Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Nie Kwi 21, 2013 15:33
Krzyżowanie odmian bez znajomości pochodzenia?
Autor Wiadomość
natipati 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 2
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 23:21   Krzyżowanie odmian bez znajomości pochodzenia?

witam!
zastanawiam się czy można przewidzieć jak będzie wyglądać miot przy skrzyżowaniu różnych odmian nie znając pochodzenia konkretnych osobników/ nie mając rodowodu?
na przykład przy skrzyżowaniu standard albino x dumbo seal point siamese.
czy wszystkie małe będą jasne + czerwone oczy?
czy szansa na dumbo będzie wynosić 50%?
czy dziedziczenie genów zależy od płci (tzn czy wyglądałoby inaczej gdyby w jednym przypadku samica była albino a samiec na przykład russian blue a w drugim przypadku na odwrót) czy jest to bez znaczenia?
czy maluchy po rodzicach standard x rex będą w połowie standardami a w połowie rexami?

możecie mi polecić jakąś lekturę związaną z tego typu zagadnieniami?
coś porządniejszego, na papierze najlepiej.

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
pozdrawiam,
natipati
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Kwi 21, 2013 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 23:30   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


natipati, do pewnego stopnia da się to przewidzieć, bo dziedziczenie części cech jest proste i dobrze napisane.

W sieci znajdziesz na ten temat mrowie materiałów, w większości w języku angielskim.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
natipati 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 14:21   

czy mogłabym w takim razie prosić o podpowiedzi gdzie szukać tego typu publikacji? przepraszam za problem ale słabo obeznana jestem i nie mogę znaleźć niczego na tym forum- z tego co zauważyłam są tu same wątki dyskusyjne dlaczego szczurów w ogóle nie rozmnażać. byłabym wdzięczna za drobne wskazówki.
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 15:22   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


natipati, na forum jest większość dyskusji właśnie o tym by nie rozmnażać ze względu na to, że laik przeczyta jeden spolszczony artykuł i bierze się za rozmnażanie zwierząt. Kończy się to miotami obciążonymi mnóstwem wad genetycznych. Trzeba wiele pracy, doświadczenia i wiedzy żeby umiejętnie rozmnażać szczury.
Bez wiedzy o przodkach NIE WOLNO rozmnażać zwierząt. Nie wiadomo jakie cechy czy choroby odziedziczą. Nawet znając przodków trzeba przełknąć ogromną ilość artykułów, książek na temat genetyki żeby być świadomym co się robi. Istnieje Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce - są tam osoby które wiele poświęcają żeby ich mioty były zdrowe, bez wrodzonych wad i z dobrym charakterem. Na naszym forum też mam tematy o tych zarejestrowanych hodowlach - zobacz/poczytaj ile pracy i często stresu wymaga odchowanie wymarzonej linii. To tak tylko się wydaje, że hodowla jest łatwa prosta i przyjemna.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 15:32   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


natipati, jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o świadomym rozmnażaniu szczurów, w tym także o tym, czemu nie rozmnaża się zwierząt bez udokumentowanego pochodzenia, to zapraszam do zarejestrowania się na forum SHSRP: http://shsrp.szczury.biz/index.php i wstąpienia do stowarzyszenia.

Ze względu na regulamin forum, który jasno stwierdza, że nie popieramy rozrodu szczurów poza hodowlami, wątek zamykam bez terminu ponownego jego otwarcia.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13