta u dr. Piaseckiego we Wrocławiu.
ema0505, dziękuję :) też spytam w razie czego o marbocyl, zobaczymy co mi powie.
_________________
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 23, 2016 14:11   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Off-Topic:
Shiva napisał/a:
przeprowadzała z sukcesem nie jedną operację na szczurach, nie tylko moich.
a zgłaszałaś ją do naszej listy polecanych weterynarzy? Jeżeli jest dobra, to niech ludzie z Twojego miasta i okolicy o tym wiedzą. Informacje o dobrych gryzoniowych wetach są cenne.
_________________
449955886677
 
     
No90 


Dołączyła: 13 Lip 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 14, 2016 18:34   

Dzięki za jakąkolwiek dodatkową pomoc. Umiesz liczyć, licz na siebie.
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Lip 14, 2016 18:44   
   Zwierzątka: szczurze damy


No90, Bardzo interesujący pierwszy post na forum.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
inambush 


Dołączyła: 04 Lip 2016
Posty: 10
Wysłany: Czw Lip 21, 2016 11:09   

Hej, potrzebuję rady. Zauważyłam, że po ostatniej bójce (wtorek wieczorem) podczas łączenia dwóch samców jeden wyszedł ze szramą pod okiem. Cały policzek mu spuchł i ma podpuchnięte oczko. Dzisiaj rano zauważyłam trochę czerwonego wokół oka, nie wiem czy to porfiryna czy krew z tej rany, której de facto teraz nawet nie umiem zlokalizować. Zauważyłam też, że chore oczko jest takie lekko zamglone. Staram się przemywać je solą fizjologiczną, ale właśnie nie jestem pewna czy lepiej przykładać wacik w formie kompresu czy aplikować kropelki bezpośrednio na oczko? Posiadam też krople do oczu Dicortineff, gdzieś przeczytałam, że można je stosować u szczurków, ale nie wiem czy w takim przypadku. Konieczna jest interwencja weterynarza? Proszę o radę!
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 21, 2016 11:15   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


inambush, wizyta u weterynarza jest konieczna. Piszesz, że oczko jest zamglone, więc mogło,dojść do urazu, którego kropelkami na własną rękę nie wyleczysz. A każdy dzień zwłoki działa na niekorzyść zdrowia ogonka.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 21, 2016 11:16   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


inambush, zakraplaj, tak lepiej.
Czy wokół oka wciąż jest spuchnięte czy to już minęło?

Dobrze, gdyby oko obejrzał wet (a najlepiej okulista). Dicortineffu na własną rękę nie wpuszczaj. Stosuje się go u szczurów, ale to po rozpoznaniu tego, co dolega.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
inambush 


Dołączyła: 04 Lip 2016
Posty: 10
Wysłany: Czw Lip 21, 2016 16:34   

Dzięki za odpowiedzi. Okolice oka dalej są obrzęknięte delikatnie, choć już chyba mniej, takie mam wrażenie. Szczurek ledwo oczko otwiera, widać, że go boli. Jutro pójdziemy do weterynarza.
 
     
inambush 


Dołączyła: 04 Lip 2016
Posty: 10
Wysłany: Pią Lip 22, 2016 13:49   

Byłam u weterynarza, dostał dwa zastrzyki i mam mu zakrapiać oczko Gentamicinem. Zaleciła założyć mu kołnierz, bo czasem drapie się w to oczko, ale najmniejszy rozmiar i tak był za duży. Patrzyłam na Internecie jak samemu taki wykonać, coś tam próbowałam, ale wychodzi z niego i pewnie bardzo by mu przeszkadzał choćby i w codziennej pielęgnacji. Myślałam nad opaską na oczko, albo czymś podobnym, ale nie wiem czy to jakoś pomoże. :|
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 22, 2016 14:10   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Możesz zrobić ze starej kliszy rentgenowskiej, tylko brzegi trzeba plastrem okleić żeby nie raniły szyi.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Lip 22, 2016 19:25   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


inambush, może być konieczne przyklejenie kołnierza plastrem do szczura...
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11