Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Wto Sie 13, 2013 17:52
Kupie samiczke SZCZECIN lub okolice
Autor Wiadomość
amandakkaa 
<3( )~~~~


Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 23:47   Kupie samiczke SZCZECIN lub okolice

Witam,
Jestem zainteresowana kupnem samiczki jedynie z hodowli zarejestrowanej w SHSRP.
Mieszkam w Szczecinie wiec nie ukrywam iz fajnie bylo by znalesc szczurzyczke na miejscu lub w okolicy.
Pozdrawiam wszystkich szczurzych milosnikow i z niecierpliwoscia czekam na jakies informacje które prosze kierowac tu lub na: amandakkaa@wp.pl
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
FaerielDeVille 
RCPL



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 23:52   
   Zwierzątka: soon the adventure will begin... again


W okolicy? Chyba szeroko pojętej, bo nie kojarzę żeby w okolicach Szczecina była jakaś hodowla z SHSRP. ;) Ale spokojnie, jest przecież aktywny transport! Ja na przykład jeżdżę na trasie Warszawa-Szczecin na zmianę z moim TŻ co jakiś czas, więc to już otwiera możliwości, nieprawdaż? ;)
No i jeśli chcesz kupić jedną samiczkę, to rozumiem, że masz drugą? Szczury są stadne. :wink:
_________________
Rodent Club PL
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 23:58   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


amandakkaa, do hodowli sama musisz się zgłosić. Zajrzyj do działu "planowane mioty": http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=95
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
amandakkaa 
<3( )~~~~


Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 00:41   

Szczerze mówiąc będzie to mój pierwszy szczurek, dlatego na razie wolę aby była sama, ale z pewnością miłości i troski jej nie zabraknie, ponieważ nie szukam zwierzaka, który bedzie siedzial calymi dniami w klatce, a kompana który bedzie mogł mi towarzyszyć jak tylko często się da :)
Wspaniale jeśli rzeczywiscie byla by możliwość przetransportowania małej do Szczecina :)
Możecie mi polecić jakieś dobre hodowle w Warszawie?

Poprawiłam błędy ortograficzne, skorygowałam też interpunkcję oraz literówki. Proszę o konsekwentne stosowanie polskich znaków i korzystanie z modułu sprawdzania pisowni. /Devona
Ostatnio zmieniony przez Devona Pon Cze 03, 2013 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 00:46   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


amandakkaa, proponuję od razu kupić dwa maluchy, bo się szybciej oswoją z Tobą ;)

Poza tym nikt Ci raczej nie wyda jednego szczura ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 00:49   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


amandakkaa, niestety, żadna polska hodowla zrzeszona w SHSRP nie sprzeda Ci ogonka wiedząc, że miałby być jedynym Twoim szczurem. Te zwierzaki potrzebują towarzystwa swojego gatunku. Nie "powinny mieć". Muszą mieć, żeby naprawdę były szczęśliwe, by były w pełni zaspokojone ich potrzeby.
Ja też kiedyś zaczynałam i choć na początku myślałam, że wezmę jednego, zdecydowałam się na dwa. Poradziłam sobie ;) choć myślałam na początku, że ciężko mi będzie ogarnąć dwie jednocześnie np. na wybiegu.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
amandakkaa 
<3( )~~~~


Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 01:17   

Mao zasmuciło mnie to troszkę, powiem szczerze. Nie wiem czy narzeczony zgodzi się na dwa szczurki, ale skoro rzeczywiście od tego ma zależeć szczęście mojego przyszłego podopiecznego, będę musiała przekonać go do dwóch ogonków.
Pragnełam również bardzo nauczyć szczurka tego, aby wszędzie chodził ze mną, aby mi towarzyszył, z dwoma będzie już ciężej. Porozmawiam z moim P na ten temat. Myślisz, że nie stanowiło by problemu to, aby narazie kupić jednego szczurka, a po czasie np miesiac, dwa do trzech, dokupić mu po prostu kompana?

Poprawiłam błędy ortograficzne, skorygowałam też interpunkcję oraz literówki. Proszę o konsekwentne stosowanie polskich znaków i korzystanie z modułu sprawdzania pisowni. /Devona
Ostatnio zmieniony przez Devona Pon Cze 03, 2013 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 01:56   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


amandakkaa, moim zdaniem nie, z dwóch powodów:
1) miesiąc dla szczura to ogrom czasu,
2) hodowli zrzeszonych w SHSRP, wydających w miarę regularnie mioty, jest 4. Co w sytuacji, gdy - dajmy na to - kupiłabyś szczurka, a za miesiąc - dwa okazałoby się, że nikt nie ogłasza nawet miotu? Na ogonka troszkę się czeka od momentu rezerwacji. Może być tak, że samiczka nie zajdzie w ciążę albo młode urodzą się martwe - wszystko może się zdarzyć.
Jeśli chcesz ogonki, to niestety: szczur naprawdę potrzebuje drugiego szczura (tej samej płci oczywiście). Tak jak człowiek człowieka.
Dwójka spokojnie może Ci towarzyszyć. Swego czasu dla mnie normą było zabieranie moich pierwszych samiczek np. na spacery i nierzadko brałam obie naraz. Ba, czasem towarzyszyła mi znajoma (pojawiająca się od czasu do czasu na forum) ze swoją dwójką.
Mam obecnie dwie samiczki, które straciły swoje towarzyszki i chwilowo muszą mieszkać same, dopóki nie połączą się całkowicie z moim głównym stadem. Jedna, mieszkająca z powodu choroby dłużej sama, jest "skrzywiona" przez tę samotność - większą uwagę zwraca na mnie niż na inne moje samiczki. Teoretycznie jest to miłe, w praktyce nie jestem w stanie stać się dla niej szczurem, mimo najszczerszych chęci. Jeśli zostawiłabym ją samą i miałaby polegać tylko na mnie, nie byłaby nigdy szczęśliwa - pracuję / studiuję, do tego mam do ogarnięcia jeszcze inne klatki, a powinnam być z nią w tej sytuacji 24h na dobę. Zgodzisz się, że nie jest to realne.
Myślę, że to jest dobry temat dla Ciebie: klik :)
Być może Twój chłopak się zgodzi. Klatka jest jedna, nie musisz im kupować takiej zajmującej pół pokoju (co nie znaczy, że może być mała), karmy tak naprawdę dużo więcej nie będzie szło, przy dwóch szczurach nie ma większego problemu z czystością i zapachem (zwłaszcza, że bierzesz samiczki). Przemyśl tylko jeszcze kwestię weterynarza i finansów. Szczury są chorowite, o dobrego weterynarza zwykle trudno nawet w dużych miastach (jestem z Poznania, z wieloma sprawami jeżdżę do Warszawy), a finanse... szczur jest tani w utrzymaniu, póki jest młody i nie choruje.
Czytaj forum i jak coś, to pytaj, jakbyś miała wątpliwości.


Pisemną umowę z hodowcą jak najbardziej podpisujesz ;)
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
Ostatnio zmieniony przez Mao Nie Cze 02, 2013 02:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 01:58   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


amandakkaa napisał/a:
Wiec naprawde żadna hodowla zarejestrowana w SHSRP nie sprzeda jednego ogonka? Nawet jeżeli zapewnie hodowce np w postaci pisemnej umowy (nie wiem czy cos takiego istnieje) i tym że maluszek będzie naprawde bardzo dobrze traktowany dopieszczany i stanie się kompanem który bedzie towarzyszył mi ciagle?


Naprawdę. Taka umowa nic nie da, ponieważ swoim towarzystwem nie zapewnisz szczurkowi podstawowej potrzeby - drugiego szczura. Powtórzę za forumowiczami: żadna hodowla zrzeszona w SHSRP nie wyda szczura komuś, kto będzie chciał trzymać go pojedynczo.
Pomyśl w ten sposób: nie będziesz z nim 24 godziny na dobę, dniem i nocą. Nie wyiskasz go i nie wyliżesz, kiedy będzie tego potrzebował. Nie będziesz potrafiła porozumiewać się ze szczurem na takich częstotliwościach na jakich one się ze sobą porozumiewają. Każdy szczurek dla prawidłowego rozwoju potrzebuje kompana. Szczury pozbawione towarzystwa swojego gatunku mogą popaść w depresję i jest to udowodnione naukowo.

W kwestii oswajania: to, że będziesz mieć jednego szczura wcale nie ułatwi oswajania. To mit. Uwierz, że dwa szczurki o wiele łatwiej i szybciej się oswoją :)
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
amandakkaa 
<3( )~~~~


Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 02:40   

Dziekuję za pomoc i wytłumaczenie mi wszystkiego, główna moją obawą było rowniez to, że dwa szczurki będzie ciezej oswoić, ale tę obawę rozwialiście. Dobrze, więc porozmawiam z P i proszę trzymajcie kciuki aby sie udało. W domu w którym sie wychowywałam od zawsze były zwierzęta, głównie psy. Na psa pozwolić sobie nie mogę więc dlatego zapadła decyzja o kupnie szczurka ponieważ są inteligetne i towarzyskie , jednak kiedy jest zwierzatko w domu, wtedy jesty zupelnie inaczej: "dom ożywa" :mrgreen: mam nadzieje że się uda i wkońcu zawita do nas tzn, ZAWITAJĄ do nas szczurki :mrgreen: . :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:

Poprawiłam błędy ortograficzne, skorygowałam też interpunkcję oraz literówki. /Devona
Ostatnio zmieniony przez Devona Pon Cze 03, 2013 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 02:51   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


amandakkaa, super :) w takim razie powodzenia w negocjacjach życzę ;)
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 09:51   

amandakkaa napisał/a:
Dziekuje za pomoc i wytłumaczenie mi wszystkiego, główna moją obawą było rowniez to że dwa szczurki będzie ciezej oswoic, ale tę obawe rozwialiście.
Dodam tylko, że hodowle z SHSRP dokładają wszelkich starań już od narodzin maluszków, aby te pojechały do swoich nowych domków oswojone z człowiekiem :)
Ostatnio zmieniony przez Devona Pon Cze 03, 2013 13:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
amandakkaa 
<3( )~~~~


Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 03, 2013 13:03   

Musze podzielić się z Wami swoja radością :)
Jednak zdecydowałam się na dwie Panny. :mrgreen:
Teraz zostało jedynie wybranie dziewczynek no i dokupienie reszty sprzętów które będą potrzebne (juz zleciałam wszystkie okoliczne zoologiczne i upatrzyłam sobie różne zabawki, domki, klatke) no i najważniejsza sprawa:weterynarz, będe musiała znaleśc najlepszego z najlepszych aby moje przyszłe podopieczne były pod wzorową opieką. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 03, 2013 13:10   
   Zwierzątka: brak


amandakkaa, klatkę najlepiej kupować przez internet, w sklepach zoologicznych zazwyczaj są 2 razy droższe i często sprzedawcy polecają za małe ;) Na 2 szczurki powinna mieć min. 70x40x60 cm.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 03, 2013 13:11   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


amandakkaa, super :)
Trzymam kciuki za dobry wybór :)

amandakkaa napisał/a:
juz zleciałam wszystkie okoliczne zoologiczne i upatrzyłam sobie różne zabawki, domki, klatke
Jeśli chodzi o klatkę to popatrz też po sklepach internetowych - dużo ciekawych klatek jest niemal wyłącznie w necie. W sklepach stacjonarnych często masz małe i/lub drogie klatki.
Jest parę fajnych wątków wspomagających: poradnik wyboru klatek, recenzje klatek, kalkulator i wątek pomagamy w wyborze klatki (cenny jest raczej koniec wątku, bo strasznie jest długi).
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.34 sekundy. Zapytań do SQL: 17