Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Balkon?
Autor Wiadomość
madzial13 



Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 941
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 08:36   klatka na balkonie w upalne dni?
   Zwierzątka: 7 szczurków - a fuj!


Ja mam taki dylemat. Mieszkam na poddaszu, gdzie w upały (ponad 30 stopni) jest straszna sauna. Mam zadaszony, ocieniony balkon od północy, który w upalne dni jest jedyną szansą na przetrwanie (np. ja tam pracuję, czytam, jem, itd).

Czy można postawić klatkę szczurków na balkonie w taki dzień?
Czy szczury w ogóle mogą spędzić ciepłą noc na dworze?

I jeszcze, czy komary lubią szczury? Pytam, bo klatkę mojego królika trzeba okrywać moskitierą, gdy przeprowadza się na lato na dwór. Podobno króliki są bardzo wrażliwe na ugryzienia, czy szczurasy też?
 
 
     
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 09:57   
   Zwierzątka: brak


madzial13, szczurki są wrażliwe na przeciągi i wiatr. Klatka musiałaby być osłonięta od wiatry i słońca.
Na komarach się nie znam, ale moskitera oddalona o 10 cm od klatki nie zaszkodzi. Jak będzie bliżej, to zostanie wciągnięta przez szczurki do klatki.
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 13:18   Balkon?
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Nie wiem gdzie zadać w sumie to pytanie, najwyżej proszę o przeniesienie, albo zamknięcie/usunięcie tematu:)

Tak mnie dzisiaj naszło, czy szczurzą klatkę można postawić na balkonie? Oczywiście jak jest ciepło(dzisiaj u mnie jest 25stopni). Balkon mam zabudowany, tzn nie mam barierki tylko betonową ściankę, z dwóch stron ściana wysoka betonowa. O ptaki się nie boję, koty mają za wysoko, w sumie mam biurko przy drzwiach balkonowych. Dla człowieka-mega przyjemnie, ale czy dla szczura? Patrząc na to, że chłopaki wiadomo większość dnia śpią można by je wystawić wtedy kiedy nie śpią, lecz naczytałam się sporo o depresji szczurów, związanej ze zbyt dużą ilością słońca/światła. Więc chyba jednak to kiepski pomysł co by szczurki świeżego powietrza sobie wciągnęły, bo się chyba od razu zagrzebią? Na żadne wybiegi na dworzu nie mają też co liczyć, mieszkam na osiedlu na którym masa kotów się kręci

Pytam tak , na pewno bardziej doświadczone jesteście, wystawiać ich nie wystawiałam, pytam teoretycznie
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 13:47   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


sliwkowapanna, to niezbyt dobry pomysł. Podejrzewam, że stresowałyby się zmianą miejsca (u mnie jest obraza jak woliera przewędruje pół metra w bok, a z pokoju do pokoju to już większy foch). Do tego problem z przewianiem w przeciągu/przegrzaniem. To delikatne organizmy, którym każda zmiana temperatury nawet w pomieszczeniu może zaszkodzić. Wolałabym nie eksperymentować na swoich ogonkach.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 14:20   

ja też nie widzę potrzeby 'wietrzenia' szczurów
nowe miejsca większość szczurów stresują, za jasnymi miejscami szczurasy też nie przepadają
a wystawienie na balkon nie wnosi nic z eksploracji , co by mogło stresy zrekompensować i wnieść coś 'na plus'
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 14:33   
   Zwierzątka: ....


ja też chciałam wynosić szczury z klatką na balkon :roll: jakoś jak miałam królika i go wynosiłam to się nie stresował :roll:
_________________
...
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 14:37   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


No właśnie też chciałam, bo Harry zawsze jak go brałam na ręce i wychodziłam na balon to fajnie niuchał ciekawsko, a kiedddyyyś jak miałam myszkę(która notabene żyła ponad 3 lata!) wychodziłam z nią do ogródka, leżałam na kocu, ona w klatce albo też na kocu. Ale dzisiaj jak wzięłam Harrego na ręce i na balkon wyszłam, zbyt mocne słońce już dla niego było mimo, że nie padało ono na nas bezpośrednio i już mi na ramię uciekł i tyłem siedział do słońca, więc weszliśmy do mieszkania.
No to chłopaki zostają w swoim już ugrzanym miejscu wobec tego:D
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 14:45   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Szczurówka napisał/a:
jak miałam królika i go wynosiłam to się nie stresował

Trudno jest porównywać natury różnych gatunków zwierząt.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 15:21   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Szczurówka, ja zabrałam ze sobą szczury na taras na pół godziny w pewien bezwietrzny, letni dzień i też się nie stresowały, jednak jakbym je wystawiła w klatce same, to pewnie zaczęłyby się zastanawiać, gdzie jestem, czy tu na pewno nie ma kota i czy czasem mnie nie pogięło.

Klatka to dom, a nie przyczepa kempingowa i w miarę możliwości powinna stać w jednym miejscu, a nie być przestawiana co 2 dni gdzieś indziej "bo akurat jest ładnie i ciepło". Królik jest zupełnie innym zwierzęciem; to trochę tak, jakbyś chciała królika uczyć biegania przy rowerze na smyczy po kilka kilometrów, bo przecież "mojemu psu to nie szkodzi".

Przewianie przede wszystkim. Czasem wydaje się, że dzień jest bezwietrzny, a pogoda zmieni się w ciągu chwili - będziesz akurat zajęta i nie zauważysz, zapalenie płuc gotowe.
Wynoszenie szczura z możliwością schowania go pod bluzą, jak się zrobi zimno - tak. Wystawianie klatki na balkon - nie.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 22:59   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


Taka historia o balkonie...trochę skrajna, a jednak prawdziwa. Będąca przestrogą. Znajomi w bloku obok mieli 2 szczury . Zapomnieli, ze je wystawili klatkę na balkon , słońce się przemieściło...szczurki odeszły w przykry sposób.

Balkon odradzam. Nie tylko na wietrzne dni.
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 13:20   
   Zwierzątka: kot


jancia napisał/a:
Taka historia o balkonie...trochę skrajna, a jednak prawdziwa. Będąca przestrogą. Znajomi w bloku obok mieli 2 szczury . Zapomnieli, ze je wystawili klatkę na balkon , słońce się przemieściło...szczurki odeszły w przykry sposób.


straszne :|

ja ewentualnie biorę chłopaków na siebie i razem idziemy się na chwilę przewietrzyć ;)
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 14:04   
   Zwierzątka: ....


Zizollo napisał/a:
jancia napisał/a:
Taka historia o balkonie...trochę skrajna, a jednak prawdziwa. Będąca przestrogą. Znajomi w bloku obok mieli 2 szczury . Zapomnieli, ze je wystawili klatkę na balkon , słońce się przemieściło...szczurki odeszły w przykry sposób.


straszne :|

ja ewentualnie biorę chłopaków na siebie i razem idziemy się na chwilę przewietrzyć ;)

ja tak samo, mimo że biorę je na rękach to i tak się boją ale nie uciekają
_________________
...
 
     
Feisty 
Sabatkowa



Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 21:24   
   Zwierzątka: Dwa psy, cztery szczurki :)


Szczurki są bardzo narażone na wszelkiego rodzaju przeziębienia, czy zapalenie płuc. Na balkonie na 100% zawsze jest jakiś mały wiaterek. Jeżeli nie ma słońca, to zapewne stoją w cieniu, gdzie mimo wszystko jest zimno. Wystawienie szczura na balkon, czy taras nie jest dobrym pomysłem. Zapewne chcesz tym samym "umilić" im spędzanie czasu, ale to są szczury domowe, a nie dzikie (no chyba, że masz od małego dzikiego), wiec dla nich takie hulanki, wietrzenie, oddychanie świeżym powietrzem nie przynosi w wielu przypadkach niczego dobrego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12