Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Strony internetowe polskich hodowli
Autor Wiadomość
MichalKonstanty 



Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 14
Skąd: Poznań / Wrocław
Wysłany: Pon Lip 29, 2013 23:48   

kolejny oftopic, tak sobie rozmyślam, że strony internetowe są najsłabszą stroną polskich hodowli rodowodowych i organizacji pro-szczurzych w ogóle. zastanawia mnie czy nie lepiej by było żeby hodowle były podpięte pod szczury.biz? i żeby wszystko działało w oparciu o jakiś ujednolicony silnik typu wordpress tak żeby strony hodowli były łatwo dostępne i przede wszystkim aktualne? zwłaszcza dla ludzi z poza tego forum. i każda hodowla miałaby adres typu: sunrats.szczury.biz albo emeraldmoon.szczury.biz??

co o tym myślicie panie i panowie?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 30, 2013 12:05   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


MichalKonstanty, wszystko jest do zrobienia, jeśli się chce.

Emerald Moon ma akurat nową, bardzo ładnie przygotowaną stronę.

Pozostałe dwie hodowle nie mają czasu, by się na tym skupić, stąd albo prowadzenie strony można polecić komuś, albo maksymalnie stronę uprościć, zrobić z niej tylko rodzaj wizytówki. Taki a taki adres, tyle a tyle miotów, zapraszamy do kontaktu i tyle. To moja luźna propozycja. Posiadanie nieaktualnej strony to w dzisiejszym świecie odrobinę strzał w stopę, stąd wiele hodowli i firm przenosi się na FB. Ale FB też nie jest remedium na wszystko.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Lip 30, 2013 15:12   

MichalKonstanty, przepraszam bardzo, ale akurat o moją stronę hodowli to będę się bić. :]
Pracowałam nad jej nowych wyglądem oraz systemem działania kilka miesięcy. Grafikę w całości i każdym pojedynczym elemencie zrobiłam sama, treść sama. Tylko i Aż system na wordpressie postawił mi dobry kolega, ale obsługuję go również sama.
Strona jest na bieżąco aktualizowana, każdy miot urodzony od 2010 roku [i pojedyncze wcześniej] ma nawet swój plik PDF z danymi zdrowotnymi dotyczącymi miotu.
Poza tym mamy stale działający fanpage na FB :)
Zapraszam na www.emerald-moon.pl oraz www.facebook.com/em.rattery

Więc zanim wszystkich wsadzisz do jednego wora to przejrzyj każdego osobno.
No i w życiu nie chce by wsadzona w jakiś jeden system identyczny dla wszystkich. Każdy ma swoje gusta i guściki :wink:

Poza tym większość zaniedbanych czy nieaktualizowanych stron wynika z tego, że ich właściciele nie mają umiejętności. Zresztą nie jest to umiejętność wymagana od hodowcy, bo przecież nie o to tu chodzi :)
Jednak, owszem można pomyślec nad rozwiązaniem dla hodowców, którzy sobie z prowadzeniem strony www nie radzą.
Na chwilę obecną wygląda to tak, że zapowiedzi miotów oprócz forum są wstawiane również na FB - SHSRP.
_________________

 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 30, 2013 15:21   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


A ja dodam coś od siebie, jako hodowcy, choć nie szczurów. Kupa hodowców innych zwierząt nie potrafi samemu zrobić strony [w tym np też ja]. Dlatego zwróciłam się o zrobienie mi strony, którą bez problemu będą mogła aktualizować sama [w systemie QuickCMS].
Dla mnie coś takiego, jak "hodowcy nie mają czasu" brzmi conajmniej dziwnie. Jak się prowadzić chce hodowlę, to trzeba na takie rzeczy czas znaleźć jakoś. Zdjęć codziennie nikt przecież tam nie będzie wrzucał ;)
Poza tym, jak nie chce się płacić za serwer itp, można założyć darmowego bloga. Bez przesady, ale do tego nie potrzeba nie wiadomo jakich umiejętności.

L., btw a Twoją stronę uwielbiam i wchodzę tam czasem ot tak, żeby na zdjęcia popatrzeć poprostu :mrgreen: :serducho:
 
     
MichalKonstanty 



Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 14
Skąd: Poznań / Wrocław
Wysłany: Wto Lip 30, 2013 18:54   

L. napisał/a:
MichalKonstanty, przepraszam bardzo, ale akurat o moją stronę hodowli to będę się bić. :]
Pracowałam nad jej nowych wyglądem oraz systemem działania kilka miesięcy. Grafikę w całości i każdym pojedynczym elemencie zrobiłam sama, treść sama. Tylko i Aż system na wordpressie postawił mi dobry kolega, ale obsługuję go również sama.
Strona jest na bieżąco aktualizowana, każdy miot urodzony od 2010 roku [i pojedyncze wcześniej] ma nawet swój plik PDF z danymi zdrowotnymi dotyczącymi miotu.
Poza tym mamy stale działający fanpage na FB :)
Zapraszam na www.emerald-moon.pl oraz www.facebook.com/em.rattery

Więc zanim wszystkich wsadzisz do jednego wora to przejrzyj każdego osobno.
No i w życiu nie chce by wsadzona w jakiś jeden system identyczny dla wszystkich. Każdy ma swoje gusta i guściki :wink:

Poza tym większość zaniedbanych czy nieaktualizowanych stron wynika z tego, że ich właściciele nie mają umiejętności. Zresztą nie jest to umiejętność wymagana od hodowcy, bo przecież nie o to tu chodzi :)
Jednak, owszem można pomyślec nad rozwiązaniem dla hodowców, którzy sobie z prowadzeniem strony www nie radzą.
Na chwilę obecną wygląda to tak, że zapowiedzi miotów oprócz forum są wstawiane również na FB - SHSRP.


Tak, przepraszam i zwracam honor :) Strona jest ekstra :)
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Lip 30, 2013 20:20   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Zgodzę się z tym w pełni - nieaktualne strony hodowli odpychają. Niby tylko strona, a, e w obecnych czasach to AŻ strona. Powinna być aktualizowana i przejrzysta, a taką ma tylko L. (swoją drogą bardzo mi się podoba nowa strona Emerald Moon :) ).
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 11