Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pon Mar 26, 2012 13:03
Szczurzy salon kosmetyczny.
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 20:27   Szczurzy salon kosmetyczny.

Szczurzy salon kosmetyczny

"Szczury towarzyszą ludzkości od czasów niepamiętnych, pewnie dłużej niż psy i koty, bo przecież najpierw musiały zamieszkać z nami szczury, a potem koty, żeby je łowić. Z tego względu otwarcie salonu kosmetycznego dla szczurów należy uznać za wyraz pewnej historycznej sprawiedliwości i emancypacji szczurzego rodu.
Salon taki, Pet Depot, założyła Katie w La Verne w Kalifornii w pobliżu Los Angeles.
Tymczasem salon nie jest otwarty dla wszystkich szczurów, ale raczej dla szczurzej arystokracji, gdzie za jedne 10 $ klientom myje się futerka specjalnym szamponem, poddaje się ich odpchleniu i usuwa inne pasożyty. Najwięcej trudności i starania wymaga przycinanie pazurków, powiada obsługa salonu, bo klienci mają bardzo małe i delikatne łapki.
Tymczasem w Nowym Jorku, jakby dla równowagi, powstała Nowojorska Akademia Kontroli Gryzoni (New York City Rodent Control Academy - NYCRCA), gdzie nabierają umiejętności specjaliści od odszczurzania. W mieście tym na każdego mieszkańca przypada jeden szczur, a może i więcej. "

artykuł pochodzi z przypadkiem znalezionej strony: > tu <
_________________

 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 11, 2007 14:23   

Pomysł dobry....

Pierwszego bym zabrała Filipa, bo on coś taki jakiś przybrudzony chodzi...
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 17:58   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


Pomysł moim zdaniem dobry, ale ja sama nie wiem czy wybrałabym się ze szczurami :]
Jakoś nie lubię gdy obcy ludzie zajmują się moimi zwierzętami, i to jeszcze za pieniądze :P
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 20:09   

nie wiem czy to nie zbyt duzy stres... ja bym w takie miejsce szczura nie ciagnela...
 
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 21:07   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


sachma, poza tym jak masz np. 5 szczurów to bulisz 50 dolarów, za coś, co tak naprawdę możesz sama zrobić... :roll:
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 22:05   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


no ale wiecie... to pewnie wielki prestiż pokazać się w takim salonie :wink:
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 00:27   
   Zwierzątka: kot


jak dzisiaj oglądałam na MTV fabulous life
o psach gwiazd
ja myśle że standardowe warunki jakie szczury i inne zwierzęta mają u takich ludzi jak np nasi forumowicze, w zupełności im wystarczą ;]
_________________
mam kota.
 
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 12:42   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Też nie dałabym Negry do takiego salonu.. Oczy by im wydrapała, słucha sie tylko mnie *dumna xP*
_________________
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 13:19   
   Zwierzątka: ogony


Uważam, że taki salon piekności, przy odpowiedniej wiedzy, każdy może fundnąć szczurowi w domu.
Bardziej by się u nas przydał sklep z artykułami dla szczurów, w którym byłoby wszystko, czeego dusza zpragnie.
L. napisał/a:
gdzie nabierają umiejętności specjaliści od odszczurzania. W mieście tym na każdego mieszkańca przypada jeden szczur, a może i więcej

Nie rozumiem tego? Po co odszczurzać? Może jakims bezdomnym w metrze nie pasują?
Nowojorczycy się doskonale zasymilowali ze szczurami. One im nie przeszkadzają, a ludzie tolerują ich obecność (nie żywią do nich sympatii, ale szczury im nie przeszkadzają). Może dlatego, że w Stanach w dobrym tonie jest nie gapić się na obcych. Więc nie zauważają równiez gryzoni.
Zwłaszcza, że szczury w NYC nie łażą po ulicach. Siedzą głównie w metrze, czasem w śmietnikach. No i w parkach (głównie w Central Parku). Ale Amerykanie doskonale sobie zdają sprawe, że niezabezpieczony śmietnik = szczury w śmietniku.
I troche dziwne porównanie "na jednego człowieka przypada jeden szczur". Brzmi tak, jakby szczury zajmowały taką samą przestrzeń jak ludzie (chodzi mi o metraż przypadający na jednego osobnika).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 13:27   

Nisia, może autorce tego artykułu chodziło o ogrom gryzoni, który tam jest.
No i mimo tego, ze innym szczury nie przeszkadzają to zawsze znajdzie się ktoś kto stwierdzi ze jak mu to przeszkadza to i znajdą sie inni ludzie, nawet jesli bedzie to 2% tamtejszego społeczeństwa.

Cytat:
"na jednego człowieka przypada jeden szczur"
Brzmi tak, jakby szczury zajmowały taką samą przestrzeń jak ludzie (chodzi mi o metraż przypadający na jednego osobnika).


Brzmieć moze i tak brzmi - w sumie troche wyrwanie z kontekstu - ale myśle, ze tu chodzi o podkreslenie ilości gryzoni w owym mieście, bo jak wiadomo - troche jest ;d duzo ludzi tam żyje.
Choć ja powiem szczerze zaczęła bym sie bac dopiero jakby napisali 10 szczurów na jednego czlowieka :mrgreen: :-P
_________________

Ostatnio zmieniony przez Sob Lut 17, 2007 13:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sylwikk 


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 116
Skąd: dupa
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 15:22   

jakos nie wyobrazam sobie tego:) moja po kapieli nie jest jakos zbyt zachwycona juz nie mowiec o obcinaniu pazurków;) najlepszejest to ze po kapieli sama musi sie zawsze domyc;/
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 13:26   
   Zwierzątka: szczurze damy


W związku ze zmianami wprowadzanymi na forum, temat został przeniesiony.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13