Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[polecam] rybyozdobne.pl
Autor Wiadomość
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
  Wysłany: Nie Lis 24, 2013 15:26   [polecam] rybyozdobne.pl

Polecam sklep internetowy http://rybyozdobne.pl/ w którego ofercie znajdują się nasiona zbóż, dostępne w paczkach kilogramowych :) Wychodzi bardzo tanio, samemu można skomponować mieszankę, mając na uwadze indywidualne potrzeby swojego stada.
Są tam też gotowe mieszanki dla gryzoni, ale szczerze mówiąc wyglądają średnio i moim zdaniem lepiej samemu zamówić i mieszać.

Mi za 1kg karmy wyszło 3,54zł, a brałam w większości te droższe. Jest to tania alternatywa dla gotowych mieszanek sklepowych, a jakoś jest naprawdę fajna ;)
Mogę zrobić zdjęcie "swojej" karmie, jeżeli ktoś jest zainteresowany, jak to wygląda naprawdę :P
_________________


 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 20:29   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Vaco, cudnie - wreszcie kasza gryczana nieprażona w normalnej cenie :mrgreen: Fotki wrzuć albo lepiej skład - jeśli wolisz na priv, poproszę.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Kami 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 1446
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 20:58   
   Zwierzątka: nie ma :(


Też polecam ten sklep. :) Również układałam swoją mieszankę (z powodu chorych nerek jedna z moich dziewczynek musi być na diecie) z pomocą postu quagmire. Niektóre nasiona można kupić po 0,5 kg. Mi wyszło drożej, ale w karmie mam nie tylko ziarna. No i mam tylko 3 szczury, przy większych zakupach będzie taniej.
_________________
Moje słoneczka:
Roxanne Weasley HF (16.08.2011 - 1.06.2013)
Batalia SR (1.03.2012 - 15.12.2013)
Bellatrix Lestrange HF (16.08.2011 - 21.10. 2014)
Bitwa SR - (1.03.2012-13.04.2015)
:serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
lepakkomies 
uszate&skrzydlate



Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 173
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 21:03   
   Zwierzątka: Obecnie nie mam żadnego


Vaco, ja również chciałabym zobaczyć :)
_________________
 
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 16:21   



Te żółte "ruloniki" to łój zwierzęcy, z karmy tłuszczowej z podanej wyżej strony. Bardziej opłacało mi się kupować tę karmę, niż larwy osobno. Większość wybieram i wysypuję na parapet dla skrzydlatych, trochę zostawiam do jedzenia gryzoniom. O ile dla ptaków zimujących to fajny wysokoenergetyczny dodatek, to dla gryzoni nie wiem czy odpowiedni, bo aż takiego zapotrzebowania nie mają. Może ktoś będzie umiał podpowiedzieć, czy mam dalej wyciągać - czy zostawić.

Karma tłuszczowa z insektami:
Proso Czerwone 20%
Proso Żółte-20%
Słonecznik Czarny 5%
Konopia 5%
Słonecznik Łuskany 10%
Orzech siekany 20%
Łój zwierzęcy 10%
Larwy 8%
Muszla 2%


W pierwszym pojemniku jest więcej grochu prasowanego (chociaż nie widać, zdjęcia strasznie żółte wyszły) a w drugim trochę chrupek z karmy dla kotów i suszonych buraków.


W mojej mieszance ogólnie:
- Groch prasowany
- Kukurydza prasowana
- Kukurydza Czerwona
- Owies Bezłuskowy
- Pszenica LUX
- Sorgo Czerwone
- Soja
- Soczewica czerwona
- Ryż Paddy
No i ta karma tłuszczowa. Ale ze mnie żaden "dietetyk", kupowałam głównie dla myszy ale szczurom się bardzo podoba i ŻADNYCH ziaren nie zostawiają, więc chyba będę więcej zamawiać :) I może z lepszym składem, o ile ktoś by coś podpowiedział. Stado mam mieszane, bo najstarszy szczur z 16.08.2011 a najmłodszy z 11.10.2013 :P
_________________


 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 16:34   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Vaco, ja Ci polecam Shunamite Diet właśnie, pomaga w dość prosty sposób dobrać "kompozycję" i uzupełnić o co trzeba: http://forum.szczury.biz/...p=909819#909819
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 16:37   

quagmire, dziękuję bardzo, zaraz poczytam :)
_________________


 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12