Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[SHSRP] Ulotka na temat szczurów i szczurów rodowodowych
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 14:09   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
AngelsDream, potem będzie, że znowu ktoś coś zobaczy na tym logo czego nigdy nie było... jak z moim awatarem :lol:
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 14:13   

Off-Topic:
A ja bym chciała sobie zamówić taki plakat, do powieszenia w pokoju :D
_________________


 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 14:15   

Pyl, mogą być w zielonkawej tonacji, aczkolwiek nie skupiałabym się na tym.
Sądzę, iż zielone akcenty np. stopka z adresem np. strony i mailem w zupełności wystarczy.
Mimo wszystko na czarno na białym jest najbardziej czytelne i stawiałabym na zdjęcie szczura, które przyciągnie oczy, a nie kolor.


edit: w poście z linkami dodałam foty.
_________________

 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 14:18   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Vaco, może możemy sprzedawać na wystawie za drobną opłatą "co łaska", a zyski przeznaczać na wydruk kolejnych plakatów / ulotek :) Ale to jak już ogarniemy podstawowy cel.

/Edit
L., a jakaś fotka wydatnie pokazująca stadność? Bo tu są razem, ale nie razem. Może z tego konkursu o stadności (Maris?) można by coś uzyskać - tylko nie wiem jak tam było z rozdzielczością zdjęć?
Ostatnio zmieniony przez Pyl Pią Mar 01, 2013 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 14:22   

Ja chętnie bym wzięła trochę ulotek, żeby po lecznicach w Świnoujściu (może też w Szczecinie) poroznosić :) Ze sprzedażą plakatów dobry pomysł :)
_________________


 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 14:52   

Bo ja to ostatnio widzę ulotki i plakaty dla SHSRP w takiej konwencji [na razie projekt wiec mała rozdzielczość]:
www.shsrp.pl/grafika/plakat_mini.jpg


Jeśli z jakiegoś zdjęcia ma się coś zrobić to musi spełniać kilka wymagań:
1. duża rozdzielczość [najlepiej taka jak prosto z aparatu czyli 2000px i więcej
2. dobra jakość w tej rozdzielczości
3. jak najbardziej jednolite tło

bo są zdjęcia piękne, ale zupełnie nie spełniające tych warunków.
i może niektórym zrobi się przykro, ale takie zdjęcia nie będące na jednolitym tle są bezwartościowe graficznie, bo trzeba je wycinać, korygować itd. i czesto z tego wychodzi nic ciekawego, bo tutaj szczur ma ucięty kawałek ogona, a hamak wygląda jakby przeczył prawą fizyki bo na niczym nie wisi.
_________________

 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 20:45   

A ja chciałabym przyczepić się do zawartości 8) .
Ulotka jest zatytułowana STOWARZYSZENIE HODOWCÓW SZCZURÓW
RASOWYCH W POLSCE
A pierwsze pytanie to:
Co to jest SHSRP ?
I odpowiedź
Skrót SHSRP oznacza Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce.
Może warto oszczędzić miejsce na istotniejsze informacje i postawić na inteligencję odbiorcy a na froncie dać
SHRSP
STOWARZYSZENIE HODOWCÓW SZCZURÓW RASOWYCH W POLSCE (z wyróżnieniem liter tworzących skrót)

Przeczytajcie, co jest napisane pod pytaniem
Jak zostać właścicielem szczurka ?
Czy jesteście pewni, że to jest odpowiedź na to pytanie?

Następne :wink:
Co to jest CV? (ROZWINIECIE SKRÓTU? )
Jest to dokument (DOKUMENT CZY FORMULARZ DO WYPEŁNIENIA), w tym przypadku w postaci e-mailowej, w którym warto (WARTO CZY JEST TO OBOWIĄZEK?)
umieścić
informacje o sobie, o posiadanym doświadczeniu i
szczurkach,

Ja mniej więcej wiem, o co chodzi, ale ktoś nowy pojęcia miał nie będzie. Jeśli ludzie, którzy siedzą w temacie po uszy, piszą ulotkę, powinni ją zweryfikować ludzie, dla których dla ulotka jest pisana.

Uwag mam więcej :> .
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 23:43   

Starsza Pani napisał/a:
Uwag mam więcej .

Starsza Pani, pisz, pisz :P
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 22:26   

Podsumowując.

W ten weekend podczas spotkania omawiałyśmy kwestię ulotki (ja, Pyl, AngelsDream, Starsza Pani, Martini). Doszłyśmy do pewnego porozumienia i ustaliłyśmy kilka kwestii dotyczących ulotki. Wiemy na pewno, że nie jest to książka i nie zmieścimy na niej wszystkich podpunktów wymienionych przez AD „przykazań”. [jeśli coś przekręciłam, proszę o uwagi]

:lapa: FORMA
+ format arkusza A4, składana na 3
+ do dyspozycji mamy 6 stron:
--- strona tytułowa – piękne zdjęcie, chwytające za serce
--- strona ostatnia – promująca SHSRP (+adopcje?)
--- 4 strony do zagospodarowania tekstem i zdjęciami

:lapa: TREŚĆ
+ Zdecydowaliśmy się poruszyć w ulotce 5 najważniejszych tematów:
1) Szczury to zwierzęta stadne.
2) Szczury wymagają odpowiednio dużej klatki.
3) Szczury wymagają zróżnicowanej diety.
4) Szczury wymagają opieki doświadczonego weterynarza (ogólnie o zdrowiu).
5) Szczurów nie kupujemy w sklepach zoologicznych, na giełdach ani od hodowców niezarejestrowanych w żadnym związku - wybieramy adopcje lub sprawdzone hodowle.
[ Tekstami zajmie się AngelsDream ]
+ mamy na to 4 strony

:lapa: ZDJĘCIA
+ zadanie dla Was ;) Proszę o przesyłanie propozycji na mój adres mailowy: karola_rz@op.pl
+ zdjęcia muszą być tematyczne, pasujące do poruszanych zagadnień: stadność, klatka, dieta, weterynarz, adopcje. -> zostaną wybrane prawdopodobnie 3
+ Wymagania dla zdjęć:
--- duża rozdzielczość, wysoka jakość
--- odpowiednio naświetlone, wyraźne, nierozmazane
--- ładne, ciekawe, chwytające za serca!
--- kolorystyka! : na pewno kolory ciepłe – np. zieleń, beże, brązy, pomarańczowy, żółty
--- zdjęcia powinny mieć w miarę jednolite tło

:lapa: PLAKATY
+ proponujemy przygotowanie 3 różnych plakatów, dotyczących 3 głównych zagadnień poruszanych w ulotce.
+ całość musi być spójna, aby plakaty pasowały do ulotek.
+ aby plakat był czytelny i rzucał się w oczy, proponujemy na każdym umieścić zdjęcie tematyczne i hasło, np. „Jesteśmy stadne” ze zdjęciem wspólnym szczurów.

Proszę Was o propozycje 3 tematów głównych plakatów ;) Moim zdaniem: stadność, odpowiednia klatka, adopcje (nie kupuj w sklepie). Co Wy na to?
Może ktoś z Was znalazłby czas aby zrobić kilka ciekawych i dobrych jakościowo zdjęć ze szczurami. Dodatkowo przydałyby się niezbyt długie hasła, np.:
„Szczur potrzebuje szczura, taka jest jego natura”
„Nie kupuj szczura w worku”.
Itp.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

Ostatnio zmieniony przez pszczoła Śro Mar 06, 2013 08:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 22:36   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


pszczółka, :serducho:
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 22:48   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


pszczółka, Brzmi świetnie :D
A do kiedy można przesyłać zdjęcia? Może uda mi się coś ładnego cyknąć, choć moje fotki mocną amatorką trącą :wink:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 23:47   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


pszczółka, dopisz jeszcze w założeniach, że zdjęcia powinny mieć w miarę jednolite tło (L. wspominała już o tym).
Jutro przerzucę to do pierwszego posta.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 23:57   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


AD przyszło i klaszcze:

https://docs.google.com/document/d/1h1kbNoqCIMbN4kjchdiHmcWukipN_QukDOc4K0TXSbQ/edit?usp=sharing

SZCZURY SĄ STADNE
Szczury są zwierzętami stadnymi, co oznacza, że trzeba je trzymać minimum w parach lub większych grupach jednej płci. Jeśli chcemy posiadać stado złożone z samic oraz samców, któraś z płci musi zostać wykastrowana.
Nie wierz w mity, według których samotny szczur lepiej się oswaja. Jeśli nie masz warunków na przynajmniej dwa szczury, zrezygnuj ze szczurów na rzecz zwierząt żyjących samotnie.

SZCZURY POTRZEBUJĄ DUŻEJ KLATKI ORAZ RUCHU
Szczury to zwierzęta aktywne, ciekawskie oraz wymagające odpowiedniej dawki ruchu – także wybiegów.
Klatka szczurów powinna być odpowiednio duża. Zanim przygarniesz szczury pod swój dach, zaplanuj, gdzie postawisz klatkę oraz to, w jaki sposób ją urządzisz.
Minimalne wymiary klatki dla dwóch szczurów to 70/40/70 centymetrów. Żaden wymiar klatki nie może być mniejszy niż 40 centymetrów.

SZCZURY WYMAGAJĄ ZRÓŻNICOWANEJ DIETY
Szczury to zwierzęta wszystkożerne, jednak wbrew obiegowej opinii ich dieta powinna być starannie zbilansowana.
Podstawą prawidłowej diety szczurów powinny być ziarna zbóż oraz inne produkty zbożowe, świeże i suszone warzywa, jak również zioła, owoce oraz niewielka ilość nietłustego mięsa.
Produkty przyprawione, solone, znacznie przetworzone, jak również słodycze czy powszechne używki nie mogą być podawane szczurom.

SZCZURY POWINNY BYĆ POD OPIEKĄ WETERYNARZA SPECJALISTY
Szczury przeciętnie żyją trochę ponad dwa lata. To raczej chorowite, a przez to drogie w utrzymaniu zwierzęta.
Aby Twoje szczury jak najdłużej cieszyły się dobrym zdrowiem oraz były leczone i diagnozowane w odpowiedni sposób zawczasu zadbaj o kontakt do specjalizującego się w leczeniu chorób gryzoni weterynarza.

SZCZURY – SKĄD JE WZIĄĆ?
Podobnie jak w przypadku innych zwierząt domowych, czyli psów i kotów, szczury możemy adoptować od osób prywatnych lub stowarzyszeń albo kupić w hodowlach nadzorowanych przez stosowne stowarzyszenia.
Zwłaszcza w przypadku ogłoszeń dotyczących rzekomo szczurów rasowych warto prosić ogłoszeniodawcę o numer rejestracyjny hodowli.
Legalnie działającym na terenie Polski związkiem hodowców szczurów jest SHSRP.

SZCZURY – SKĄD CZERPAĆ INFORMACJE?
Dostępne na rynku książki, które są poradnikami chowu szczurów, często zawierają informacje przestarzałe lub pomijają istotne kwestie.
Z tego powodu, jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej o szczurach, szukasz porady albo chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami warto udać się na jedno z dwóch ogólnopolskich forów dotyczących szczurów.
forum.szczury.biz
szczury.org

Dzięki rozmowom z doświadczonymi opiekunami szczurów będziesz mógł upewnić się, że szczury to zwierzęta właśnie dla Ciebie.

Teksty pisane pierwotnie w poziomym układzie worda dla strony A4 dla trzech kolumn.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Mar 06, 2013 00:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 00:00   
   Zwierzątka: królinka i szczury


AD, drobna korekta: szczury.org, nie ma forum.szczury.org ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 00:03   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


mmarcioszka, pal pies, to projekt projektu, ale oczywiście poprawię w wersji finalnej.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.62 sekundy. Zapytań do SQL: 11