Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: AngelsDream
Wto Lut 26, 2013 11:43
Planowany miot B Wasza Wysokość z Wuwuniarni
Autor Wiadomość
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 00:05   Planowany miot B Wasza Wysokość z Wuwuniarni
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Planowany miot ‚B‘ w hodowli Wasza Wysokość z Wuwuniarni:

Ratazana’s PAPELORIKKO import Finlandia + XIMAMMUUI van Rattery Bubbles import Holandia


Miot urodzi się w Warszawie. Papi prawdopodobnie jest w ciąży kilkudniowej.


Papelorikko:
standard rex/teddy rex agouti british essex
ur. 08.07.2012 (teraz ma 7 m-cy)
mama: Ratazana's YHDESTOISTA HETKI** standard standard russian blue agouti essex berkshire (rodowita Finka)
tata: Ratazana's DAMIAN standard rex/teddy rex agouti self (rodowity Fin)

Papi na XVII Ogólnopolskiej Wystawie Szczurów Rasowych w Warszawie zdobyła kotylion w kategorii:
'Samica z najlepszym znaczeniem' i CWC, czyli nominacje do championatu.


Charakter: Papi jest bardzo pozytywnym szczurem. Nigdy nie wyróżniała się bardzo. Jest umiarkowana i nie zależy jej na władzy, kocha swoje koleżanki i jest bardzo zżyta ze swoim stadem. Człowieka bardzo lubi, brana na ręcę zwisa sobie luźno. Taka kukiełka coraz większa z niej się robi. Uwielbiam ją. Można ugniatać i miziać, jej nigdy się nie spieszy. Jak była młodsza była skocznym szczurem, ale się oduczyła. Teraz głównie lubi spędzam czas z człowiekiem

Zdrowie i opis: Papi najpierw miała małe szanse na przeżycie, była o połowę mniejsza od wszystkich malców (a było ich zaledwie 8 ). Więc mimo iż czekałam na essexa swojego wymarzonego, nie brałam jej pod uwagę. Do 2-3 tygodnia jej wielkość była bardzo znacząco mniejsza.
Do ostatniej chwili, do 4 tygodnia nie była moja. Miałam brać jej siostrę zwykłą agutkę. Ale ona nadrabiała. Janina mnie nakusiła, że warto. I faktycznie mimo iż wzięłam ją bardziej z naciskiem na PETa była to idealna decyzja. Papiś jest mega obłędnym i delikatnym szczurem. Czyli ma to co szczur idealny mieć powinien. Rosła i rozwijała się prawidłowo. Obecnie jest normalnej wielkości szczurzycą. Przed kryciem ważyła już 340-360 gram.
Więc nie jest wcale mała. A dodając, że jest szczupła to uznaję ją za dosyć dużą.

Ximumcia:
standard rex/teddy rex siamese russian blue point ruby eyed berkshire
ur. 15.03.2011 (teraz ma 23 m-ce)
mama: XIBIBI van Le Rat Yaum Divin standard(Dc)
standard russian blue agouti spotted mismarked
variegated/hooded (Francuzka, po przodkach z Holandii)
tata: CIMI van Rattery Bubbles standard(Dc) teddy rex russian dove hooded (Holender po przodkach z Francji)

i najmiększa owca na świecie
Mumia na XVII Ogólnopolskiej Wystawie Szczurów Rasowych w Warszawie zdobył 2 kotyliony:
'I miejsce najlepszy samiec sierść rex'
i 'II miejsce najlepszy samiec uszy standard'



Charakter: nie wiem dlaczego, i co jest przyczyną, ale mam kilka samców zachowujących się jak kukły. Charakter Koronolo się przy nim nawet nie umywa.
Zachowuje się jak pluszowy kot ze sklepowej półki, wzięty na ręcę przez każdego będzie się cieszył jak maluch. Kocham go za to ponad wszystko. To mój ulubieniec, i mogłabym mieć z charakteru całą 30. takich szczurów. Nigdy nie sprawiał kłopotów, jest bardzo stabilny emocjonalnie, chyba największa kukła ze wszystkich moich samców hodowlanych.

Zdrowie i opis: Mumia miał wszystkie badania wykonane. Echo serca i ekg prawidłowe. Certyfikat kardiologiczny i zgodę na miot uzyskał po dkątem serca. Badanie biochemiczne i morfologiczne prawidłowe. Jest pięknie zbudowanych samcem o pięknych grubych plastelinowych uszach. Ma je zdecydowanie po swoich tacie. Jest średniej wielkości samcem, przy ubitej i szczupłej sylwetce waży około 600 gram. Ma pluszową i jedwabistą sierść. Obecnie ma prawie 2 lata a sierść piękna i błyszcząca, bez grama łupieżu. Sierść ma gęstą jak u owcy tak gęstą jak u dzieciaka, czym mnie zachwyca ponad wszystko. Więc dzieci najpewniej też będą miały jakościowo tak genialną sierść.
Mumia to piękny złoty syjam o pięknym niebieskim poicie. Mam nadzieję, że w przyszłości jego wnuki i prawnuki będą miały szanse być obłędnymi moimi wymarzonymi badgerami siamese.


Informacje o zdrowiu linii:
Linia mamy jest silna, stara i prowadzona, od początku przez tą samą hodowczynię. Gdyby ktoś nie wiedział, to najlepsza opcja z możliwych. Bo to macierzysty hodowca jest w stanie powiedzieć najwięcej o linii i wie co z linii można wycisnąć. Jestem dumna, że ją dostałam, bo to nie było proste.
Linia taty jest linią testową, ale nie wiem jakim cudem holenderki dla niej przepadły.
Testową mam na myśli, bo łączy się z linią francuską ( a tam czasem ciężko o silnych przodków przez dołączanie szczurów z niepełnymi rodowodami). Testową mam również na myśli jedynie w moich oczach, bo dla holenderek to świetny francuski import.
Testową mam również na myśli dlatego, że francuski nie polecają hodowli która jest przodkami tej linii. Ale dla mnie szczury które pochodzą ze szczurów z OKR mają nawet pełne rodowody ( w odróżnieniu od innych hodowli i wydaje się to sprzeczne co inni mówią) Chyba, że francuzkom chodziło o kontakt z hodowcą OKR i jego podejściem. A może o to, że jest męzczyzną, a oni często nie są bardzo wylewni a wręcz zamknięci w sobie). Podsumowując, minimum 70-80% hodowli francuskim mają gorsze rodowody. A samo zdrowie szczurów z OKR nie jest gorsze. Czas pokaże w każdym razie.
2 braci Mumi miało epilepsję. Tyle z chorób istotnych. Siostra miała 2 mioty. Kolejna miała jeden miot. I 2 samce również. Linia bardzo rozgałęziona. I obecnie ja mogą mówić o samych sukcesach.
Miot ma być zabezpieczeniem linii samca. Jest to bardzo wartościowa linia.



Prawdopodobne odmiany:
uszy: standard
sierść:
z sierściami kręconymi dominującymi (czyli tymi najpopularniejszymi) jest dużo zamętu. Nikt praktycznie nie zna się, nie wie jak je określać, dlatego jest dużo kłopotów.
Ximami jest raczej rexem. Ale jego tata jest teddy rexem, więc wykluczyć się nie da, że on również. Sierść ma miękką jak kaczuszka.
Papi ma również bardzo miękką sierść. Od początku była podobna do rexa, natomiast teraz troszkę ma nie dość, że dłuższą sierść to i wibrysy. Więc odmiany rodziców wyjdą dopiero po narodzinach malców, a może i w następnym pokoleniu.
-jeśli obydwoje rodzice są rex to standard, rex, double rex.
-jeśli jedno z rodziców jest rex a drugie teddy rex to będą standard, rex, double rex, teddy rex, double rex velveteen, velveteen,
-jeśli rodzice są teddy rex to standard, rex, double rex, velveteen, double velveteen, double rex velveteen, double velveteen rex, double teddy rex

kolory: 25% agouti, 25% black, 25% russian blue, 25% russian blue agouti
znaczenia: self, berkshire, british essex, essex

Essexów powinno być 50%.

O essexie: Papi jest pierwszym szczurem tej odmiany w polsce. Jest to dość młoda odmiana, występująca jedynie w europie. Jest bardzo wygodną odmianą, bo mimo, że jest to znaczenie napyszczne, to nie ma nic wspólnego z blazede,m a co za tym idzie nie niesie megacolonu.
A, że jest dominująca to prosto ją uzyskać bez potrzeby inbreedu.
Wygląda jak spotted czy blazed najzwyklejszy i trzeba wiedzieć, że może nie być to prawdą.
Przy zmianie futra jaśnieje od brzucha kierując się do kręgosłupa. Jest to minimalna zmiana, więc essexy większe mogą tworzyć również blazedy. A odmiany na bazie agouti wyglądają zupełnie jak chinchille.
Wszystkie essexy mają łezki, kropki na czole (w wersji podstawowej). Mogą mieć więcej białego znaczenia na głowie i imitować blazeda.
Papi obecnie jest wybarwiona ostatecznie. One nie bledną całe życie, jedynie w pierwszych miesiącach do ostatecznej zmiany sierści.


Zapraszam serdecznie do rezerwacji. Miot jest zabezpieczeniem genów mojej ukochanej linii. I jest robione pod kątem dobrego zdrowia i łagodnych charakterów.
Dlatego bardzo ważne, wręcz priorytetową sprawą dla mnie jest wykonanie u wszystkich dzieciaków sekcji zwłok i w razie pojawienia się tkanek nowotworowych o wysłanie ich na histopatologie. Przypominam, że wycięte tkanki można przechowywać w formalinie bardzo długo. Więc w razie kłopotów finansowych będę prosić o odesłanie tkanek do mnie.
Również z każdym problemem proszę o zgłaszanie się do mnie. Ja zawsze będę się starała pomóc lub przyjąć zwierzę do siebie na czas zabiegu i rekonwalescencji.
Jest to bardzo ważne dlatego, że wiele chorób jest zabójcza podobna do innych i bez badań podglądu sekcyjnego nie jesteśmy w stanie ocenić co było szczurowi.
Jeśli mamy iść do przodu i uzyskać w przyszłości silne i lepsze genetyczne szczury musicie mi pomóc. Liczę na was bardzo! Ja się będę starać z całych sił. Ale to wy musicie mnie w tych działaniach wesprzeć.


W związku, że moja strona chwilo strajkuje... Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie ankiety i przesłanie na adres hodowli: e-mail: wuwunka@aim.com

Maluszki dostaną rodowody i będą wydawane z umowami. Cena za dzieciaki to 80 złotych.

Mogę odmówić rezerwacji maluszka bez podania powodu, ale staram się ten powód jednak podawać. Z każdym chętnych którego nie znam, będę wymagała rozmowy telefonicznej lub przez gg.

Rezerwacja nie jest gwarancją kupna. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Nie gwarantuję, że każdy dostanie takiego szczurka, jakiego opisuje w CV, ponieważ to zależy od tego, jakie ogonki się urodzą.

Jeśli dla kogoś nie starczy wymarzonego szczurka, może wybrać innego lub zrezygnować. Można też przepisać się na inny miot.

Poza kolejnością wybierają zawsze: właściciele rodziców i hodowcy. Członkowie SHSR również mają pierwszeństwo.

Rezerwacje są potwierdzane gdy malce otwierają oczka i dopiero wtedy wybiera się maluszka dla siebie, według wskazanej kolejności również wtedy opłaca się bezzwrotną zaliczkę w wysokości 30 zł. Wpłacenie zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.


W hodowli zostaną 2-3 samce, więc jeśli jesteście zainteresowani maluchami na współwłasność, proszę o znak.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Wto Lut 26, 2013 11:36, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 00:41   
   Zwierzątka: królinka i szczury


wuwuna, teraz to ja się nigdy w życiu nie zdecyduję na malucha :P
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 01:03   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


Oj tak, skoczna byla bardzo, cos o tym wiem :mrgreen:

cudny miot :serducho:
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 01:29   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


mmarcioszka napisał/a:
wuwuna, teraz to ja się nigdy w życiu nie zdecyduję na malucha :P
mmarcioszka, ja ci pomogę wybrać. :D

Lux napisał/a:
Oj tak, skoczna byla bardzo, cos o tym wiem
To był jednorazowy skok Lux. Ona bardzo mało skakała. A wtedy się bała, że ją wywieziesz nad morze długie i szerokie i uciekała od ciebie. :mrgreen:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 01:33   
   Zwierzątka: królinka i szczury


wuwuna, to chyba ukradnę wszystkie. Jeszcze ruski będą :serducho:
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 01:35   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


mmarcioszka napisał/a:
wuwuna, to chyba ukradnę wszystkie. Jeszcze ruski będą
kradnij ile chcesz, wyrażam zgodę. :mrgreen:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 01:45   
   Zwierzątka: królinka i szczury


wuwuna napisał/a:
mmarcioszka napisał/a:
wuwuna, to chyba ukradnę wszystkie. Jeszcze ruski będą
kradnij ile chcesz, wyrażam zgodę. :mrgreen:
Nie ma mowy - ja nie wyrażam zgody na więcej niż dwa maluch !twisted: nawet jesli chodzi o burmki, ruski i ciapate blacki :P
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 01:49   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


mmarcioszka napisał/a:
ja nie wyrażam zgody na więcej niż dwa maluch !
brak zgody się wytnie, potem już nikt nie będzie pamiętał.

Bo wiesz mamie od której nie weźmiesz dziecka będzie przykro. [wybacz to nie namawianie, ale musiałam :lol: ]
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Kaola 



Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 112
Skąd: Warszawa/ Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 01:54   

Off-Topic:
mmarcioszka, bierz aguta, ja bym oddała palec za aguta. Albo nerkę
_________________
Po prostu Ola :)
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 01:58   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Kaola napisał/a:
mmarcioszka, bierz aguta, ja bym oddała palec za aguta. Albo nerkę
Kaola, ty nie oddawaj nerek, ani palców, bo to nie transplantologia. Tylko oddaj serce i włóż do ankiety. :D
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Motylove 



Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 02:05   
   Zwierzątka: Rurek, Lesio, Krzyś i Hubi <3


O mateczko, kropa mamusi i uszy oraz znaczenie tatusia mnie uwiodły. :serducho:
Cudowny miot się szykuje.
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 02:32   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Lista jest pusta, można się ustawiać w kolejce. Tylko po kolei, po kolei, nie wszyscy na raz. :)

Charaktery mają wybitne przyszli rodzice. Ubóstwiam ich! :zakochany:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 08:20   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


Wunia, ra zej chciala jechac, skoro to mi skoczyla na glowe :D

Ach,m Papi tak cudnie wyglada :serducho:
 
     
Nikaa 



Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 09:06   

O o... ja coś czuję , że również będę mieć problemy z wyborem :roll: Wszystkie zapowiadają się na małe cuda... Eh... ciężkie wybory życiowe ^^
_________________
"A teraz prędko, prędko, zanim zorientujemy się, że to bez sensu! "
 
     
natkapatka 



Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 736
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 09:09   
   Zwierzątka: Szczurki i pies


wuwuna, no Ty to kusisz ludzi..... ja nie wiem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12