Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Czw Wrz 19, 2013 23:05
Poszukiwany szczurek w wieku ok. 1,5 roku - Łódź i okolice
Autor Wiadomość
Cyanide 
Zła kobieta



Dołączyła: 15 Sie 2013
Posty: 534
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 23:05   Poszukiwany szczurek w wieku ok. 1,5 roku - Łódź i okolice

10 września, czyli zaledwie przedwczoraj, w wyniku choroby odszedł od nas nasz ukochany szczurek - Siemuś. Siemuś pozostawił nie tylko nas, ale również swojego przybranego braciszka - Hacusia.

Choć śmierć Siemusia jest dla mnie czymś strasznym, czymś z czym nie jest mi łatwo się pogodzić, to jednak nie możemy skazywać na samotność Hacka. Z tego względu zdecydowaliśmy się na adopcję szczurka w podobnym wieku (Hacuś ma w tym momencie 1 rok i 7 m-cy).

Chętnie przyjmiemy pod nasz dach szczurka w wieku ok. 1,5 roku. Umaszczenie czy rasa jest dla nas absolutnie bez znaczenia. Ważne jednak, by był to chłopiec ponieważ Hacuś nie jest kastratem.

Sam Hacuś wychował się i dorastał w stadzie 3 osobowym. Po odejściu Bedrysia pozostali we dwójkę, razem z Siemusiem. Teraz, gdy i Jego zabrakło, Hacuś powoli zaczyna robić się smutny, a ja wiem, że pomimo wielkiej miłości nie jestem w stanie zastąpić mu stada. Nie chcemy skazywać naszego malucha na samotność, dlatego im wcześniej znajdzie się dla niego kolega, tym lepiej. Hacuś jest otwarty, wesoły, ale ma charakterek. Potrafi dziabnąć w palec np. gdy głaszczemy go podczas snu (czyli po prostu budzimy, w końcu nikt tego nie lubi więc nic dziwnego... ) lub wtedy, gdy po prostu nie ma ochoty na wyjmowanie z klatki (sam niechętnie wychodzi, zwłaszcza po odejściu Siemusia... ). W stadzie to Siemuś był samcem alfa, zawsze to On iskał Hacusia (choć charakter Siemcia był bez skazy, kochany, nigdy nikogo nie ugryzł, bardzo cierpliwy i niezwykle mądry szczurek).

Od siebie oferujemy:
- cieplutkie miejsce w dużej klatce (normalnie 2 pięterka, w tej chwili jedno wyjęliśmy i klatka posiada jedno pięterko), żywienie wyłącznie wysokiej jakości karmą (obecnie jest to Beaphar Care plus dla szczurków, woda Vitacraft Aqua-Drink), dieta codziennie obfitująca w świeże owoce i warzywa, sporadycznie gotowany kurczaczek, dodatkowo jajeczko, ryż, gotowane warzywka, gerberki. Nasze zwierzęta nigdy nie otrzymują pokarmów przyprawionych, słodyczy (dżemik niskosłodzony wyłącznie w przypadku choroby, gdy nie ma innej drogi na podanie leków).

- częste wybiegi z zabawami w kartonowych zamkach, oczywiście pod okiem moim lub zamiennie mojego męża

- opiekę weterynaryjną (zarówno kontrolną jak i rzecz jasna w przypadku jakichkolwiek niepokojących zachowań). Leczymy nasze zwierzęta w łódzkiej przychodni "As", u dr. Charmasa

Oprócz Hacusia w domu mamy dwa koty (kota i kotkę - kicia po sterylce, kotek wykastrowany). Mimo tego jesteśmy w stanie zapewnić szczurkom maksimum bezpieczeństwa, wybiegi nigdy nie odbywają się "samowolnie", zawsze czuwamy nad naszymi zwierzętami.

Podpisanie umowy adopcyjnej czy wizyta przedadopcyjna nie są dla nas żadnym problemem. Tak samo nie widzę najmniejszych przeszkód w przypadku, gdyby były opiekun miał ochotę na odwiedzanie zaadoptowanego przez nas szczurka.

Osoby zainteresowane naszym ogłoszeniem proszę o kontakt przez forum (PW lub w temacie). W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji :-) .

Pozdrawiam serdecznie!
_________________
Są sprawy ważne i szczurniejsze
 
     
gabriela72 


Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 0
Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 13:48   
   Zwierzątka: pies


w odpowiedzi na poszukiwanego ogonka. Mieszkamw Jaworznie na ślsku,niestety w niedługim czasie opuszczam kraj i nie mogę zabrać Karolka. Karolek ma ok. 1.5 roku, nie mam pewności co do miesięcy bo zabrałam go pół roku temu z miejsca w którym przebywał jedynie w klatce. na początku był nieśmiały, ale w tej chwili chętnie biega po kątach i zaczepia wszystkich domowników, łącznie z psem.(łagodny piesek).
Miałam zamiar powiększyć mu klatkę i dokoptować kolegę ale nie zdążyłam. Teraz jestem w kłopocie ponieważ nie mogę znaleźć w swoim środowisku nikogo kto by go przygarnął.
Jak mówiłam Karolek jest bardzo społeczny i czasem psotny, kradnie dzieciom zabawki w czasie ich zabawy. sypia tylko w klatce, a w ciągu dnia bryka po domu.Tylko że do łodzi strasznie daleko, a ja nie mam samochodu...
_________________
gabi
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 16:35   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


gabriela72, może znalazłby się transport przez blablacar.pl - szukajcie :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Cyanide 
Zła kobieta



Dołączyła: 15 Sie 2013
Posty: 534
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 02:18   

gabriela72, Śląsk faktycznie daleko :/ . W tym momencie mamy jednego, poważnego 'kandydata' - szczurka z interwencji, który obecnie przebywa w DT. Jeśli Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów w Polsce nam pomoże, to adoptujemy bidulę ponieważ obecnie przebywa w Łodzi. Jeśli ktoś nas uprzedzi wówczas będę się odzywać i kombinować jakiś dojazd.
_________________
Są sprawy ważne i szczurniejsze
 
     
Cyanide 
Zła kobieta



Dołączyła: 15 Sie 2013
Posty: 534
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 22:44   

Dziś adoptowaliśmy Harry'ego - szczurka z interwencji, o którym pisałam powyżej. Wszystko to dzięki pomocy Stowarzyszeniu Pomocy Szczurów w Polsce, którym baaardzo mocno dziękujemy.


Wszystkim użytkowniczkom zaangażowanym w poszukiwania przyjaciela dla Hacusia serdecznie dziękujemy za pomoc i moc dobrych życzeń :) )

Tym samym uprzejmie poproszę o zamknięcie tematu.
_________________
Są sprawy ważne i szczurniejsze
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12