Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Śro Paź 22, 2014 15:00
Aktualizacja po raz drugi
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 10:25   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Ciągle wyskakują mi 2 nieprzeczytane posty (na stronie głównej) - po wejściu na listę nieprzeczytanych nie ma jednak żadnego z nich.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 13:21   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Minęło już trochę czasu, forum udało się ogarnąć, więc bardzo proszę o informacje odnośnie tego co było i tego co będzie:
:lapa: Zgłoszone są pewne mankamenty działania forum (np. style, moderowanie wszystkich postów w oddam, brak szablonu 1. postu w oddam, brak offtopa, brak możliwości zgłaszania postów do MT...) - czy znane ją plany ich naprawy / dostosowania? Jeśli takie plany istnieją to czy mogą być jawne? ;)
:lapa: Co nie zadziałało w procesie upgrade skryptu forum, że konieczne było odtwarzanie forum z backupu - to chyba nie było standardowe działanie przy upgradzie? Czy są w planach w niedługim czasie kolejne upgrade'y?
:lapa: Był problem z odtworzeniem poprawnego backupu, była też informacja, że jest inny sposób backupowania forum - czy mamy pewność, że ten nowy sposób jest wiarygodny? Czy została podjęta próba odtworzenia takiego backupu (gdzieś na boku - nie mam na myśli eksperymentowania na żywym organizmie forum)? Jakie są jej wyniki?

Jeśli pytania są zbyt szczegółowe na chwilę obecną to proszę o informację kiedy mogę się spodziewać odpowiedzi. Pilne to nie jest, aczkolwiek odczuwam niedosyt informacyjny.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 14:13   
   Zwierzątka: ....


Cytat:
Co nie zadziałało w procesie upgrade skryptu forum, że konieczne było odtwarzanie forum z backupu - to chyba nie było standardowe działanie przy upgradzie? Czy są w planach w niedługim czasie kolejne upgrade'y?

To że nie było polskich znaków i trzeba było z tego powodu przywrócić forum z backupu :P

No chyba że chcesz żeby ten post wyglądał tak:

Je?li pytania s? zbyt szczeg??owe na chwil? obecn? to prosz? o informację kiedy mog? si? spodziewa? odpowiedzi. Pilne to nie jest, aczkolwiek odczuwam niedosyt informacyjny.
:P
_________________
...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 14:21   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Szczurówka, mylisz się - brak polskich znaków to jest EFEKT przywrócenia zawartości forum z nieprawidłowo wykonującego się backupu. A ja pytam czemu w ogóle przywracanie backupu było niezbędne i jak zorganizować to na przyszłość, aby tego uniknąć (np. używając innych metod backupowania jak pisał tgategav).
Pozwól proszę odpowiedzieć na te pytania MT.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 14:53   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Z oczywistego powodu czekamy na odpowiedź vegety (ja też z utęsknieniem czekam na style :P )
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 15:04   
   Zwierzątka: brak


Pyl, uaktualnienie skryptu do nowej wersji wymaga przeinstalowania forum, a tym samym wykonania backupu bazy danych i przywrócenia go z powrotem. Backup zepsuł się podczas tworzenia przed aktualizacją, więc po przywróceniu nie było w nim polskich znaków. Został jednak wykorzystany inny backup, stworzony przez firmę hostingową - firma tworzy je na bieżąco co pewien czas. Jak widać, udało się go przywrócić poprawnie, polskie znaki są, więc można uznać, że jest to wiarygodny sposób.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 15:18   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


smeg, jak zrozumiałam tgategav pisał o tworzeniu backupu "własnymi siłami" inną metodą - ten tworzony przez firmę hostingową w ogóle nie było pewne czy istnieje, więc jak dla mnie (przepraszam, ale "informatyka zarządzającego") to tylko łut szczęścia a nie mechanizm zabezpieczający. Chyba, że obecnie macie pewność, że jest wykonywany regularnie z wystarczającą częstotliwością i macie do niego bezproblemowy dostęp (a tak nie było, skoro vege zabrał się w za poprawianie literek w "walniętym" backupie" i specjalnie nie liczył na istnienie tego backupu i szybki dostęp do danych).
Śledziłam na bieżąco problemy z upgradem forum (również te wypowiedzi, które zaginęły w odmętach odtwarzanych backupów) i wiem jaki backup został odtworzony. Bardziej mi zależy na tym, aby wiedzieć czy jest to proces powtarzalny.

Nie spieszy mi się z uzyskaniem odpowiedzi - bardziej zależy mi na jej kompletności.
Myślę, że opisanie tego co się stało i co zostało odtworzone, a co jest do zrobienia i ewentualnie na kiedy mogło by rozjaśnić sytuację.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
tgategav 
pif paf =]



Dołączył: 22 Wrz 2003
Posty: 394
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 16:21   
   Zwierzątka: piesek :)


Pyl napisał/a:
Minęło już trochę czasu, forum udało się ogarnąć, więc bardzo proszę o informacje odnośnie tego co było i tego co będzie:
:lapa: Zgłoszone są pewne mankamenty działania forum (np. style, moderowanie wszystkich postów w oddam, brak szablonu 1. postu w oddam, brak offtopa, brak możliwości zgłaszania postów do MT...) - czy znane ją plany ich naprawy / dostosowania? Jeśli takie plany istnieją to czy mogą być jawne? ;)
:lapa: Co nie zadziałało w procesie upgrade skryptu forum, że konieczne było odtwarzanie forum z backupu - to chyba nie było standardowe działanie przy upgradzie? Czy są w planach w niedługim czasie kolejne upgrade'y?
:lapa: Był problem z odtworzeniem poprawnego backupu, była też informacja, że jest inny sposób backupowania forum - czy mamy pewność, że ten nowy sposób jest wiarygodny? Czy została podjęta próba odtworzenia takiego backupu (gdzieś na boku - nie mam na myśli eksperymentowania na żywym organizmie forum)? Jakie są jej wyniki?

Jeśli pytania są zbyt szczegółowe na chwilę obecną to proszę o informację kiedy mogę się spodziewać odpowiedzi. Pilne to nie jest, aczkolwiek odczuwam niedosyt informacyjny.


1) Plany istnieją, ale przez ostatnie ~3dni byłem w domu mniej, niż planowałem być. A sądze, że odpowiedź "jak będe miał wolny wieczór" nie jest satysfakcjonująca.
Style wrzuce dzisiaj, o ile autorzy skryptu wydali ich zaktualizowaną wersje.
2) Autor(autorzy?) skryptu postanowili dzielnie wymusić inne kodowanie znaczków, niż we wcześniejszych wersjach, co zrobiło małe zamieszanie w bazie danych. Jestem troche zdziwiony, czemu to miało wpływ na całość (jakby skrypt zmienił wszystkie tabele na inne kodowanie, ale tego nie sprawdziłem wtedy, więc gdybam). Obecnie jest to najnowsza wersja skryptu, a wyjście uaktualnień zależy od jego autora.
3) Nie ma takiej pewności, gdyż nie używałem go, bo zrzucał połowe bazy :P No ale albo zostało to poprawione, albo wydajność obecnego serwera pozwala na pełną kopie bazy.

4) (ode mnie) aktualizacji i tak przewaznie nie wykonuje na bieżąco, bo potem nagle okazuej się, ze są w nich błędy i wychodzą dopiero, jak więcej osób zacznie się temu przyglądać. Np teraz nadal nie jest poprawiona synchronizacja grup i aby znaleźć poprawkę (oczywiście po 10tej próbie synchronizacji, jak już wszyscy członkowie grup zostaną usunięci - taki efekt tego błędu ejst) trzeba przekonać cały, przepełniony bzdurami, temat o owej aktualizacji.
Aktualizacja wyszła 3 miechy temu, a takie kwiatki wychodzą. Czasem to tylko można walnąć głową w mur ;-)

Pyl napisał/a:
]smeg, jak zrozumiałam tgategav pisał o tworzeniu backupu "własnymi siłami" inną metodą - ten tworzony przez firmę hostingową w ogóle nie było pewne czy istnieje, więc jak dla mnie (przepraszam, ale "informatyka zarządzającego") to tylko łut szczęścia a nie mechanizm zabezpieczający. Chyba, że obecnie macie pewność, że jest wykonywany regularnie z wystarczającą częstotliwością i macie do niego bezproblemowy dostęp (a tak nie było, skoro vege zabrał się w za poprawianie literek w "walniętym" backupie" i specjalnie nie liczył na istnienie tego backupu i szybki dostęp do danych).


Na pw wyjaśnie moje układy i układziki :)
_________________
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 17:24   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


tgategav, dzięki za odpowiedzi.
Będę czekać jak "będziesz miał wolny wieczór" i będzie coś więcej wiadomo odnośnie planów.

A co do pkt. 4 to to akurat jest bardzo zdrowa zasada - w dużych instytucjach jest nawet zwyczaj, że migruje się na nowy system / wersję bazy /... dopiero, gdy kończy się support na aktualnie używaną wersję. Tak jest bezpieczniej - większość błędów jest już w tym momencie znana, a znacząca cześć poprawiona.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
tgategav 
pif paf =]



Dołączył: 22 Wrz 2003
Posty: 394
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 23:02   
   Zwierzątka: piesek :)


Szczurówka napisał/a:
Cytat:
Co nie zadziałało w procesie upgrade skryptu forum, że konieczne było odtwarzanie forum z backupu - to chyba nie było standardowe działanie przy upgradzie? Czy są w planach w niedługim czasie kolejne upgrade'y?

To że nie było polskich znaków i trzeba było z tego powodu przywrócić forum z backupu :P

No chyba że chcesz żeby ten post wyglądał tak:

Je?li pytania s? zbyt szczeg??owe na chwil? obecn? to prosz? o informację kiedy mog? si? spodziewa? odpowiedzi. Pilne to nie jest, aczkolwiek odczuwam niedosyt informacyjny.
:P


bez jaj, jak kątem oka zobaczylem drugą część tej wypowiedzi, to oblał mnie zimny pot :placze:
Proszę mnie tak nie straszyć :P

Stan na dzisiejszy wieczór:
1) Style powinny działać,
2) Akceptacja postów w działach typu oddam powinna działać
3) szablon postu również wrócił
_________________
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 23:15   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Blokada opcji "you" też wróci, prawda?

(Aktualnie podpis Pyl doprowadza mnie do szału :] ).
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 23:18   
   Zwierzątka: ....


PALATINA napisał/a:
(Aktualnie podpis Pyl doprowadza mnie do szału :] ).

Mnie też xD
_________________
...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 01, 2014 02:18   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


No dobra, zmienię, ale jak będę z kompa :P
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 00:02   
   Zwierzątka: szczurze damy


Można się logować bez wpisywania cyfr.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
tgategav 
pif paf =]



Dołączył: 22 Wrz 2003
Posty: 394
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 23:56   
   Zwierzątka: piesek :)


PALATINA napisał/a:
Blokada opcji "you" też wróci, prawda?

(Aktualnie podpis Pyl doprowadza mnie do szału :] ).


powinna już działać :)
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12