Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
płyn nowotworowy
Autor Wiadomość
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 17, 2013 19:58   płyn nowotworowy
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


Zakładam nowy temat i po cichu liczę, ze może ktoś się z tym zetknął i pomoże, doradzi...bo nie wiem , co czynić. :(

Pacjent : Szczur Edward
Wiek: 2 lata 5 mies.
Waga: 780 gram
Schorzenia: Na stałe przyjmuje prilium- sercowiec.


Opis: Edward w wieku roku i 8 miesięcy miał operowanego gruczolakoraka na "klacie". Guz rósł w szybkim tempie, ale udało się go wyciąć po ok tygodniu od jego wykrycia. W sobotę 11 maja odkryłam dziwne zgrubienie na żebrach Eda. Początkowo wyglądało to bardziej na opuchliznę. Usg jednak okazało się bezlitosne. To guz , który wydziela sporo płynu nowotworowego. Zbierający się płyn powoduje powiększanie się objętości wybrzuszenia- tym razem pod pachą zwierzęcia.

Dostałam kilka opcji leczenia.

1. Propozycja dziabnięcia Eda na żywca i ściąganie płynu.
2. Nie ściąganie płynu (bo to zbyt ryzykowne ze względu na możliwość rozlania go na inne narządy) i leczenie farmakologiczne.
3. Zrobienie punkcji płynu, cytologia i podjęcie decyzji o dalszym leczeniu.
4. najbardziej extream : Zrobienie RTG płuc, jeżeli okaże się, ze są czyste- operacja usunięcia guza.


Proszę o jakiekolwiek rady, pomoc, bo załamuję już ręce. Dodam, że szczur na tą chwilę czuje się bardzo dobrze, motoryka super (jak na dziadka z nadwagą) , apetyt, interakcje ze mną takie jak zawsze (czuły, wesoły szczur). Boję się, że operacja może go zabić , punkcja może wywołać krwotok, a ściąganie płynu na żywca ból jakiego chciałabym oszczędzić :(

neta przetrzepałam i znalazłam info, że "Przerzuty raka są najczęstszymi nowotworami stwierdzanymi w płynach z surowiczych jam ciała. Najczęściej są to gruczolakoraki (częściej niż raki płaskonabłonkowe lub niezróżnicowane)."
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 12