Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odróżnienie szczura od myszy
Autor Wiadomość
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 09:56   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


furburger, może hoduje tuczniki :P P. Tam prosięta kastruje się na żywca i nie robi tego zazwyczaj wet :D
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 09:59   
   Zwierzątka: ....


furburger napisał/a:
pascual napisał/a:
jakiś domowy sposób na kastracje?


Nie wierzę że to czytam, normalnie nie wierzę... jak chcesz domowym sposobem pozbawić faceta jaj?! obciąć nożem kuchennym na żywca?
o matko i córko...


Buahahaha
nie da się wykastrować zwierzaka w domowych warunkach...
to tak samo jakbyś miał człowieka zooperować w domowych warunkach...
Jednym słowem żenada to co mówi Pascual
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 10:10   

cornflakegirl, widzisz takiego szczura kastrowanego na żywca? ja nie bardzo... :roll:
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 10:16   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Dać się da, ale jest to obciążone ogromnym ryzykiem.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 10:16   
   Zwierzątka: ....


furburger napisał/a:
cornflakegirl, widzisz takiego szczura kastrowanego na żywca? ja nie bardzo... :roll:


Mi też się nie widzi szczur kastrowany na żywca :evil: Ponieważ po takim *domowym zabiegu* szczur może mieć traumatyczne przeżycie na całe życie :evil:

[ Dodano: Sob Cze 29, 2013 10:21 ]
Ninek napisał/a:
Dać się da, ale jest to obciążone ogromnym ryzykiem.

Ogromnym ryzykiem zakażenia i różnych powikłań :evil:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 10:32   
   Zwierzątka: brak


Dajcie spokój, może chodziło mu o jakieś tabletki lub zastrzyki, a nie od razu o rżnięcie kuchennym nożem. Niektórzy się tu zagalopowali w chorych wizjach :P

W każdym razie nie, niestety nie ma domowego sposobu na kastrację. W Polsce można wysterylizować samicę w ciąży, tym samym usuwając ciążę. Można też wykastrować samca, ale dopiero gdy skończy 3-4 miesiące. Nie każdy weterynarz zna się na szczurach, niektórzy w ogóle się nimi nie zajmują, zwłaszcza w małych miastach, więc może na takich trafiłeś też u siebie? Spróbuj jeszcze popytać w innych lecznicach. Najlepszym rozwiązaniem w tej chwili byłaby sterylka aborcyjna samicy. Ewentualnie możesz poczekać, aż urodzi, zostawić jej dwa młode - samca i samicę (płeć można odróżnić od razu), a resztę uśpić w pierwszej dobie życia u weterynarza. Ja bym oddzieliła szczury już teraz - po pierwsze istnieje szansa, że mała jednak nie jest w ciąży, a ciąża trwa u szczura 3 tygodnie, więc po tym czasie będziesz wiedział. Po drugie - po porodzie samica ma ruję poporodową i nieoddzielony w porę samiec może ją znowu zapłodnic jeszcze tego samego dnia.

Oczywiście to wszystko opcje na polskie warunki.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 10:54   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


To ja zwrócę uwagę na inną rzecz, choć moim zdaniem bardzo istotną.
pascual, jeżeli w Twojej miejscowości nie ma weterynarza, który nie sprowadza szczura hodowlanego do roli szkodnika, warto byłoby rozejrzeć się po pobliskich miejscowościach - o ile stać Cię na dojazdy. W innej sytuacji Wasza sytuacja będzie ciężka i to nie tylko teraz. Przejrzyj dział Leczenie, zerknij w niektóre wątki - szczury są bardzo chorowite i wszystko będzie OK, dopóki będą zdrowe, ale chorować kiedyś zaczną na 100%. Zwłaszcza, że Twoje są z niepewnego źródła, co dodatkowo może je obciążać :(
Tu znajdziesz polecanych weterynarzy. Być może któryś znajduje się niedaleko od Twojej miejscowości.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 11:50   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Mao napisał/a:

Tu znajdziesz polecanych weterynarzy. Być może któryś znajduje się niedaleko od Twojej miejscowości.

A od kiedy mamy tam wetów z Boliwii? ;> Takie 'zamieszkanie' ma wpisane w profilu.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
pascual 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 37
Skąd: Concepcion - Bolivia
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 12:24   

furburger, to było pytanie rzucone w powietrze - nie mam pobudek sadystycznych i nigdy bym się za coś takiego nie zabierał więc spokojnie

[ Dodano: Sob Cze 29, 2013 12:31 ]
smeg, pierwsza osoba która nie odebrała mojej wypowiedzi jako jakiegoś szurniętego sadysty - ufff dzięki a już się wystraszyłem że byle jaka wypowiedź każdemu tu kojarzy się z "nożami kuchennymi"
Mao, co do dojazdu do różnych miejscowości i kosztami z nimi to nie ma problemu -sam dziennie pokonuje kilkadziesiąt kilosów- problem jest że w promieniu 200 km nie ma innego weterynarza
Ninek, widzę że ktoś pofatygował się sprawdzić dokładniej i byc może chciał pomóc z wetem no ale tak mieszkam w Boliwii i to nie jest żart :)
_________________
Nie zdradzają tylko ci co umarli
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 12:33   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Off-Topic:
Ninek, a jeśli ja wpiszę w swój profil, że mieszkam na Księżycu albo w Bullerbyn, to też pomyślisz, że to na pewno prawda? Nie znam gościa, może faktycznie mieszka w Boliwii, a może we wsi pod Krakowem.

Edyta: żeby było jasne: pisałam ten post, zanim pascual odpowiedział.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
pascual 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 37
Skąd: Concepcion - Bolivia
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 12:36   

o widzę że Pani/Panna Mao, myśłi racjonalnie - no ale faktycznie jest prawdę że tu mieszkam - zastanawiam się jak cię przekonać - no cóż może ty wpadniesz na jakiś pomysł i cos zaproponujesz 8)
_________________
Nie zdradzają tylko ci co umarli
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 12:47   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Off-Topic:
Szczurówka, furburger, spokojnie, toć to była ironia xD
Nie popadajmy w paranoję. Wiem, że pomysłowość ludzka nie zna granic, ale wystarczy poczytać inne moje wpisy, by wiedzieć, że człowiek czasem żartuje.

pascual, nic nikomu nie musisz udowadniać, to nie jest interes forum, gdzie mieszkasz.


Uważam, że jeśli sytuacja z weterynarzami jest taka a nie inna (jak opisuje pascual) nie zdecyduje się na maluchy a owe się urodzą i ma dość silne nerwy to może sam zrobić to w domu.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
pascual 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 37
Skąd: Concepcion - Bolivia
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 12:49   

a nie łatwiej zwyczajnie je porozdzielać?

[ Dodano: Sob Cze 29, 2013 12:53 ]
Szczurówka napisał/a:

nie da się wykastrować zwierzaka w domowych warunkach...
to tak samo jakbyś miał człowieka zooperować w domowych warunkach...


to akurat zły przykład ... bo ludzi operuje się w domowych warunkach - fakt robi to lekarz ale jednak w domu
_________________
Nie zdradzają tylko ci co umarli
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 12:53   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


pascual, jeśli jesteś gotowy, by je odchować to nie ma problemu. Może wcale nie jest w ciąży tylko zdjęcie takie wyszło... Licz się tylko z tym, że samiczka jest młodziutka, może nie dać rady odchować malców i umrze albo ona (więc o młode) albo one albo młode prócz dorosłego samczyka.

I jak Ci się zrobią dwa stada po np 6-7 szczurów to nie wiem czy to tak łatwo ogarniesz.

EDIT: gdy człowieka zmusza sytuacja do podjęcia trudnych decyzji to i operuje się w domu, nie zawsze z potrzebnym sprzętem i wiedzą nawet.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 12:56   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Tym bardziej, że będą nie wykastrowane a przy rujkujących samicach, zdarzało się, ze samce przegryzały kuwetę.

Kolejne ciąże gwarantowane.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12