Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Karena
Czw Maj 23, 2013 05:36
Planowany miot CH Wasza Wysokość z Wuwuniarni
Autor Wiadomość
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 23:46   Planowany miot CH Wasza Wysokość z Wuwuniarni
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Planowany miot ‚CH‘ w hodowli Wasza Wysokość z Wuwuniarni:

Ratazana’s BAKERLOO LINE import Finlandia + TAMMOLIKOL van My Happiness import Holandia



Miot urodzi się w Warszawie. Rloo była wczoraj na kontrolnym usg i było widać rozpulchioną macicę, palpacyjnie również. Jestem pod wrażeniem mojej pani doktor która łamie wszystko stereotypy i czyni cuda, z niemożliwych rzeczy jaką jest 'potwierdzenie' ciąży 6 dniowej. Wiadomo to jedynie prawdopodobieństwo, ale jednak w tym dniu to bardzo wiele.
Możliwy transport do Gdańska.


O Rloo:
standard teddy rex agouti self
ur. 05.07.2012 (obecnie ma 8 m-cy)
mama: Ratazana's LIVE AND LET DIE standard standard cinnamon pearl self (rodowita Finka)
tata: Brisby's PROCESSION standard teddy rex black self (Szwed po rodzicach Szwedach i Aglikach)

Pannica nie była jeszcze na wystawie.


Charakter: Zdecydowanie najgorszy ma charaker z wszystkich fińskich dziewcząt. Nie lubi przesiadywania na rękach i zaraz gdzieś biegnie. Wybitne adhd. Ale do szczurów dorosłych włożona zachowała się jak królewna, poszła na hamak i nic się nie martwiła, że jakieś obce stado. Zrównoważona i opanowana. Lubi bardzo biegać i zwiedzać.

Zdrowie i opis: Rloo ma obecnie dopiero 8 miesięcy i nie jestem w stanie dużo powiedzieć. Nie skończyła jeszcze rosnąć i się rozwijać. Nie chorowała. Wszystko się okaże po ukończeniu przez nią min. 13 miesięcy. Będzie miała wtedy wykonane wszystkie kompleksowe badania t.akie jak: echo serca, RTG, biochemia, morfologia, badanie moczu i w razie potrzeby inne. Wcześniej nie ma sensu ich wykonywać, dopóki organizm do końca się nie rozwinie. Przed kryciem ważyła 372-380 gram i jest bardzo szczupłą samiczką.
Siostra Victoria Line urodziła 18 lutego 8 maluszków. ^ ^

O Tammo:
dumbo standard buff berkshire
ur. 19.02.2011 (teraz ma 2 lata)
mama: TAIYOU van My Happiness S(Dc) S beige self (rodowita Holenderka od pokoleń)
tata: KLEX van Burgratten S(Dc) S beige hooded (urodził się w Niemczech)

Tammo i małe sukcesy.



Charakter: Nie widziałam nigdy, przenigdy takiej bracianej symbiozy. Tammo był zawsze drugi, drugi był rezerwowany, zawsze gdzieś pomijany. W stadzie też w cieniu zawsze brata. Brat z twardą rękę, któremu władza się zawsze marzyła, ale nie miał do tego smykałki. I brat naśladujący, który nie raz, nie dwa oberwał przez przypadek. Niby się tylko przyglądał, niby był tylko obok, ale wiadomo gdzie 2 się bije, tak 3 obrywa.
Po 2 latach okazało się, że to Tammo jest tym lepszym. Że to Tammo zajął więcej miejsca w moim serduchu.

Zdrowie i opis: Tammo miał wszystkie badania wykonane. Echo serca i ekg prawidłowe. Certyfikat kardiologiczny i zgodę na miot uzyskał. Badanie biochemiczne i morfologiczne prawidłowe. Nie chorował. Miał rozciętą powiekę, jak pewnego razu przyglądał się jak brat. Ale po szyciu ślad nawet nie został.
W tamtym roku po kontrolnym echo serca padło podejrzenie, że może mieć początku DCM. Ale po 2 kolejnych badaniach, ostatnie po 4 m-cach okazało się, że wszystko jest prawidłowe i było to spowodowane stresem i odłączeniem od stada.
Zdrowie miał duże lepsze niż brat. Nigdy nic mu nie dolegało.
Bez problemu pokrył samiczkę przy pierwszym podejściu w wieku ponad 2 lat. Jestem szalenie dumna.
Brat Talpikool dał u mnie miot A. Siostra Tattoo dała miot w hodowli macierzystej.


Informacje o zdrowiu linii:
Mogę się rozpisywać i to długo i długo. Ale nie mogę obiecać, ba nawet nie ma takiej opcji, że przodkowie byli dobrze zdiagnozowani. Więc pominę te szczegóły. Bo powiedzieć, że nie byli chorzy genetycznie nie mogą. Nikt na świecie nie robi szczurom echo serca, szczegółowych badań krwi czy innych. Jestem w stanie jedynie z grubsza powiedzieć. A wszystko co będzie się działo z linią od tej pory, będę dokładnie rejestrować.
Rodzice Itki żyją i mają się dobrze. To stara linia. Nic konkretnego się nie dzieje.
A o Talpi mogłabym pisać elaborat. Jest to moja wymarzona linia. Jest to kuzyn mojego Tepikóla (mój rudzielec z 2009) Był to idealny prawie dla mnie szczur. Szukałam wszędzie tej linii. Niestety nieudało się jej w pełni dostać i odzyskać. Miały dwie siostry miot. Jedna z Niemcem. (jedynie 4 pokolenia... : ( a druga miała miot z Czechem, więc dla mnie porażka). Próbowałam poprosić o jakiś drugi miot jednej czy drugiej. Ale mimo prób i zaangażowania hodowców nie udało się. Wszystkie kolejney mioty były oparte na tym samcu z Niemiec. A wcześniejsze za stare by je rozmnażać. Potem miałam nadzieję, na wypożyczenie samca z wcześniejszego pokolenia. Ale mimo iż został podjęty temat przez Miriam (rodowota hodowczyni linii) ni eudało się w praktyce. Bo jeden szczur był chory, jeden zmarł. Co do dwóch kolejnych właścicielka się daleko wyprowadziła. Więc został ten Talpii. Od strony ojca mamy jedynie 4 pokolenia. Natomiast od strony matki rodowód sięga do roku 1989 roku i pierwszych importów z Australii i U.S.A. Mama Tepikólka zmarła nie mając dwóch lat. Miała ropnia w szczęce, które wiadomo jak trudno leczyć. Babcia żyła prawie 3 lata. Ojciec żył 2 lata i 5 miesięcy. Zmarł ze starości wg hodowcy.
Cytuję słowa Miriam właścicielki rodziców Talpiego. : ‚All this female rats had lived here, they all had a very very sweet caracter and I miss them everyday yet! The health of this line is very good and perfect!‘ Miriam również sprawdzała linię bliskim inbreedem.
Linii od strony matki nie znam dobrze. Samiec pochodzi ze Szwecji i ma połowę bazy na angielskiej hodowli jednej ze starszych. Darkstar. Zobaczymy co przyniesie czas. Mam nadzieję, że ten miot będzie silnym i będzie razem z miotem A tworzył silną i długą linię w mojej hodowli.



Spodziewane odmiany:
uszy: standard
sierść: standard, teddy rex, rex, velveteen
kolory: 25% agouti, 25% black, 25% cinnamon, 25% mink
znaczenia: 50% self, 50% berkshire (irish, berkshire)


Dziękuję pięknie Lux, za oddanie córeczki i za całokształ!


Zapraszam serdecznie do rezerwacji. Miot jest zabezpieczeniem genów mojej ukochanej linii. I jest robione pod kątem dobrego zdrowia i łagodnych charakterów.
Dlatego bardzo ważne, wręcz priorytetową sprawą dla mnie jest wykonanie u wszystkich dzieciaków sekcji zwłok i w razie pojawienia się tkanek nowotworowych o wysłanie ich na histopatologie. Przypominam, że wycięte tkanki można przechowywać w formalinie bardzo długo. Więc w razie kłopotów finansowych będę prosić o odesłanie tkanek do mnie.
Również z każdym problemem proszę o zgłaszanie się do mnie. Ja zawsze będę się starała pomóc lub przyjąć zwierzę do siebie na czas zabiegu i rekonwalescencji.
Jest to bardzo ważne dlatego, że wiele chorób jest zabójcza podobna do innych i bez badań podglądu sekcyjnego nie jesteśmy w stanie ocenić co było szczurowi.
Jeśli mamy iść do przodu i uzyskać w przyszłości silne i lepsze genetyczne szczury musicie mi pomóc. Liczę na was bardzo! Ja się będę starać z całych sił. Ale to wy musicie mnie w tych działaniach wesprzeć.


W związku, że moja strona chwilo strajkuje... Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie ankiety http://chomikuj.pl/wuwuna...,2235673844.doc i przesłanie na adres hodowli: e-mail: wuwunka@aim.com

Maluszki dostaną rodowody i będą wydawane z umowami. Cena za dzieciaki to 80 złotych.

Mogę odmówić rezerwacji maluszka bez podania powodu, ale staram się ten powód jednak podawać. Z każdym chętnych którego nie znam, będę wymagała rozmowy telefonicznej lub przez gg.

Rezerwacja nie jest gwarancją kupna. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Nie gwarantuję, że każdy dostanie takiego szczurka, jakiego opisuje w CV, ponieważ to zależy od tego, jakie ogonki się urodzą.

Jeśli dla kogoś nie starczy wymarzonego szczurka, może wybrać innego lub zrezygnować. Można też przepisać się na inny miot.

Poza kolejnością wybierają zawsze: właściciele rodziców i hodowcy. Członkowie SHSR również mają pierwszeństwo.

Rezerwacje są potwierdzane gdy malce otwierają oczka i dopiero wtedy wybiera się maluszka dla siebie, według wskazanej kolejności również wtedy opłaca się bezzwrotną zaliczkę w wysokości 30 zł. Wpłacenie zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.


W hodowli zostanie samiec i 2 samice, więc jeśli jesteście zainteresowani maluchami na współwłasność, proszę o znak.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Śro Kwi 03, 2013 18:56, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 23:57   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


Tu mink, tam mink, siam mink... w stadzie mink.

Wuu, najchętniej wzięłabym je wszystkie od Ciebie.
Pięknie opisany, genialny rodowodowo miot. I mnóstwo czasu, pracy i zaangażowania włożone w tych kilka dobrych lat, które teraz owocują takimi planami.

Gratuluję! I trzymam kciuki za wszystko. :serducho:
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
 
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 00:13   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Ach, co to będzie za miot :) Kciuki zaciskam i nie puszczam :kciuki:
I ciągle to CH... I to imię, które od początku mi po głowie lata. :wink:

Chochoł :serducho:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 00:42   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Zapowiada się cudowny miot z cynamonkami ♡
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 00:50   

Cytat:
sierść: standard, teddy rex, rex, velveteen
znaczenia: 25% agouti, 25% black, 25% cinnamon, 25% mink

są kolory a zabrakło znaczeń ;)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 01:02   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


gratis napisał/a:
Tu mink, tam mink, siam mink... w stadzie mink.
nie było na nie szans nigdzie gratisu. ^^

olus_165 napisał/a:
Chochoł
olus, faktycznie piękne!

pszczółka napisał/a:
są kolory a zabrakło znaczeń
pszczółka, dziękować, właśnie coś mi brakowało, ale nie wiedziałam czego. :*
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
jakasiek 


Dołączyła: 09 Lis 2012
Posty: 99
Skąd: okolice Konstancina
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 09:48   Re: Planowany miot CH Wasza Wysokość z Wuwuniarni
   Zwierzątka: psy i szczurki


wuwuna napisał/a:
na kontrolnym usg i było widać rozpulchioną macicę, palpitacyjnie również


Wuwuna, chyba 'palpacyjnie' :)
 
     
radzioo81 



Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 2915
Skąd: krapkowice
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 14:48   

ja cie Wu ale Ty mącisz w głowach takimi miotami :P co jeden to ładniejszy :roll:
_________________
ze mną: Dostojny Docent of Anahata i Rychu:)
za TM: Lea, Jeremi, Piorun, Gucio, Reksio, Zadzior, Greystar, Dyszek, Krykiet, Kuter, Black Diamond, Miecio, Calineczka, Alfik SR, Brykiet i Ulfik SR, Zbychu, Kszychu, Rychu ;(
 
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 15:49   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


Nie słuchajcie Wuni, Bakerloo wcale nie jest najgorszym szczurem z finek, ona po prostu jest typową samicą :P I ma przepiękny, przepiękny kolor.

W stadzie zachowuje się cudownie, więc się zapisywać i brać :serducho:
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 21:14   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


jakasiek napisał/a:
Wuwuna, chyba 'palpacyjnie'
no jasne, że tak, pisałam szybko i nie spojrzałam nawet co ja tam nagryzmoliłam. :oops:

Lux napisał/a:
ona po prostu jest typową samicą
nie wiem, mało takich miałam. :P
nie jestem zwyczajna do biegających samic z adhd.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Mysie_Buldozki 


Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 152
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 21:59   
   Zwierzątka: szczury


wuwuna napisał/a:
nie jestem zwyczajna do biegających samic z adhd.


Do musisz przyjść do nas i zobaczyć Akiki wtedy zobaczysz jakiego szatana nam sprzedałaś :lol: Po kimś mały diabeł to musi mieć :mrgreen:
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 23:05   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Mysie_Buldozki napisał/a:
Do musisz przyjść do nas i zobaczyć Akiki wtedy zobaczysz jakiego szatana nam sprzedałaś
Mysie_Buldozki, ja nie wiem po kim one takie diabły. :lol:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 02:59   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Rloo Line dziś


prawda, że jest sztuczna i wypchana?
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 05:26   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


Nie prawda. Jest piękna :) puchata agutka
Standardowe cynamonki :serducho: Minki już mam- Twoje. Blacka i agutkę też i też Twoje.
Wunia, oczopląsu można dostać przy Twoich miotach. Muszę jakiegoś bana na Twoje posty zastosować. Odblokuję w czerwcu ;)
Chochoł piękne. A może Chura? Chmura, chachary, Chojrak, Chrup, Chemia, Chilli i Chubby Cheek ;)
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 07:08   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


Bierz tyle, ile masz imion, majlena :DD a Bakus cudnie :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12