Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 20:34
Miot M2 SunRat's - rez. str. 7
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 02, 2016 23:45   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Eh, nie mam dobrych wieści - jakby dotychczas było mu mało Much wyhodował sobie guza w okolicy nerki (chyba prawej). Konieczna jest operacja, ale w obecnym stanie to niemożliwe. Trzeba czekać czy i kiedy wątroba zareaguje na leczenie.
Ten szczur jest urazo i choroboholikiem - przyciąga wszystkie paskudztwa z okolicy :|
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 00:27   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Muszku, może wystarczy na te pół roku fujów w miocie, co?
Nie bierz się za hodowanie niczego, bo Ci nie wychodzi :(
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 01:01   

Pyl niewesoła nowina :( jakoś tak ostatnio same smutne wieści po forum krążą...
Czas złamać te złą passe! Muszku - zdrowiej!
 
     
marcique 


Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 224
Wysłany: Wto Mar 08, 2016 20:11   
   Zwierzątka: Malaria i Urtricaria


trzymamy kciuki za Muszka!

a Malaria po dzisiejszej wizycie u dr Rzepki - zdrowa :D
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 14:33   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


marcique, wycałuj siostrzyczkę - widać Much jest tak zachłanny, że już chorób dla innych w miocie brakuje ;)

U nas jest wiosennie - raz słońce raz deszcz. Poprawiły się ładnie parametry wątrobowe, ale w kolejnym badaniu wyszły koszmarne parametry związane z trzustka. Więc nadal jesteśmy na kroplówkach i lekach, ale wygląda na to, ze stan Mucha się poprawia - zaczął już jeść Sinlac (a Sinlac z masłem to nawet żreć :) ), udało się też nieco poprawić wagę. Jeśli nic nowego nie wyskoczy i jego stan będzie stabilny to w poniedziałek będziemy usuwać guza. Stresuję się...
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 14:37   

Niech ładnie zdrowieje kochany Muszek :serducho: :kciuki:
 
     
marcique 


Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 224
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 14:43   
   Zwierzątka: Malaria i Urtricaria


super, że stan Muszka się poprawia! Siostra malaria pozdrawia braciszka :) )

a z mniej pozytywnych wiadomości to uświadomiłam sobie, że skoro u Leprozji wykryto pasteurellę to Malaria też ją na pewno ma (dziwne by było gdyby sięnie zaraziła) :( na szczęście chwilowo bez konsekwencji w postaci jakiegoś choróbska
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 14:54   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


marcique, to się nie martw na zapas :)

A o Muszku niezmiennie cieplutko myślę :kciuki:
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 16:19   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Pyl WCZORAJ napisał/a:
Jeśli nic nowego nie wyskoczy...
Dziś Much wylądował dla odmiany... w szpitaliku w PV. Wczoraj wyhodował sobie gulę 1.5*0,5 cm na karku. Prawdopodobnie krwiak. Oby.
Na szczęście czuje się dobrze i nie zauważył jeszcze swojego garba. Widać, że nie ma w jego obecnym apartamencie lustra...

[ Dodano: Pią Kwi 01, 2016 18:15 ]
Dla zainteresowanych wyniki histopatologii Muszkowego guza:
Cytat:
W badaniu histologicznym:
Badaniu podlega przekrój poprzeczny oraz 2 częściowe sekcje z wycinka z przestrzeni zaotrzewnowej. Jest obecny nieregularny, częściowo nieznacznie naciekający, guzkowaty nowotwór mezenchymalny. Guz składa się z mniejszych i większych kanałów naczyniowych. Komórki są wydłużone do wielobocznych o słabo widocznych granicach, z małą do umiarkowanej ilością cytoplazmy oraz owalnymi jądrami z różna ilością jąderek. Komórki wykazują znaczną anizocytozę i anizokariozę. Średnia mitoz 3 na 10 pól widzenia. Część zmiany składa się z krwiaka.

Diagnoza:
Przestrzeń zaotrzewnowa: naczyniakomięsak krwionośny, usunięty na brzegach.

Komentarz:
Zmiana w przestrzeni zaotrzewnowej reprezentuje naczyniakomięsak. Bardzo prawdopodobne, że jest on pierwotny, ale nadal należy mieć na uwadze możliwość, że ta zmiana reprezentuje naczyniakomięsak przerzutowy. Naczyniakomięsaki często nawracają przy wąskim lub niekompletnym usunięciu oraz możliwe są przerzuty do okolicznych węzłów chłonnych. Naczyniakomięsaki spontanicznie wyrastają u myszy i rzadkiej u szczurów. Spontaniczne naczyniaki i naczyniakomięsaki mogą występować w każdym narządzie, ale często u szczurów są diagnozowane w śledzionie, nerkach, tkance podskórnej oraz wątrobie.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 20:09   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Brzydko...

Oby nie było przerzutów :kciuki:

[ Dodano: Sob Kwi 02, 2016 12:23 ]
Mini Metatrion nie żyje, dziś odbiegł za TM.
Guz na żuchwie, zlecone histo.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 02, 2016 20:19   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Braciszek :( :( :(

[ Dodano: Czw Kwi 07, 2016 14:57 ]
Dziś Much pobiegł za bratem oraz za kumplem.
Nie wiem jeszcze co mu dolegało - dr podejrzewa przerzut, ale szczegóły będę znała po sekcji (mam nadzieję).

Ostatni wpis z mojego wątku:
Pyl napisał/a:
Much póki co ma się ok, choć po drodze oczywiście musiał mu jeszcze zaropieć szew :/ Ale to pikuś przy tym jak dziś napędził mi stracha - po wybiegu wrzuciłam chłopaków do klatki, Much położył się na boku i nie miał siły wstać. Jak go wzięłam na ręce to był cały wiotki i sflaczały. Żadnych trudności z oddychaniem, żadnych objawów udławienia - nic, tylko wyglądał jak szmatka. Po chwili zaczął normalnie chodzić, jeść karmę i wyglądał już ok. Nie mam pojęcia co mu było, dziś na szczęście wet. Oby tylko nic z nim się nie działo. Serducho miał niedawno sprawdzane.

Kontrola u weta nic konkretnego nie wykazała, ale nie wglądał dobrze - dostał silne leki przeciwbólowe (podejrzenie, że to zwiotczenie to efekt silnego bólu).
Dodatkowo tuż po wizycie spadł z hamaka (jakieś 5 cm nad podłogą klatki), nie mógł się podnieść, a postawiony na nogi kręcił się w kółko. Chwilę potem chodził już normalnie, choć był otumaniony. Na wszelki wypadek wczoraj wieczorem dostał kabergolinę. Niestety nie dałam rady sprawdzić efektów - dziś rano już nie żył.

Leć Muchu, bądź już zdrowy!
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 15:01   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Jest już zdrowy :(
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 21:33   
   Zwierzątka: brak


Leć, braciszku :(
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
gryska 
Matka, żona...



Dołączyła: 14 Lut 2007
Posty: 193
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Kwi 20, 2016 22:25   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki+1 bezjajeczny+2 psy+kot


Widzę, że rodzeństwo się wykrusza :(
U nas niestety też wiek daje znać o sobie.
Mała Mi ma najprawdopodobniej guza przysadki + odrastający guzek listwy mlecznej.
Jutro idziemy na konsultacje do innego weta, ale przy przysadce chyba nie odważę się wycinać guzka. Ona tego nie przeżyje :(

Na szczęście Majeczka zdrowa (tfu tfu), choć widać po niej wiek i jest już powoooolną stateeeeczną damą :)

3majcie kciuki za Mi... :kciuki:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 20, 2016 22:43   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


gryska, mocno trzymam kciuki. Być może uda się zahamować wzrost guzów kabergoliną - mogą być hormonozależne. Daj znać.


Sekcji Mucha jeszcze nie mam w wersji oficjalnej (spisanej), tylko omawiałam je telefonicznie z wetką. Jak tylko dostanę to je "niezwłocznie opublikuje".
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 8