Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pią Lip 19, 2013 14:08
NIEAKTUALNE.
Autor Wiadomość
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 00:46   NIEAKTUALNE.
   Zwierzątka: ....


Witam :)
Chętnie przygarnę jednego szczurka pod swoją opiekę.

Wymagania :
1.Wiek: nie ważny.
2.Płeć: nie ważna.
3.Gatunek/Rasa: obojętnie.
4.Kolor: nie ważny.
5.Charakter: Spokojny, Ciekawski, Żywy, Energiczny, Nie gryzący i Lubiący pieszczoty.
6.Najlepiej by był aspołeczny (nie nadający się do towarzystwa innych szczurów).

Doświadczenie ze szczurami:
Mój brat miał szczury które miał od malutkiego aż do starości i umarły. Ja mu pomagałam w opiece
nad szczurami. Szczury były codziennie wypuszczane na wybieg. Były karmione
dobrą karmą i innymi dodatkami takimi jak owoce, warzywa i inne smakołyki ^^
Były zadbane i miały dobrą opiekę weterynaryjną. Niestety ale chcąc nie chcąc szczurki
umarły ze starości :(

Chciałabym na początek przygarnąć jednego szczurka bo boje się że z dwoma na raz
mogę sobię nie poradzić. Najchętniej przygarnę szczurka wraz z klatką i akcesoriami.

Przywróciłam poprzednią wersję wpisu - ogłoszenia dotyczące adopcji szczurów archiwizujemy, nie można więc kasować ich treści. Ponadto, edytowanie postów, naruszające ciągłość dyskusji, nie jest na forum dozwolone.
Ostatnio zmieniony przez Devona Pią Lip 19, 2013 14:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
FaerielDeVille 
RCPL



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 00:54   
   Zwierzątka: soon the adventure will begin... again


Nikt Ci nie wyda jednego szczura, kiedy nie masz stada. Dwa to znacznie mniejszy problem niż jeden, bo zajmują się sobą, nie musisz im poświęcać tyle aż czasu, co samotnikowi. Szczurów się pojedynczo bez wyraźnego powodu (np. agresji) nie trzyma.
_________________
Rodent Club PL
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 00:54   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Szczurówka napisał/a:
.Najlepiej by był aspołeczny (nie nadający się do towarzystwa innych szczurów).

Wyłącznie taki - nikt na forum nie wyda Ci innego szczura do samotnego życia.

Spróbuj zagadać z dziewczyną, której namiary wyślę Ci zaraz privem. Miała swego czasu takie osobniki u siebie na DT.

Jeśli jednak chciałabyś pogadać na temat tego czy faktycznie sobie nie poradzisz z dwójką, zapraszam na spotkanie, o którym już pisałyśmy :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 00:55   
   Zwierzątka: szczurze damy


Szczurówka napisał/a:
6.Najlepiej by był aspołeczny (nie nadający się do towarzystwa innych szczurów).

Dlaczego??

Szczury to zwierzęta stadne i jeśli chcesz żeby były szczęśliwe to lepiej adoptować od razu dwójkę. Z doświadczenia Ci mogę powiedzieć, że dużo szybciej oswajają się w stadzie.

limomanka napisał/a:
Wyłącznie taki - nikt na forum nie wyda Ci innego szczura do samotnego życia.


Poprawka. Nikt nie powinien w ogóle brać pod uwagę skazanie jakiegokolwiek szczura na samotność.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 01:07   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Off-Topic:
Karena, wiadomo o istnieniu szczurów samotników. Agresywnych wobec innych osobników swojego gatunku. To, że Szczurówka postanowiła zająć się takim szczurem z nie do końca zrozumiałego dla mnie i chyba nieprzemyślanego do końca powodu (wynikającego wyłącznie z jej niedoświadczenia), nie neguje, że takie szczury też są.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
FaerielDeVille 
RCPL



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 01:14   
   Zwierzątka: soon the adventure will begin... again


Off-Topic:
Moja siostra ma samotnika, samca, któremu hormony uderzyły do łebka i spycha wszystkie szczury w kąt a potem bije i w żaden sposób nie daje się dopasować do stada. Ale nie przygarnęła go celowo, żeby mieć samotnika, tylko wyszedł ten fakt przypadkiem.
_________________
Rodent Club PL
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 01:15   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Off-Topic:
PaniCiurowa, a samiec jest wykastrowany? Jeśli to tylko hormony, nie jest to typowy szczur samotnik.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 01:17   

Szczurówka napisał/a:
Chciałabym na początek przygarnąć jednego szczurka bo boje się że z dwoma na raz
mogę sobię nie poradzić
Jeśli przygarniesz takiego szczurka, to raczej nie będziesz mogła adoptować do niego drugiego i zobaczyć, jak fajnie jest mieć dwa. Poza tym dużo łatwiej poradzisz sobie z dwoma łagodnymi, oswojonymi szczurkami, niż ze szczurkiem skrajnie agresywnym albo skrajnie strachliwym ;)
limomanka, dobrze mówi. Najlepiej umówić się na kawę i porozmawiać, przeanalizować wszystkie za i przeciw :)
 
     
FaerielDeVille 
RCPL



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 01:20   
   Zwierzątka: soon the adventure will begin... again


Off-Topic:
limomanka napisał/a:
PaniCiurowa, a samiec jest wykastrowany? Jeśli to tylko hormony, nie jest to typowy szczur samotnik.


Nie jest, ale ma ponad dwa lata już i kiepski stan zdrowia, więc nie ryzykowałabym przy nim z kastracją ;)
_________________
Rodent Club PL
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 01:35   
   Zwierzątka: szczurze damy


limomanka napisał/a:
Off-Topic:
Karena, wiadomo o istnieniu szczurów samotników. Agresywnych wobec innych osobników swojego gatunku. To, że Szczurówka postanowiła zająć się takim szczurem z nie do końca zrozumiałego dla mnie i chyba nieprzemyślanego do końca powodu (wynikającego wyłącznie z jej niedoświadczenia), nie neguje, że takie szczury też są.

Szczurówka z tego co pisała chce samotnika a potem dobrać drugiego bo boi się oswajać dwójkę na raz. Także nie ma co rozciągać tematu samotników bo chyba nie o to tu chodziło.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 13:21   
   Zwierzątka: brak


Dlaczego nie przygarniesz po prostu dwóch oswojonych szczurków? Wtedy odpadnie problem oswajania dwóch na raz (chociaż moim, i nie tylko, zdaniem dwa szczury łatwiej jest oswajać, niż jednego, bo dodają sobie odwagi). Dziewczyny mają rację - szczur samotnik zazwyczaj jest problematyczny również w stosunku do ludzi i potrzebuje doświadczonego właściciela. Nie można też mylić prawdziwego szczura-samotnika ze szczurem po nieudolnych próbach łączenia z innymi albo wymagającym kastracji.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 16:13   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Dziewczyny - rozmowy trwają i jesteśmy coraz bliżej adopcji dwóch konkretnych panów :D
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Cze 04, 2013 20:59   
   Zwierzątka: ....


Jednak decyduje się na dwa szczurki :)
_________________
...
 
     
baska85 


Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 2
  Wysłany: Wto Cze 04, 2013 21:30   

:brawo: nie będziesz żałować, ja adoptowałam dwóch Braci, bo nie mam doświadczenia z łączeniem, a nie chciałam żeby komuś stała się krzywda.
Obserwowanie moich Panów jak świrują wspólnie- BEZCENNE :D
 
     
adbu 


Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 0
Wysłany: Pon Cze 24, 2013 13:09   

Mam do wydania w dobre ręce 2 szczurki Dumbo - samce. Możemy wydać razem z klatą. Są u nas od końca maja tego roku. Braliśmy ich jak były malutkie, są oswojone, nie gryzą, są cudne. Jest to niestety nietrafiony prezent dla dzieci :?

Odbiór osobisty - okolce Wodzisławia Śląskiego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.6 sekundy. Zapytań do SQL: 13