Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oko - wypukłe, zamglone z krwawymi śladami
Autor Wiadomość
Szczurzy Tata 


Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 74
  Wysłany: Nie Lut 16, 2014 19:38   Oko - wypukłe, zamglone z krwawymi śladami
   Zwierzątka: Szczurki 4


Dzisiaj zauważylismy z taivas dziwną sprawę u naszego najstarszego szczurka - Niuńka. Prawe oko od paru dni wydawało mi się nieco zmętniałe, ale patrzyłem głównie w świetle sztucznym.

Dzisiaj rano przyjrzałem się dokładnie i okazało się, że sprawa jest poważniejsza. Poniżej macie zdjęcia prezentujące prawe oko Niuńka (lewe jest w porządku). Zauważone rzeczy to:
-zmiana krzywizny oka (nie jest okrągłe tylko wyraźnie wystające
-wyraźne zmętnienie wewnątrz oka (nie oddaje tego zdjęcie)
-uszkodzenie jakby oparzenie na gałce ocznej w tej najbardziej wystającej części
-wokół ślady krwi/porfiryny

Zakropiłem to rano świetlikiem z braku soli fizjologicznej myśląc, że to może być sucha soczewka ale nie - jest nawilżona, tylko jakby wewnątrz oka coś rosło. Zobaczcie sami i dajcie dobre rady. Jutro rano spróbuję się dostać do weterynarza (Benkowski&Hajdo w Gdyni). Zobaczymy co powiedzą, w razie czego w odwodzie jest zawsze dr.Pikiel (okulista, Gdańsk).

 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 19:50   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Za dobrze nie widzę. Przy urazie by je pewnie mrużył. Możliwe że coś mu wypycha, guz czy ropień to mógłby być. Wytrze jednego oka pojawia się też często przy guzie przysadki. Zazwyczaj zanim pojawią się inne objawy.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Lut 16, 2014 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 19:55   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


Zauważyłam dziś, że Niuniek pulsuje oczami nawet jak nikt go nie głaszcze... Boję się, że to może być coś bolesnego, Nutek miał to samo. Tylko że Niuniek ogólnie bardzo od zawsze przy dotyku pulsował, z radości, po prostu to lubi, więc nie wiem, czy to coś groźnego, ale teraz wszystko już zwraca moją uwagę...
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
Szczurzy Tata 


Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 74
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 19:58   
   Zwierzątka: Szczurki 4


Ciężko u niego stwierdzić objawy przysadkowe. Tylne nogi nieczynne więc nie ma jak tego zaobserwować. Szczur aktywny, je dobrze jak na starowinkę, pije, nie jest osowiały. Oko nie boli przy dotyku.
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 22:41   
   Zwierzątka: szczurowadła


U mnie jedynym objawem przysadki u całkowicie aktywnego szczura było oko, ale porfiryna pojawiła się tylko raz. Tyle, że poza powiększeniem oczko wyglądało całkiem normalnie.
Miałam kiedyś szczurzycę z interwencji z problemami z okiem. Było ono podobnie zamglone, "chropowate" W moim przypadku był to najprawdopodobniej wrzód. Diagnoza nie potwierdzona, ponieważ maleńka zmarła na skutek wstrząsu anafilaktycznego po podaniu antybiotyku.
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Szczurzy Tata 


Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 74
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 23:27   
   Zwierzątka: Szczurki 4


Zdecydowanie nie jesteśmy fanatykami przysadki. Dwa szczury leczyliśmy na przysadkę, a żaden na to nie zdechł więc...

Zobaczymy co jutro powiedzą lekarze. Na moje - nomen omen - oko wygląda to jakby w oczku coś w środku wyrosło. Podałem tobrex 2 raz i musi do rana wytrzymać.
 
     
moniken 



Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 46
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 12:30   
   Zwierzątka: za tęczowym mostem: cztery szczurzyce - husky rex, kapturka i dwie wistarki z laboratorium


Jak skończyła się sprawa z okiem? Czy polecasz tego weta o którym wspominałeś?

Jedna z moich szczurzyc ma wyciek porfiryny z oka, od kiedy ją adoptowałam pod koniec września. Byliśmy z tym u weterynarza, najpierw coś zapisał, nie pomogło, to powiedział, że widać tak musi być i się nie przejmować. Mi jednak właśnie wróciło przejmowanie się, więc zastanawiam się nad sprawdzeniem tego u innego weterynarza. Wcześniej chodziłam w Gdyni na Stryjską- tam chodziły wszystkie moje psy i koty, oraz większość zwierzaków znajomych. Jednak zastanawiam się, czy to najlepszy wybór również dla szczura.

Niestety na forum nie mogę znaleźć wątku o dobrych weterynarzach (jeśli taki istnieje a przeoczyłam, to bardzo proszę o info! ) Byłabym bardzo wdzięczna za jakąś poradę.



powyżej zdjęcie, szczurzyca zaraz po drzemce w związku z czym nie miała okazji wyczyścić oczka.
_________________
...
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 13:09   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


moniken napisał/a:
Niestety na forum nie mogę znaleźć wątku o dobrych weterynarzach (jeśli taki istnieje a przeoczyłam, to bardzo proszę o info! )

Leczenie > Lekarze weterynarii oraz lecznice > Lecznice polecane.
 
     
moniken 



Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 46
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 13:15   
   Zwierzątka: za tęczowym mostem: cztery szczurzyce - husky rex, kapturka i dwie wistarki z laboratorium


dzięki ;) Tez właśnie sama znalazłam i miałam edytować posta! gapa ze mnie!!!
_________________
...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12