Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Czw Lis 28, 2013 00:23
Mnóstwo szczurów w różnym wieku ma już domy, Wrocław
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 13:47   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Cegriiz napisał/a:
To tuż wcześniej trzeba usunąć posty z propozycją uśpienia.


Z góry zaznaczam, nie godzę się na usuwanie postów na życzenie, bo nieodpowiedzialne DT, będące pseudohodowlą, może z ich powodu robić problemy. Oczywiście to tylko moja opinia, reszta moderacji może mieć inne zdanie i w takim momencie zadecyduje większość, ale po moim trupie Allo się będzie dopasowywało do pantofla osób tego typu. Nawet w imię szeroko pojętego dobra, ja patrzę ciut szerzej.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 13:54   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


hej, to może ten temat jednak przenieść do działu dostępnego dla zalogowanych, a tutaj zostawić tylko linka przekierującego??? bardzo prosimy...

mmarcioszka napisał/a:
Będzie się dopytywała, co z maluchami?

nie wiem...


Dzwoniłam raz jeszcze. Samic starszych jest 7, w tym ta niebieska, która w ciąży nie jest, bo już urodziła.
Czyli jest 6 z podejrzeniem ciąży. Tzn. ona tak mówi. Bo nie wiem w takim razie do której grupy zaliczyła tą, która właśnie urodziła.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 13:56   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nimka, wątek przeniesiony.


AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 13:57   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Skoro ta pani nie zgadza się na uśpienie, ale nie jest w stanie sama się nimi zająć, to sorki, ale powinna zostać z tym problemem sama. Trzeba było myśleć wcześniej.
I zgadzam się z AD - żadnego usuwania postów, jeśli chcecie na prawdę pomóc, to zróbcie ile jesteście w stanie i ile możecie za zgodą właścicielki.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 14:02   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


mmarcioszka napisał/a:
Skoro ta pani nie zgadza się na uśpienie, ale nie jest w stanie sama się nimi zająć, to sorki, ale powinna zostać z tym problemem sama. Trzeba było myśleć wcześniej.

Otóż to. Ja nikomu swoich poglądów nie będę dyktować, ale uważam, że czasem pomagając, działa się na szkodę zwierząt. Obecnie osoba, która poniekąd żyje ze szczurów, właśnie przekonuje się, jak dużo umie i może ogonowe środowisko, jeśli się odpowiednio wykreuje sytuację.

Weźcie też pod uwagę, że obecnie temat jest w mniej 'obleganym' dziale, trudniej dostępnym. Na Wasze życzenie, ale może się okazać, że ciut trudniej będzie dotrzeć do chętnych. Tym niemniej żadnego usuwania wpisów. Nie tędy droga.

Nie wiem, może to moja paranoja, ale pani chce się pozbyć głównie samców, tak?
Może dlatego, że samiczki to potencjalny zysk? :roll:
Nie znam dokładnie jej sytuacji, wiem tylko, co napisały osoby z drugiego forum, które kupiły od niej szczury.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 14:05   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


A przypadkiem trochę sprawy nie przekształcacie ?

Bo to koleś oddał szczury, które się rozmnażały, a babka je przyjęła na tymczas.
Choć to, ze przede wszystkim chce samce oddać to dziwne.

I trzeba sobie zdawać sprawę, że szczury mogą być z chowu wsobnego.

Tak, zdaję sobie sprawę, ze babka ma pseudohodowlę, dlatego zaproponowałam zabranie od niej nowourodzonych miotów i choćby pod przykrywką uśpienie ich.
_________________
Moje ogony
Ostatnio zmieniony przez Cegriiz Wto Kwi 16, 2013 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 14:10   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


AngelsDream napisał/a:

Nie wiem, może to moja paranoja, ale pani chce się pozbyć głównie samców, tak?
Może dlatego, że samiczki to potencjalny zysk? :roll:
Nie znam dokładnie jej sytuacji, wiem tylko, co napisały osoby z drugiego forum, które kupiły od niej szczury.

Nie, ja biorę od niej 5 malutkich samic, a dla klauduski idą jeszcze 3 samice (te które mogą być w ciąży - tak powiedziałam tej pani). Bez problemu chce oddać. Przynajmniej na razie ;) Potwierdzić można, jak już będą w Warszawie...

Na samce na razie chyba żadnych chętnych...

Cegriiz napisał/a:
Choć to, ze przede wszystkim chce samce oddać to dziwne.

a chce?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Sky 



Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 49
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 14:11   

Z tego co mi mówiła (ale mogę nie do końca przekazać, bo kobieta nawija z prędkością światła), chce oddać samce, ponieważ nie ma gdzie ich trzymać, są w małych klateczkach. Tłuką się między sobą, słyszałam przez słuchawkę, jak je uspokajała. Samców jest też mniej do oddania, ja wywnioskowałam też, po po prostu nie będzie wtedy możliwości przypadkowych ciąż, jakby uciekły czy coś.

Ja nie oceniam, nie widziałam się z kobieta osobiście, nie widziałam jeszcze warunków tam panujących, ale kobieta jest zawalona zwierzętami na chwilę obecną, błaga wręcz o pomoc, bo sytuacja ją przerasta.

Przecież nie ona też rozmnożyła te szczury - w końcu pomaga jedynie forumowiczce, która szczury wyciągnęła, jako dom tymczasowy, tak? Być może dlatego, że dostała jakieś zapewnienie, że pomoc dostanie. Dla mnie teraz zostawianie jej z tym wszystkim jest po prostu nie fair.

Wątpliwości wątpliwościami, dlatego trzeba kogoś, kto szybko zrobi remanent.
Ostatnio zmieniony przez Sky Wto Kwi 16, 2013 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 14:11   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Cegriiz, jak pokazały już wątki na tym forum, wielu osobom wydaje się, że są dobrym domem i kochają szczury.

Ja jestem przesadnie ostrożna. Pani reklamuje się jako profesjonalna hodowla, sprzedaje szczury ze ceny wcale nie niższe od cen szczurów faktycznie rodowodowych.

Opinie osób, które kupiły od niej szczury, wskazują, że może kłamać, trzyma zwierzęta w przegęszczeniu. Może to już moja paranoja, ale nie wierzę, że zgodziła się być DT tylko z odruchu serca. :roll:

Cytat:
Najbardziej zależy jej na oddaniu samców. Okazało się, że kiedy do niej dotarły, szczury nie były rozdzielone. Teraz już są, ale co się tam zdarzyło, to się zobaczy - okociły jej się już dwie samiczki. Powiedziała, że tych szczurów może być nawet 60, o wiele więcej, niż się spodziewała.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Sky 



Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 49
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 14:17   

AngelsDream napisał/a:


Opinie osób, które kupiły od niej szczury, wskazują, że może kłamać, trzyma zwierzęta w przegęszczeniu. Może to już moja paranoja, ale nie wierzę, że zgodziła się być DT tylko z odruchu serca. :roll:



Według mnie może na początku miała różne intencje, jednak z tego co wiem, to przyjechało do niej o wiele więcej zwierząt, niż się spodziewała - miało być max 20, wyszło około 60. W tej sytuacji nie wiem, czy myśli teraz o jakimś zysku, czy raczej o pozbyciu się gromady.

Dlatego jak pisałam, ważna jest też wizyta osobista tam... I nie dać się zwieść pierwszemu wrażeniu i słowom, pani ma gadane.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 14:17   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Jednak propozycję klauduski wycofujemy :(
Jej facet się nie zgodził.

Czyli na razie dla żadnej dorosłej samicy nie ma DT...

[ Dodano: Wto Kwi 16, 2013 14:19 ]
Sky napisał/a:
Według mnie może na początku miała różne intencje, jednak z tego co wiem, to przyjechało do niej o wiele więcej zwierząt, niż się spodziewała - miało być max 20, wyszło około 60. W tej sytuacji nie wiem, czy myśli teraz o jakimś zysku, czy raczej o pozbyciu się gromady.

też mam takie wrażenie...
strasznie się ucieszyła jak jej powiedziałam, że mamy DT dla samic (i te moje tymczasowe i te klauduskowe, których jednak nie może wziąć).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 14:23   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Mam nadzieję, że nie będę miała nieprzyjemności pomyśleć o tym temacie i tych szczurach: a nie mówiłam...

Może pani jest tylko miłośniczką gryzoni, która hoduje je w wyniku pasji, ale mnie opinie jej klientów jednak bardzo zaniepokoiły.

Słusznie, że ktoś się tam wybiera i równie słuszny jest pomysł, by zabrać od tej pani przede wszystkim samice. Z drugiej strony jej hodowla skupia się rzekomo na szczurach dumbo, więc może to i lepiej.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 14:27   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Sky napisał/a:
Przecież nie ona też rozmnożyła te szczury - w końcu pomaga jedynie forumowiczce, która szczury wyciągnęła, jako dom tymczasowy, tak? Być może dlatego, że dostała jakieś zapewnienie, że pomoc dostanie.


O to mi chodzi cały czas.

Zabrać od niej, na wypadek jakby jej coś głupiego strzeliło do głowy. Nie ufam pseudhodowcom, tym bardziej jeśli sprzedaje szczury i pisze głupoty "Jeżeli dobrze zaopiekujemy się szczurem, potrafi dożyć nawet 6 lat."

Przytoczyła zresztą to AD w wątku o pseudo.
_________________
Moje ogony
 
 
     
_ogonek_ 
Ada :-)



Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 133
Skąd: Bielawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 14:35   

Zgubiłam się... Czytam te wszystkie posty i nie chwytam...
Czy to oznacza że ktokolwiek weźmie ogonki na DT będzie musiał odchowywać radosną gromadkę?

Jak na razie walcuję rodziców... Ale jak pisałam - 40%...
Nie wiem jak z tymi samiczkami, bo u mnie w grę wchodzi tylko uśpienie ślepego miotu albo sterylka aborcyjna (wolałabym to drugie, jestem cholernie miękka, ale nie wchodzi w grę żadne odchowywanie brzdąców).

Czy potrzebujecie gdzieś indziej nagłośnienia? W razie W poruszam się po FB, tylko ktoś musiałby pomóc, bo ja sama od dzisiaj powinnam być ON tylko po godzinie dwie dziennie.

[ Komentarz dodany przez: Karena: Wto Kwi 16, 2013 18:21 ]
poprawiłam literówkę - Karena.
_________________

Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów

Szczurze Adopcje - ogoniasta stronka na FB


tel. 790 241 451
Ostatnio zmieniony przez Karena Wto Kwi 16, 2013 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 14:40   

Ok, przyznam, że kiedy poczytałam sobie rewelacje na orgach, trochę mi nogi zmiękły. Nie miałam pojęcia, że to prężnie działająca pseudohodowla, nie miałam nawet jak sprawdzić numeru, bo byłam na bezneciu. Mam cholerne wyrzuty sumienia i przyznaję się do winy, puściłam je w ciemno ufając tylko poleceniu znajomych znajomych, ale mialam niecałe dwa dni na zorganizowanie przeprowadzki mojej matki na drugi koniec kraju, po to tam pojechałam, a szczury ogarnęłam niejako przy okazji i na wszystko mialam dosłownie parę godzin. Natomiast nie zmienia to faktu, że babka chce się tych szczurów cały czas pozbyć, nie chce zatrzymywać samic, w tym ciężarnych, więc nie sądzę, żeby zamierzała wykorzystywać je do rozmnażania. Sprawdziłam ją nieco, rozmnaża jakieś kosmiczne odmiany barwne, berkshire i kaptury jej zbędne.
Jeśli chodzi o kwestię usypiania/nieusypiania ewentualnych miotów, jestem cholernie przeciwna zostawieniu chociaż jednego malucha, bo i tak jest ich za dużo, chociaż sama liczba 60 jest dla mnie trochę zaskakująca - nie liczyłam ich dokładnie, ale wydawało mi się, że razem z dzieciakami nie ma ich więcej niż 40. Może doliczyła ślepe mioty. W każdym razie jeżeli ktoś zdecyduje się wziąć te farfocle i uśpić, to oferuję pomoc finansową, wypłatę prawdopodobnie dostanę do końca tygodnia i będę mogła pokryć koszty albo się dorzucić. Jaki jest koszt uśpienia miotu we Wrocławiu? Dawno nie miałam takich akcji.
Sky napisał/a:
miało być max 20
No way, miało być jakieś 30, w ostatniej chwili znajomy odmówił wzięcia na tymczas dziesięciu dorosłych, ale nie chce mi się już przepychać z tą panią o takie szczegóły, trudno.
Cytat:
Czy to zonacza że ktokolwiek weźmie ogonki na DT będzie musiał odchowywać radosną gromadkę?
Nie, ktokolwiek weźmie szczury na dt spokojnie może uśpić te mioty, nie ma i nie będzie żadnego obowiązku bawienia się w zoo.

I naprawdę dziękuję wszystkim zaangażowanym w sprawę, mam wyrzuty sumienia że nie mogę pomóc inaczej niż dorzucając się do wydatków na te szczury, ale ani miejsca nie mam, ani nie jestem blisko.

edyta/ ok, z tego co wiem jest 9 dorosłych samców i 9 dorosłych samic, dzwoniłam przed chwilą. Te samiczki o ile pamietam są w różnym wieku, od takich może rocznych do kilkumiesięcznych. Te dorosłe szczury płci obojga to w tej chwili najpilniejsza sprawa.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
Ostatnio zmieniony przez Fea Wto Kwi 16, 2013 15:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 10