Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Czw Lis 28, 2013 00:23
Mnóstwo szczurów w różnym wieku ma już domy, Wrocław
Autor Wiadomość
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 10:19   Mnóstwo szczurów w różnym wieku ma już domy, Wrocław

Hai, przy ostatecznej wyprowadzce z Pleasantville oderałam wszystkie szczury od lokalsa, któremu okazjonalnie zdarzało się je rozmnożyć. Tym razem facet przeszedł sam siebie, ale chyba ostatecznie pozbył się całego stada, bo ilość go przerosła, co mnie w zasadzie nie dziwi. Jest tam ze 30 maluchów (mają na oko półtora miesiąca) i około 20 dorosłych szczurów. Wszystkie są w domu tymczasowym we Wrocławiu, dlatego nie jestem w stanie ogarniać adopcji osobiście. Będę jednak wdzięczna za każdą możliwą pomoc, bo osoba, która je przechowuje, jest nimi dosłownie zawalona i nie daje rady, a ja sama mam stado swoich tymczasów. Jeśli mi się miejsce zwolni, to sama coś od niej wezmę. Szczury nie są zbyt oswojone, przez co nadają się raczej dla doświadczonych/cierpliwych, ale sądzę, że potrafią się odwdzięczyć. W tej chwili najpilniejszą sprawę stanowią domy tymczasowe dla dorosłych szczurów, ale chętni na maluchy tak samo mile widziani. Ogólnie jest to lekka katastrofa, jedna samica mi urodziła w trakcie transportu, ale chyba żaden z czwórki osesków nie przeżył.Poniekąd z mojej winy, nie mogłam jej przenieść do osobnej klatki, bo mi zabrakło, ale z drugiej strony może to i dobrze, bo i tak jest ich stanowczo za dużo.

numer kontaktowy - 791 383 338, ze wszelkimi pytaniami proszę zgłaszać się tam, ja tu tylko sprzątam
Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mógł zrobić szczurom zdjęcia, przynajmniej kilka poglądowych, bo tymczasowa właścicielka nie dysponuje aparatem.

1. Liczba szczurów do oddania: co najmniej 20 ;p

2. Płeć szczurów: 7 samców i kilkanaście samiczek, ani jednego kastrata + maluchy

3. Wiek szczurów: sądzę że od 6 miesięcy w górę, na oko

4. Miasto: Wrocław

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: jest, i to spora, w grę wchodzą wysyłki konduktorką i dowóz, trzeba się umówić

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: nie mam pojęcia, ale sprawiały wrażenie zdrowych, żadnego kichania, pasożytów nie stwierdziłam, chociaż mogłam przegapić, bo obczajałam w pośpiechu

7. Charakter, usposobienie szczurów: cięzko ocenić przy takiej ilości, raczej pogodne, dzieciaki bardzo sympatyczne, wszystkie płochliwe

8. Stosunek szczurów do człowieka: wymagają domiziania i oswojenia, są dość nieufne, niektóre chciały mnie szczypać i brałam je na ręce w rękawiczkach

9. Stosunek do innych szczurów: bardzo stadne + jeden duży kłótliwy samiec alfa, który ustawia wszystkich facetów

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: patrz punkt 11

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: przypuszczalnie seria wpadek

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: tak

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: można rozdzielać wedle uznania
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
Ostatnio zmieniony przez smeg Wto Kwi 08, 2014 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 10:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Przesunęłam do działu "Interwencje".
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 11:03   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Jakby była jakaś cała biała (albinoska) samiczka wśród najlepiej maluchów (bo młode się lepiej oswoją - nie za bardzo nadaję się do trzymania "dziczka"), to bym była chętna na dom na stałe dla niej. Rozumiem, że w sprawie koloru też mam dzwonić? ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 12:49   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Dzwoniłam. Są białe młode samiczki albinoski!!! :mrgreen: No, w końcu :]
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 13:13   

nimka napisał/a:
Rozumiem, że w sprawie koloru też mam dzwonić?
Na wszelki wypadek, bo nie wiem ile czego jest. Wśród młodych są albinosy (jedno, chyba samiczka, ma przekrzywiony łebek, ale jest cudowne), blue, sporo berkshire i jakieś kapturki. Dorosłe podobnie, tyle że blue jest jeden i jest to ta samiczka od martwych osesków.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 16:03   

Aha, jeszcze taki myk, dość istotny - tymczasowa właścicielka jest przeciwna usypianiu czegokolwiek, w czym mamy odmienne zdanie, bo boję się, że niektóre dorosłe samiczki mogą być w ciąży i że zaraz będą tego straszne ilości. Gdyby ktoś chciał więc wziąć samiczkę i byłoby podejrzenie, że jest wpadnięta, to sfinansuję/dołożę się do sterylki aborcyjnej albo uśpienia miotu, jeśli zajdzie taka potrzeba.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 18:19   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Kurcze, dobrze by było żeby ktoś z Wrocławia sie przeszedł do tego DT, zrobił zdjęcia wszystkich szczurów i wrzucił tutaj razem ze spisem.
Chętnie bym sie tym zajęła ale obecnie nawet nie mam kasy na bilet :?
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 19:00   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Biorę łącznie 4-5 samiczek młodych od niej na DT, w tym jedną lub max dwie biorę dla siebie i zostawiam ;)

Potrzebujemy tylko transportu z Łodzi do Warszawy, bo jest transport tylko z Wrocławia do Łodzi. Ktoś pomoże?


Ogólnie samiczki są białe, niebieskie (dwie małe + jedna duża), czarne, jedna kapturka czarna. Samczyki nie wiem - znów zapomniałam zapytać.
Nie ma beżowych (przynajmniej samiczek).

Młode są ufne, niestrachliwe.
Starsze różnie.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Majszczur 
kolekcjonerka bubli



Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 1758
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 19:14   
   Zwierzątka: BPP... 2 kociaste... 7 ciur...wodnych zatrzęsienie...


nimka... nie wiesz czy niebieska i/lub czarna to dumbo? jeśli tak to może dołączę do jednej "przesyłki" do wa-wy.
_________________

Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna. C.K.Norwid
~{((:> Szczury Majszczury <:))}~
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 19:53   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Majszczur napisał/a:
nimka... nie wiesz czy niebieska i/lub czarna to dumbo? jeśli tak to może dołączę do jednej "przesyłki" do wa-wy.

nie wiem, ale mogę zadzwonić i zapytać :)
czy sama chcesz zadzwonić?

ja prawdopodobnie zostawię sobie jedną niebieską (no i oczywiście białą!) dla siebie, z tych młodych.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Majszczur 
kolekcjonerka bubli



Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 1758
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 20:00   
   Zwierzątka: BPP... 2 kociaste... 7 ciur...wodnych zatrzęsienie...


nie chciałam zawracać babce głowy (przypuszczam, że co chwilę ma telefony w sprawie ogonków) ;) miałam nadzieję, że może akurat wyszło podczas waszej rozmowy czy są samiczki dambulce ;)
_________________

Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna. C.K.Norwid
~{((:> Szczury Majszczury <:))}~
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 20:03   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


no niestety, nie wyszło w rozmowie - aczkolwiek niestety wydaje mi się, że gdyby były dumbo to by mi wspomniała o takim niewielkim szczególe :P
to były szczury na karmę, a nie wiem czy ktoś celowo akurat dumbo rozmnaża na karmę... raczej najtańsze z zoologa, ale może się przypadkiem trafiły?

ale zadzwoń, dopytaj :)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 20:21   

Nie ma tam dumbo, widziałam wszystkie, same standardy.

Ludzie proszę, jeśli ktoś może wziąć dorosłe samiczki na tymczas, to niech da mi znać na pw, to bardziej pilne niż cała reszta razem wzięta :o
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 20:44   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Chętnie pomoge w ogłaszaniu jak już będzie wiadomo coś więcej.
DT niestety nie moge zaoferować, ani pół szczura więcej nie może u mnie zostać a dorosłe tymczasy coś mi utykają :roll:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 20:50   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Fea napisał/a:
Ludzie proszę, jeśli ktoś może wziąć dorosłe samiczki na tymczas, to niech da mi znać na pw, to bardziej pilne niż cała reszta razem wzięta :o

ja niestety się nie nadaję do nie do końca oswojonych szczurów :( nie mam doświadczenia
boję się, że nie dam rady ich zsocjalizować, a do tego mam ciekawskie koty, które w tym procesie nie pomogą (wystarczy, że będą wskakiwać na klatki i wsadzać łapy między pręty - już moja czarna Pchełka się nauczyła atakować kocie łapy zza prętów).

jedyne co mogę, to odciążyć biorąc maluchy.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 13