Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hodowle niemieckie?
Autor Wiadomość
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
  Wysłany: Nie Maj 26, 2013 16:02   Hodowle niemieckie?
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Od dłuższego czasu śledzę nasze rodzime hodowle gdyż GMR to choroba przewlekła.
Jako, że jestem ze Szczecina a większość hodowli jest oddalona o set kilometrów pomyślałam, że bliżej jest do Niemiec... I tu pojawiła się seria pytań. Czy w Niemczech istnieje coś podobnego naszego polskiego stowarzyszenie hodowców? Jeśli tak to czy czymś się różnią w swoich założeniach? Czy "filtracja" hodowców jest dobra i osoby "bawiące" się w hodowle są odrzucane? Wiadomo, że ciężko jest kontrolować każdą hodowlę... Czy istnieją jakieś hodowle polecane lub takie których "wnuki" urozmaicały polskie linie (wydaje mi się, że spotkałam się z dopiskiem "import z Niemiec")?

Jak to wygląda?

W razie złego umiejscowienia tematu proszę moderację o przeniesienie.
Ostatnio zmieniony przez Layla Pon Maj 27, 2013 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 16:07   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


wilczek777, Niemcy na pewno mają trochę inne podejście do rozmnażania niż Polacy, kilku u nas popularnych odmian, jeszcze jakiś czas temu na pewno u nich nie dało się uświadczyć z racji tych różnic.

Obecnie współpraca z niemieckimi hodowlami nie istnieje, ale być może warto sprawdzić, jaka jest u nich sytuacja. Jeśli czegoś się dowiesz, pisz koniecznie, sama jestem ciekawa.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 16:41   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Nie wiem w sumie jak się dowiedzieć ;) Noszę się z zamiarem napisania na fb do pewnej hodowli z Berlina. Wygląda na świeżą ale zawsze jakieś informacje zdobędę :) Jeśli istnieje możliwość to mogę zamieścić linki i może ktoś bez bariery językowej wychwyci co i jak bo z translatora wychodzi sałatka słowna godna schizofrenika o.0
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 19:06   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


wilczek777, ja się orientowałam, ale już ze 2 lata temu i od tego czasu mogło się sporo zmienić. Byłam rozczarowana tym, że te hodowle, do których dotarłam, hodują m.in. szczury bez znanych przodków ("tworzą własne linie"). Być może są jakieś porządne, ale wtedy na takie nie trafiłam.

Pisać da się po angielsku, większość młodych ludzi używa tego języka. Niemniej po niemiecku na pewno będzie łatwiej. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
zirrael 



Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 828
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 12:18   
   Zwierzątka: szczur(y), koty


wilczek777, co do hodowli niemieckich:
nie istnieje związek je zrzeszający - wiec niestety większość robi co chce i nikt nie ma nad tym specjalnej kontroli. Część hodowców niemieckich jest zrzeszona w stowarzyszeniach zagranicznych np w holenderskim NKV.
Pisanie do hodowców niemieckich po angielsku bardzo często mija się z celem - część z nich nawet jeśli zna angielski to nie chce w tym języku korespondować - więc jeśli pisać to najlepiej po niemiecku.
Papiery niemieckie - jako że nie istnieje żaden obowiązujący wzór, najczęściej dostaje się odmianowe, bardzo dużo informacji odnośnie zdrowia linii konkretnych problemów z nią związanych można uzyskać jedynie w bezpośredniej rozmowie - nie mam pojęcia z czego wynika niechęć niemieckich hodowców to wpisywania tego wszystkiego w rodowody. Można znaleźć dobre linie - prowadzone od "nastu" czy "dziestu" pokoleń przez jednego hodowcę ale trzeba się sporo naszukać. A jeśli już się znajdzie należy hodowlę bardzo dokładnie sprawdzić, a potem sprawić żeby hodowca chciał z Tobą rozmawiać (co wcale takie oczywiste nie jest).
_________________
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 12:33   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


zirrael, czyli wychodzi na to, że niewiele się zmieniło?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
zirrael 



Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 828
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 12:37   
   Zwierzątka: szczur(y), koty


ano niewiele - acz jak mówię - dobre linie można znaleźć tylko wymaga to dużo wysiłku i przynajmniej jednej osoby pod ręką ze znajomością niemieckiego.
_________________
 
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 13:11   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Dziękuję zirrael za odpowiedź. Wychodzi na to, że mimo odległości lepiej jest mi organizować transport z naszych hodowli tu niż kopać wśród hodowli niemieckich w poszukiwaniu naprawdę dobrej linii. Zwłaszcza, że istnieje językowa bariera która na ten moment jest dla mnie nie do przejścia. Dziwi mnie trochę podejście niemieckich hodowli... Niemcy kojarzą się z hasłem "Ordnung muss sein!" więc wyszłam z założenia, że są hodowle zrzeszone, że mają tam pewne standardy hodowlane i dokładne rodowody.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 13:20   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


wilczek777, między innymi swego czasu uznawali odmianę dumbo za kaleką, kilka innych także, chociaż polskie doświadczenia na temat tych odmian nie wskazują na problemy ze zdrowiem czy rozwojem.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
zirrael 



Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 828
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 13:24   
   Zwierzątka: szczur(y), koty


to prawda - acz do dumbo się przekonali po części. A np hodowli zwierzaków bezsierstnych (czyli min fuzzów sphinksów a także doublerexów!) zabrania im podobno prawo niemieckie (dotyczy to wszystkich zwierząt - nie tylko szczurów).
_________________
 
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 13:28   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


O tym, że dumbo nie są wszędzie uznawane pisała mi wuwuna . Z drugiej strony buszując po internecie znalazłam niemieckie hodowle z long hairami... Dziwne to ich "nie uznawanie". Szkoda, że się to tak nie trzyma kupy bo często zdarza mi się powzdychać do odmian które u nas nie występują lub zdarzają się sporadycznie...
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
zirrael 



Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 828
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 14:38   
   Zwierzątka: szczur(y), koty


wilczek777, w niemczech zakazane nie są tylko nie wchodzą w standard wystawowy to i mało hodowców linie z dumbo prowadzi.
Ale np w Finlandii czy Wielkiej Brytanii dumbo nie uświadczysz, ponieważ tam inne odmiany niż standardy (uszne, sierstne) oraz rexy nie są uznawane przez ichnie stowarzyszenia.
Long hairów też bym nie demonizowała - bez pracy nad odmianą ona sie nigdy nie wzmocni - a przecież Long hairy pochodzą od jednej szczurzycy znalezionej w 2002 przez Old Fellows Rattery w USA.
_________________
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 14:48   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


zirrael napisał/a:
Long hairów też bym nie demonizowała - bez pracy nad odmianą ona sie nigdy nie wzmocni

Tylko jak na razie nie ma informacji, żeby cokolwiek z odmianą zmieniało się na lepsze. Samice wciąż mają problemy z odchowywaniem młodych, a samce ze skórą. Chyba że Niemcy zrobili jakieś znaczące kroki do przodu w tym względzie, i hodowla LH już nie opiera się na mamkach i wstawianiu do sieci zdjęć wyłącznie młodych, jeszcze ładnych szczurów.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 15:13   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Widziałam i czytałam jakie problemy dotykają tej odmiany. Naprawdę szkoda mi tych zwierzaków które muszą "zapracować" na poprawienie linii. Bo kolejnych z problemami i złażącą skórą będzie jeszcze trochę...
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
zirrael 



Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 828
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 15:20   
   Zwierzątka: szczur(y), koty


O lh pisałam ogólnie - a nie o niemieckich tylko (acz faktycznie nie zaznaczyłam). Co do nowych odmian to hodowle które prowadzą mioty na zasadzie lh x lh nie pracują nad wzmocnieniem odmiany a jedynie nad produkcją maluchów - to i nie dziwne, że problemy nie znikają.
wilczek777, ja osobiście nie spotkałam lhaka "ze złażącą skórą" a kilka ich miałam w przeszłości, ostatnio też kilka (dorosłych) widziałam i macałam i jako żywo nic z nich nie złaziło :shock: Możliwe, że przydarza się to w liniach "hodowców" którzy produkują mioty lh x lh
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12