Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur i sylwester.
Autor Wiadomość
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 12:42   Szczur i sylwester.
   Zwierzątka: ....


Witajcie.
Nie znalazłam takiego ani podobnego tematu, a jeśli jest to proszę moderatora o zrobienie tego co stosowne.

Powiedzcie mi, jak pomóc szczurom przetrwać sylwestra? To będzie pierwsze sylwestra moich szczurów i boje się jak one zniosą te głośne odgłosy puszczania petard
(my oczywiście nie puszczamy)... wiem że różne szczury różnie reagują, a niektóre potrzebują leków uspokajających tj. neospasmina etc.
Proszę o porady.
_________________
...
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 12:49   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Szczurówka, wszystkie moje szczury, nawet te chore na serce, miały w serdecznym poważaniu sylwestrowe wystrzały. Nigdy się więc tym nie przejmuję :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 12:50   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Szczurówka, U nas zaraz pod oknem szczurzego pokoju są puszczane fajerwerki. Szczury mają hałasy w głębokim poważaniu. Po prostu sobie śpią.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 12:57   
   Zwierzątka: królinka i szczury


U mnie nigdy nie było z tym problemu, przy żadnym szczurze, nawet tych sercowych. Od 10 lat w Sylwestra zajmuję się sobą, a nie zwierzakami, bo zwyczajnie śpią i mnie nie potrzebują ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
rumcia 



Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 149
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 12:57   

u mnie tylko jedynie psinka boi się sylwestrowych wystrzałów. Reszta nie jest tym nawet zainteresowana :)
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 13:00   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Miałam ogonka co za sylwestrem nie przepadał i raczej ze względu na rozbłyski niż na sam dźwięk - wystarczyło narzucić kocyk na klatkę.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 13:10   
   Zwierzątka: ....


Dziękuje za odpowiedzi ;)
A co zrobić jeśli szczur rzeczywiście zrobi się strachliwy gdy zaczną się fajerwerki? :oops:
_________________
...
 
     
rumcia 



Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 149
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 13:12   

może tak jak mówi wilczek777, . Wrzucić kocyki do jego domku,powinien się uspokoić jak się opatuli i wciśnie w kąt,no i dać mu trochę spokoju na ten czas :)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 13:12   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Szczurówka, nie zrobi się, serio.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 13:58   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


U żadnego z moich szczurów nie zauważyłam stresu w sylwestra, mieszkając w mieście przyzwyczajone są że codziennie coś głośnego za oknem się dzieje, także strzelanie fajerwerkami nie robi wrażenia. Mają swoje domki, jak im za głośno to się chowają.
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 19:41   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


mikanek napisał/a:
Mają swoje domki, jak im za głośno to się chowają.

Dokładnie. Jeśli byłyby wypuszczone z klatki, mogłyby się gdzieś schować i nie chcieć wyjść, ale w swoim domku pewnie po prostu się do siebie przytulą i będą zachowywać jak zwykle. W klatce czują się bezpiecznie :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 20:46   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


W najgorszym razie, można dodatkowo wstawić klatkę że szczurkami do łazienki. Większość naszych łazienek jest bez okien, więc tam jest najciszej.
_________________
449955886677
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 17:50   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


Moje w zeszłym roku nic sobie nie robiły z wystrzałów,spały i już.
_________________
Miranda
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12