Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Nie Lip 20, 2014 22:18
Trójka dorosłych i przeuroczych Panów dumbo [Poznań]
Autor Wiadomość
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Pon Lip 07, 2014 16:04   Trójka dorosłych i przeuroczych Panów dumbo [Poznań]

1. Liczba szczurów do oddania: 3

2. Płeć szczurów: samce

3. Wiek szczurów: bracia Faun i Forel Anahata - 2 lata i 1 miesiąc, Irytek SR - 1 rok i 4 miesiące

4. Miasto: Poznań

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: mogę dowieźć do Warszawy, Wrocławia lub Szczecina

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: Faun choruje na infekcję dróg oddechowych

7. Charakter, usposobienie szczurów: bardzo łagodne, misiaczki. Opisałam wszystko w moim temacie: http://forum.szczury.biz/...p=967172#967172

8. Stosunek szczurów do człowieka: idealny, nie boją się, są bardzo grzeczne

9. Stosunek do innych szczurów: dobrze dogadują się w swoim stadzie, z Irytkiem było trochę problemów o czym można przeczytać w moim temacie [link powyżej]

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: sprawy osobiste, nasilająca się alergia mojego partnera

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: -

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: -

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: karma, leki, hamaki, poidła i miski w razie potrzeby. Mogę także wypożyczyć swoją klatkę na okres ich życia, jeżeli będzie możliwość transportu. Wszystko jest do dogadania.

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: TYLKO RAZEM

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: najlepiej aby trafili do osoby, która będzie miała możliwość trzymać ich jako oddzielne stado. Powód został opisany w moim wątku:
http://forum.szczury.biz/...p=967172#967172
Jednak nie jest to wymóg konieczny i jeżeli osoba adoptująca przekona mnie do próby połączenia chłopców ze swoimi szczurami - można spróbować. Najważniejsze jest aby nowy właściciel mógł dać im swój czas i miłość ;)
Nie oddam ich osobie, której nie znam chociażby z forum. Nie jest istotna "kolejność zgłoszeń", chociaż przy starszych szczurach tłumu chętnych się nie spodziewam...
Obowiązuje umowa adopcyjna ze mną oraz umowa z hodowcami, jeżeli sobie tego zażyczą.

16. Zdjęcia szczurów:

Irytek:

ten po lewej:
http://s1141.photobucket....7c5911.jpg.html
Gdy był mały:
http://s1141.photobucket....3c8b2f.jpg.html

Faun i Forel:
http://s1141.photobucket....fcfc19.jpg.html
http://s1141.photobucket....0246e1.jpg.html
Forel:
http://s1141.photobucket....ml?sort=3&o=103
Faun:
http://s1141.photobucket....ml?sort=3&o=149 (zdjęcie autorstwa maris)


17. Kontakt: poprzez PW lub mail: karola_rz@op.pl

18. Kilka słów o szczurze:
Ta trójka tworzy super zgrane stado, świetnie się dogadują i uzupełniają charakterami. Są przekochanymi miśkami - ufają człowiekowi i na wszystko mi pozwalają. Nie niszczą mebli a na wybiegach są grzeczni.

Forel - alfa stada, w stosunku do człowieka istny ideał, przeogromnie go kocham, totalny misiek i luzak, pozwala zrobić ze sobą wszystko a ponadto bardzo lubi towarzystwo człowieka, sam przychodzi na mizianie. W stadzie radzi sobie ładnie, czasem pogoni Irytka ale nigdy z zębami, nigdy nikomu nie zrobił krzywdy. Trochę gnębił Irytka gdy był młody - może być wiele powodów takiego zachowania.
Zdrowotnie: całkiem OK, lekko przesuszają mu się oczka, poza tym nic się nigdy nie działo i nie dzieje.

Faun - charakter jak wyżej, misiek i pieszczoch, nieco ostrożniejszy ze względu na czerwone oczka, ma obłędnie miękkie futerko. Również trochę gnębił małego Irytka, ale znacznie mniej niż Forel i równie często był na plecach jak na górze. Obaj bracia F. mają trochę trudny charakter podczas łączenia (chociaż nie mogę na ten temat wiele powiedzieć, bo do nich przyłączałam tylko raz tylko jednego szczura - Irytka, który także za uszami miał).
Zdrowotnie: gorzej, od kilku mies. ma nawracającą infekcję układu oddechowego (możliwe, że zaraził się od Huragana którego w maju uśpiłam). Wg rtg ma powiększone serce, na stałę przyjmuje prilium. Stosujemy kolejne antybiotyki, aktualnie rozważamy też dość poważnie alergię - myślę, że w ciągu tygodnia lub dwóch sprawa stanie się bardziej klarowna. Mimo gruchania i oddychania trochę bokami, jest cały czas aktywnym szczurem, nie ma problemów z jedzeniem, zachowuje się normalnie.
Jednak musi być pod stałą kontrolą weterynarza.
Jeżeli ktoś by rozważał kastrację chłopców i przyłączenie do bab - ze względu na problemy oddechowe Fauna jego kastracja nie wchodzi w grę.

Irytek - kastrat. BARDZO wrażliwy szczur. W stosunku do człowieka milutki i słodki. Jego "wrażliwość" polega na tym, że czasem bardzo przeżywa wszelkie zmiany, nawet wizyty zaszczurzonych osób, nie jestem w stanie ocenić kiedy akurat zdenerwuje się nowymi bodźcami. Jak jest taki poddenerwowany/wystrachany, reaguje zbyt agresywnie i impulsywnie na pozostałe szczury. Zdarzyło się, że w "obronie własnej" (bo go ktoś chciał poiskać lub zdominować) podziurawił innego szczura (kilka razy Fauna, niestety dziadków także - to była przyczyna jego kastracji). Ogólnie teraz bardzo dobrze żyje mu się w stadzie, gdy planuję jakieś zmiany to podaję mu ziołowe krople uspokajające - pomagają. Na co dzień to fajny dzieciak, ale trzeba nauczyć się go czytać i gdy okazuje jakieś symptomy nieusprawiedliwionego strachu - podać kropelki, pogłaskać i przytulić ;) Muszę dodać, że z wiekiem radzi sobie coraz lepiej, teraz w sumie nie ma żadnych problemów behawioralnych - byłam na tygodniowym wyjeździe i szczurami zajmował się pseudomonas - Irytek wcale się tym nie przejął, wrócił zadowolony ;)
Zdrowotnie - w miarę OK. Czasem gruchał, ale teraz nic złego się nie dzieje.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

Ostatnio zmieniony przez pszczoła Pią Lip 11, 2014 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Lip 09, 2014 11:09   


HOP HOP :D
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Lip 09, 2014 11:47   
   Zwierzątka: kot


zaciskam za TEN kochający dom :kciuki: :kciuki: :kciuki:


aż mnie serce boli jak czytam ten wątek... :glaszcze:
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Lip 09, 2014 13:27   

Zizollo, owszem boli :(
Ale wierzę, że będą miały dobry domek (mimo, że jak na razie cisza...)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Wto Lip 15, 2014 09:22   

Wszyscy biją się o maluchy, a starszych szczurów nikt nie chce... Standard ;)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Lip 15, 2014 16:36   
   Zwierzątka: szczurze damy


pszczoła, udostępniłam na fanpejdżu.
Życzę chłopakom jak najlepiej.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Wto Lip 15, 2014 21:01   

Karena, dziękuję.

Jeśli do piątku nie zgłosi się żadna osoba spełniająca kryteria, chłopcy trafią do zaprzyjaźnionego, świetnego domku. Chciałam jednak tego uniknąć, nie nadwyrężać przyjaźni i nie obciążać akurat tej cudownej Osóbki i znaleźć chłopcom kogoś, kto aktualnie nie ma w domu przeszczurzenia.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lip 15, 2014 22:24   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Oh... ja mam Fauna na tapecie w telefonie... Jak najlepszego domku chłopakom! :kciuki:
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
trixypixx 



Dołączyła: 19 Lip 2014
Posty: 0
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lip 19, 2014 15:18   

Mój pierwszy post na forum, trzymam mocno kciuki za chłopaków : )
Pomogę i również udostępnię informację na fb. Szkoda, że zainteresowanie starszymi szczurkami jest mniejsze, one również zasługują na kochający dom.
_________________
Seungri[*], Śnieżyn[*], Bańka[*], Puma[*], Ezio [*], Federico[*], Artyom[*]
Ze mną, Jurek :)
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Nie Lip 20, 2014 22:11   

Można zamknąć temat, chłopcy pojechali do nowego domu.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11