Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!
Autor Wiadomość
Kami 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 1446
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 13:17   
   Zwierzątka: nie ma :(


smeg napisał/a:
Mamba, gdyby się nie poprawiło, spróbuj też tutaj u dr Tomaszewskiej: http://www.klinikawet.pl/ , jest w pobliżu lecznicy, w której byłaś. Polecana do szczurów w Poznaniu jest też dr Lisiecka: http://www.kobrawet.pl/ .

Popieram i potwierdzam. Osobiście leczyłam moje panny u dr Lisieckiej - bardzo polecam, ma duże doświadczenie (ale też spore kolejki). Przerabiałyśmy i guzy, i krwiaki, i ropnie. :wink: Dr Tomaszewska też jest w porządku. Jeśli się nie poprawi, to warto skonsultować.
_________________
Moje słoneczka:
Roxanne Weasley HF (16.08.2011 - 1.06.2013)
Batalia SR (1.03.2012 - 15.12.2013)
Bellatrix Lestrange HF (16.08.2011 - 21.10. 2014)
Bitwa SR - (1.03.2012-13.04.2015)
:serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
Mamba 


Dołączyła: 29 Sie 2014
Posty: 8
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 13:56   
   Zwierzątka: Dwie szczurzyce


Dzięki ale szczerze mówiąc uważam, że pani Kasia ma bardzo dobre podejscie do zwierzakow . Jak byłam u niej po raz pierwszy to na prawdę całe dokładnie przebadala , osluchala , sprawdzila oczka, węzły chłonne, całe je obejrzala i byłam bardzo zadowolona że tak dokładnie je przebadala , poza tym dużo moich znajomych do niej chodzi i nigdy nie mieli żadnych zastrzezen. mn
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 14:10   
   Zwierzątka: brak


Mamba, dużo Twoich znajomych chodzi do niej ze szczurami, czy z innymi zwierzętami? Nie chcę kwestionować kompetencji weterynarza, którego nie znam, ale naprawdę w leczeniu gryzoni trzeba się specjalizować, żeby poradzić sobie z trudniejszymi przypadkami. Dobre podejście to nie wszystko, leczenie psów i kotów też nie wystarcza. Jeśli Twojej szczurce się poprawi (za co bardzo trzymam kciuki), to super, ale jeśli poprawy nie będzie, warto skonsultować diagnozę gdzie indziej - nie ma co się za wszelką upierać przy swoim zdaniu kosztem zdrowia szczura.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
najeli 
Czerwony Kapturek



Dołączyła: 14 Paź 2010
Posty: 373
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 15:20   

Mamba, jeśli wetka Ci powiedziała, że nie ma "objawów raka" bo szczur się zachowuje normalnie, to znaczy, że na szczurach się nie zna. i niezależnie od jej wspaniałego nastawienia w niczym Ci nie pomoże. szczury się przy guzach zachowują normalnie, póki nie są skrajnie wycieńczone i umierajace...

ja od siebie polecam też dr. Szymkowiak na Armii Krajowej 85A.
_________________
Ze mną: Ethlin Zirrael Rattery, Iskra Zirrael Rattery
Za TM: Furia, Brawurka, Eklerka, Umbra i Ultramaryna of Anahata, Bójka, Chewbacca WWW, Gafa SunRat's
Nasz temat!
 
     
johnny_xyz 



Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: Sob Sty 31, 2015 01:23   
   Zwierzątka: szczur


Coś się dzieje mojemu Pinciapkowi :( wczoraj przyuważyłem na jego lewej powiece inny, lekko odznaczający się kolor ale bez opuchlizny, dzisiaj jednak zdecydowanie da się opuchliznę zauważyć. W ogóle nie wiem co to jest i od czego to się mogło zrobić. Oko funkcjonuje normalnie, w sensie na nim zadnych zmian nie ma, ale na powiece jest taka mini bułka. Pinciap raczej nie zwraca na to uwagi, nie przeszkadza mu to bo nie zaobserwowałem żeby jakoś szczególnie przymykał to oko, drapał się tam czy nadmiernie czyścił mordeczke. W poniedziałek mam zamiar iść do weterynarza. Pisze bo sie martwie o Niego. Zanim pójde do weterynarza chciałbym mniej więcej wiedzieć, dowiedzieć się z innych źródeł co to może byc, jak to wyleczyć.
Podaje link do zdjęcia żeby szybciej zorientować się o co mi chodzi. I drugie zeby zobaczyć róznice. Jak JEST(1) a jak BYŁO(2)

 
     
johnny_xyz 



Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: Sob Sty 31, 2015 01:25   
   Zwierzątka: szczur


1 http://www.fotosik.pl/pok...260f30555f.html
2 http://www.fotosik.pl/pok...504d4d64c4.html
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Mar 06, 2015 14:29   
   Zwierzątka: szczurki i psy


Czy ktoś może kojarzy temat o przypadłości hot spot (przypadłość gorącej skóry) ?
Moja szczurzyca jest cała w strupach, zeskrobiny czyste (całe stadko zdrowe) otrzymywała zastrzyki przeciwświądowe ,pomagało na kilka tygodni i znowu powracało . Dieta niezmienna ,przypuszczenia były iż wina słonecznika lub dyni- dieta eliminacyjna to teraz a problemy jak były tak są.
_________________

 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Kwi 04, 2015 10:22   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Post o problemach w relacjach ze stadem przeniosłam tutaj.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
piotreksz 



Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 7
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 22:40   
   Zwierzątka: Tuptuś / Za TM: Ciapek, Kipuś


Witajcie, jest to mój pierwszy post na forum. Mianowicie mój szczuras w bardzo krótkim czasie strasznie schudł, ważył ok. 300g, teraz ma niecałe 200g, sama skóra i kości, ciągle śpi, po podaniu sterydów i antybiotyków w zastrzykach wrócił mu apetyt, niestety w ogóle nie tyje. Weterynarz podejrzewał guza, lecz po zrobieniu rtg podejrzenie padło na pęknięty ropniak. Teraz dostaje Keflex + bioprotect osłonowo, kompleks wit. B + A+E, Enroxil. Bardzo proszę o jakiekolwiek rady i pomoc, bo szczurek marnieje z dnia na dzień... Dodaję zdjęcie RTG. Szczurek ma ok. 7 miesięcy, więc za młody na takie "przygody"... Ma strasznie spuchnięty brzuch i widać, że go boli...

 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 23:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


piotreksz, skąd jesteś? Czy jest szansa, żeby zrobić USG i/ lub badanie krwi?
Ze zdjęcia zbyt dużo wywnioskować nie mogę - i nie wiem co może mieć wet na myśli mówiąc o ropniaku - gdzie on miałby być? Jamę brzuszną bardzo trudno ocenić na podstawie RTG, a w płucach specjalnie nie widać problemu (patrzę tylko z komórki, więc może nie być to bardzo wiarygodne). Jedyne co mogę podejrzewać na podstawie RTG to gazy w układzie pokarmowym, ale to ani wiarygodne ani przyczyna takich dolegliwości.

/Edit
To jest 7. miesieczny samiec i ważył pierwotnie 300g? To bardzo mało. To niepokojąco mało.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
piotreksz 



Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 7
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 23:29   
   Zwierzątka: Tuptuś / Za TM: Ciapek, Kipuś


Dziękuję za odpowiedź ,nie zdążyłem jeszcze uzupełnić proflilu. Jestem z Bytomia, szczuras leczy się w Silesia Vet. Jeśli chodzi o USG, to prawdopodobnie nic z niego nie wyniknie, taką dostałem informację. Co do gazów, rzeczywiście, była o tym mowa. Z tego całego stresu nie jestem w stanie wskazać dokładnej lokalizacji, ale jak dobrze pamiętam, to chodzi chyba o całą jamę brzuszną... Co do wagi , drugi szczurek w tym samym wieku waży ok. 320g i wygląda dobrze, nie sądziłem, że ta waga jest zbyt mała...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 00:12   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


piotreksz, na samca to mało - normalnie ważą kole 400-600g. Czy z drugim ogonkiem są rodzeństwem? Może się zdarzyć niewyrośnięty samiec, ale zazwyczaj ma to podłoże albo w niedożywieniu w okresie rozwojowym albo z wadą/chorobą obciążającą od dzieciństwa. Ewentualnie może być rodzinne. Tu pomyślałam o chorobie, która teraz mogła się nasilić.

Wracając do ogonka - lecznica dobra, polecana. Choć uważam bez diagnostyki trudno jest leczyć. Jeśli nie umieją/nie mają możliwości zrobić USG to niech chociaż sprawdzą parametry wątrobowe i nerkowe we krwi. Bolesność brzucha to może być wszystko - od wrzodów czy stanu zapalnego żołądka, po guzy wszelkiej maści.
Dawno choruje? Dawno dostaje antybiotyki? A na gazy coś dostał (np. espumisan albo bobotic w kropelkach)? Czy załatwia się normalnie? Na bazie jakich przesłanek jest podejrzenie tego ropniaka?

Możesz też podpytać limomankę czy ktoś jeszcze w pobliżu może pomóc w diagnostyce.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
piotreksz 



Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 7
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 00:32   
   Zwierzątka: Tuptuś / Za TM: Ciapek, Kipuś


Schudł w ekspresowym tempie. Pod opieką jest od początku tygodnia, bo wtedy stał się osowiały i nastroszony, wcześniej wulkan energii. Maluchy są wzięte z jednej "hodowli", biedaczek od drugiego jest starszy o jakieś 2 tygodnie. To ten Husky z awatara. Nie, nie dostał nic na wzdęcia, dać mu espumisan? W jakiej ilości zakładając, że jego waga to 200g?
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 07:04   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


piotreksz, miałam szczura z ropniem wewnętrznym i miał zabieg operacyjny. Szczur waży bardzo mało :(
piotreksz napisał/a:
drugi szczurek w tym samym wieku waży ok. 320g
To jest waga drobnej samicy, nie dorosłego samca :( Może to być wynikiem chowu wsobnego.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 09:01   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


piotreksz, nie pamiętam dawkowania, ale przy tej wadze to pewnie będzie kropelka. Możesz dać, powinno nieco zmniejszyć wzdęcie i bolesność, ale jemu jest teraz zdecydowanie potrzebna dobra diagnostyka i leczenie przyczyny. Też niestety się obawiam, że może być potrzebna operacja. A może być też na nią za późno.. W tym wieku raczej ogony nie chorują na starcze niedomagania tylko na guzy/ropnie/ostre stany zapalne.
Pogadaj z wetem jakie macie możliwości diagnostyczne, na ile obecna diagnoza ma potwierdzenie w efektach dotychczasowego leczenia (czy jest poprawa po antybiotykach czy też po sterydzie i na ile jest trwała, czy poprawia się coś w jamie brzusznej czy tylko szczur dostał kopa od sterydu), jakie są wg niej inne możliwe przyczyny i co możecie zrobić. Jednocześnie mocno dokarmiaj malca - poczytaj wątek o dokarmianiu chorasów (nie podlinkuję z komórki) - on nie ma zapasu, z którego może korzystać, żeby walczyć z chorobą. Jeśli potrzeba to mogę coś wspomóc w diagnostyce w Warszawie, ale to już musiałaby być Wasza wspólna decyzja z wetem, że warto narażać go na stres oddalenia od domu. A to też nie daje gwarancji sukcesu.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 7