Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Nie Lis 24, 2013 17:35
Koty vol. VI
Autor Wiadomość
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 16:19   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


o tak się sypia


i na podusi (uszyta przez użytkoniczkę tego forum i uwielbiana przez kota :p)

_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Tuś 



Dołączyła: 09 Cze 2013
Posty: 113
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 19:59   
   Zwierzątka: 2 skoki, chomik, pieseł, 4 koteły +dzikusy


a my dzisiaj dostaliśmy paczkę z zooplusa a w niej 2kg porty21 na spróbowanie. szał ciał był normalnie :lol: ledwo zdążyłam otworzyć a koty już wpychały pyszczki do opakowania i chrupały z wielkim zapałem :mrgreen: oby im tylko tak zostało...
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 23:37   

Cytat:
Na temat jakości karm i ich składników, mówiłem mamy koty brytyjskie, nasz kocur karmiony Felis Kitten w wieku 6 miesięcy ważył 5kg (koty z rasy duże, jednak to i tak sporo)
Czy mógłbyś wyjaśnić to zdanie, bo nie zrozumiałam (lub brakuje czegoś).
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
Ostatnio zmieniony przez Karena Śro Paź 02, 2013 07:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
krisenter 


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: Wola Prażmowska
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 08:28   
   Zwierzątka: koty-dużo :) , psa


IHime napisał/a:

A ta waga kota to jako zachęta czy ostrzeżenie? :wink:

Jestem kobietą. :roll:


Należałoby przyjąć że zaleta, generalnie brytyjczyki maleją. Nasze są duże, takie jak powinny być :) . Korzystaliśmy z różnych karm, Josera, Royal itd, po Felisie dobrze rosną, nie mają problemów żołądkowych, skórnych, futro jest dobrej jakości, kupki nie są uciążliwe :) . Jeśli ktoś ma ochotę i czas zapraszam bo zajrzenia Hodowla Pareno.

IHime bardzo przepraszam za moją pomyłkę :kwiatek: .
_________________
Jacek
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 09:53   

Off-Topic:
Krisenter (pomijając już to, że mam restrykcyjne poglądy na temat karmienia kotów i jestem ogólnie przeciwniczką chrupek) akurat Josera i Royal to akurat nie są dobre, tylko raczej bardzo przeciętne jakościowo karmy, jak wszystkie ze zbożami.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 10:57   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


mikanek, cudna jest :)

Młody od wczoraj ma Wielkiego Głoda. Non stop chce jeść, chodzi i drze ryjek :lol: Od wczorajszego wieczora pochłonął tyle, ile do tej pory zjadał w 2 dni :twisted:
Poza tym rośnie! Już na tyle, że widzę i czuję różnicę.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 11:09   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Ninek, odrobaczałaś go? Albo po prostu rośnie :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
krisenter 


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: Wola Prażmowska
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 12:15   
   Zwierzątka: koty-dużo :) , psa


Devona napisał/a:
Off-Topic:
Krisenter (pomijając już to, że mam restrykcyjne poglądy na temat karmienia kotów i jestem ogólnie przeciwniczką chrupek) akurat Josera i Royal to akurat nie są dobre, tylko raczej bardzo przeciętne jakościowo karmy, jak wszystkie ze zbożami.


Nie przesadzajmy, jesli nie suche karmy to czym? Niestety dawanie samego mięsa też nie jest wskazane, dodatkowo część z mięs powinna przejść obróbkę przed podaniem, wołowinę musisz zmrozić, tylko kurczak? Można gotować dla kotów i też tak robimy. Ale jeśli w domu masz 14 kotów to sprawa robi sie skomplikowana, nie mówiąc o sensacjach żołądkowych i późniejszej zawartości kuwety. Nikt z hodowców nie karmi kotów karmami przygotowywanymi przez siebie. Josera i Royal nie są może topowe, ale są przyzwoite, te kiepskie są w marketach gdzie zawartość mięsa nie przekracza 4%. Reszta to zboża, masz rację. Jeśli chodzi o bezzbożowe jest ich na rynku kilka i część jest też mocno niewiadomego pochodzenia. Nie wiadomo kto to sprowadza/produkuje.

Apropo Felis nie zawiera strikte zbóż ma tylko ryż i kukurydzę. Jest karmą bezglutenową.
_________________
Jacek
Ostatnio zmieniony przez Devona Czw Paź 03, 2013 00:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 12:41   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


krisenter napisał/a:
Nikt z hodowców nie karmi kotów karmami przygotowywanymi przez siebie.

Skąd te dane? Sama znam kilku.
Ryż i kukurydza to zboża. A kot jest zwierzęciem mięsożernym.
BTW, ta dyskusja nie dotyczy barfowania (do którego i ja mam przychylny stosunek, choć zdaję sobie sprawę, że dla niektórych jest to kontrowersyjna metoda karmienia), a składu karmy szczurzej, na temat której zgadzam się z przedmówczyniami - zbyt duża ilość białka wyklucza ją jako karmę bytową. A cena nie jest ważniejsza, niż zdrowie moich ogonów (zwłaszcza, że cena karmy labofeed B jest równie atrakcyjna).
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 14:07   
   Zwierzątka: królinka i szczury


mikanek, chcę kota :falover:
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 14:23   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


mmarcioszka, z chęcią ci sprzedam :twisted:
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 14:24   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Marcioszka- bierz koniecznie! Decyzja o przygarnięciu kota była jedną z najlepszych w moim życiu. To niesamowity zwierz :wink:











Pospamowałam sobie trochę, a co :-P
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 14:28   
   Zwierzątka: królinka i szczury


mikanek, spamuj zdjęciami ile chcesz, ale zamień je na miniaturki.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 15:47   
   Zwierzątka: -


Tak w ogóle, co ta cała wasza karma kocia ma do szczurzego granulatu, który tutaj został zaprezentowany? Bo jak na moje oko - nic. Kot to nie szczur i na odwrót. To, że granulat jest źle zbilansowany pod kątem wartości odżywczych wymaganych przez szczury to fakt. Nad czym tu się jeszcze rozwodzić...
_________________
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 16:02   

mmarcioszka, to może uroczy Mordek :twisted: http://adopcje.miau.pl/index.php?p=19187 Ja się w nim zakochałam ;(
Wzięcie kota to była jedna z moich najlepszych spontanicznych decyzji, serio :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=aQeIDhz-_eg
Jak ich nie kochać :serducho: ?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 11