Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś dziwnego na głowie!! boję się!!! :(
Autor Wiadomość
kamus 


Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 3
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 21:31   Coś dziwnego na głowie!! boję się!!! :(

Cześć. Mam na imię Kamila i mam dwa kochane szczurki (samiczki) Imię pierwszej to Porzeczka [mówię na nią biała] i Truskawka [mówię na nią czarna] Ostatnio czarnej coś dziwnego wyrosło na główce. Wygląda jak guz i jest to dość duże. Kurcze trudno jest to opisać. Jest pod skórą i wygląda naprawdę dziwnie. Gdy to leciutko naciskam jest trochę twarde ale Czarna nie wydaje żadnego odgłosu bólu. Jest normalną aktywną szczurzycą. Zauważyłam to niedawno i do tej pory wydaje mi się że się nie powiększyło. Dodam do tego posta zdjęcie jak to wygląda bo naprawdę trudno to opisać. Proszę Was o pomoc boję się że to może być nowotwór. Bardzo bym tego nie chciała :( Wybaczcie za słabą jakość zdjęć.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 21:36   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


kamus, na tych zdjęciach prawie nic nie widać, a nawet, gdyby były wyraźne, to forum i tak nie wystawi diagnozy, mimo najlepszych chęci. Jedyną radą jest udanie się do weta. Być może jest to ropień, a nie nowotwór (pamiętaj, że nie wszystkie guzy są złośliwe i nie ma co panikować na zapas), ale i tak szczura musi zobaczyć weterynarz.
Trzymam kciuki!
_________________
think big, start small
 
     
kamus 


Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 3
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 21:40   

Jutro udaję się z nią do weterynarza. A orientujesz się ile kosztuje usunięcie tego ropnia? (jeśli to to :P )
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 21:56   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Koszt usunięcia ropnia zależy chyba głównie od miejscowości, w której robisz zabieg (spotkałam się z wersją 50-100 zł). Ale niezależnie od kosztów dobrze jest to zrobić, ponieważ ropień może zakazić organizm i w rezultacie koszty będą dużo większe (nie tylko Twoje, ale i szczurze).
Nie wiem, skąd jesteś, ale na forum jest lista dobrych lecznic - warto wybrać się do najbliższej "gryzoniowej", ponieważ nie każdy wet zna się na szczurach, a nawet nie każdy podejmie się zabiegu na tym zwierzaku.
Również życzę, żeby był to właśnie ropień i trzymamy z chłopakami kciuki za Truskawkę :kciuki:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 21:56   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


kamus, nawet nie wiem, skąd jesteś:) ceny wahają się w zależności od gabinetu w obrębie jednego miasta, a co tu dopiero mówić o całej Polsce. Wszystko zależy od rodzaju zastosowanego znieczulenia, zużytych materiałów itd. Poczytaj w stosownym wątku.
_________________
think big, start small
 
     
kamus 


Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 3
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 22:01   

Jestem z Zawiercia. Tutaj jest tylko jedna specjalistka od gryzoni i jutro się do niej wybieram. Zobaczymy co będzie :)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 18, 2013 18:19   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


kamus, czy sprawa się wyjaśniła?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14