Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Nie Lut 17, 2013 13:45
[Opole] młody kaptur potrzebuje DS/DT
Autor Wiadomość
blueturk 



Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 649
Wysłany: Nie Lut 03, 2013 11:20   [Opole] młody kaptur potrzebuje DS/DT

1. Ilość szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów: samiec

3. Wiek szczurów: ponoć 4 miesiące, ale sprzedawczyni nie dałaby sobie za to ręki uciąć

4. Miasto: Opole

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: w połowie lutego możliwy transport do Rzeszowa, Krakowa i w sumie innych miast, w których zatrzymuje się pociąg z Opola do Przeworska

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: nie wiem

7. Charakter, usposobienie szczurów: póki co jest przerażony, choć ciekawski

8. Stosunek szczurów do człowieka: zupełnie nieoswojony, boi się, gryzie

9. Stosunek do innych szczurów: nie wiem

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: kobieta w zoologicznym chciała się go pozbyć, bo był agresywny, a nie chciała oddawać hodowcy węża, który ponoć jako jedyny był zainteresowany

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: -

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: -

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: -

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: -

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: ankieta, doświadczenie

16. Zdjęcia szczurów:


17. Kontakt:
pw, email: elisaday86@gmail.com

18. Kilka słów o szczurze:
Kaptur trafił do mnie wczoraj. Siedział już od dłuższego czasu sam w zoologu i ponoć ma 4 miesiące. Sprzedawczyni zgodziła się go oddać za darmo pod warunkiem, że sama go sobie wyciągnę, bo jest agresywny i gryzie, i generalnie ona boi się nawet mu sprzątać. I faktycznie gryzie - boleśnie i do krwi, ale jak na moje oko, to nie agresja, a przerażenie takie reakcje u niego wywołują. Szczurek boi się ręki, boi się dotyku.
Jest trochę ślamazarny, porusza się dość powoli i niepewnie, ale może to też strach? Ma problemy ze wspinaniem się po klatce. Być może przez to, że siedział cały czas w akwarium. Wygląda to tak, jakby za bardzo nie miał siły podciągać się na łapkach, ale dzielnie próbuje!
Wydaje mi się też, że nie ogarnia działania poidełka. Przez noc słyszałam, że cały czas coś chrupał, ale nie słyszałam, żeby pił. Próbowałam dać mu wody w misce, ale nawrzucał do niej ściółki :) Dostał dziś ogórka i gerberka, bo nie chciałabym, żeby się odwodnił. Gerberka wprawdzie spróbował trochę i też próbował zakopać, ale ogórka zjadł ze smakiem.

Potrzebny pilnie DS lub chociaż DT dla kaptura. U mnie nie może zbyt długo zostać, bo raz, że chłop się na to nie zgadza, a dwa niedługo wyjeżdżam na ponad tydzień i nie mam jak 3 szczurów ze sobą wziąć. Sama podróż nie jest problemem, ale nie będę w stanie dwóch klatek na miejscu ogarnąć.

Jutro - o ile zdążę i o ile szczur da się wyjąć z klatki - zamierzam wziąć go do dra Iwaszkiewicza, więc będę wiedzieć, czy zdrowy.
_________________
Quiet, Von Smallhausen!
 
     
blueturk 



Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 649
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 18:40   

szczur na youtube:)

Nikt nie chce kaptura?:( Taki ładny kaptur...

Wczoraj i dziś był na wybiegu i nawet się rozbrykał. Fakt faktem gryzie cały czas, ale ośmielił się już nieco, chodził po mnie bez skrępowania, wąchał, a nawet kilka razy rozpłaszczył mi się koło nogi i pozwalał się miziać :) Myślę, że trochę pracy i będą z niego ludzie.

Jeszcze nie byłam z nim u weterynarza. Chcę mu dać trochę więcej czasu bez konieczności przeżywania większego stresu. Jak tylko się wybiorę, napiszę w jakim stanie kaptur. Ale na moje niewprawne oko wygląda na okaz zdrowia. Drapie się baaardzo sporadycznie, nie kicha, porfiryny nie widać, choć to może dlatego, że ma czarny pyszczek.
_________________
Quiet, Von Smallhausen!
 
     
Katarzyna1991 


Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Nysa/Grodków
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 11:12   
   Zwierzątka: 3 szczury, pies, kot w głowie


Na czarnym pyszczku też widać, mam prawie takiego samego ;) I też z zoologa i wielce gryzł i był agresywny. Wszystko zależy od podejścia do szczura, a jakby było kiepsko to kastracja. Mój miał już rok jak go stamtąd wzięłam, wykastrowali mi go i nigdy celowo ani mocno mnie nie ugryzł ;)
_________________
Dlaczego barwy mojego życia tak szybko gasną? Podsycam kontrast najważniejszych kolorów. Te stare są lepsze niż jakby dobrać nowe, nawet jeśli intensywniejsze.
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 11:33   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Może by tak zorganizować jakiś bazarek na jajcięcie? Na pewno mu nie zaszkodzi, a może mocno pomóc.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
blueturk 



Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 649
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 17:31   

Kapturek znalazł już dom :) Ma już nawet wybrane imię!:) W sobotę jedzie do nowej właścicielki. Tematu nie zamykam, póki szczur nie trafi do nowego domu.
A tak swoją drogą jeśli kontakt człowieka z nim odbywa się na jego zasadach, to nawet potrafi być miły :)
_________________
Quiet, Von Smallhausen!
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 18:19   
   Zwierzątka: szczurze damy


blueturk, Super ;) Daj tylko znać kiedy zamykać ogłoszenie
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
blueturk 



Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 649
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 18:55   

Dam na pewno :)
_________________
Quiet, Von Smallhausen!
 
     
blueturk 



Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 649
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 10:14   

już można zamknąć! :D (temat o szczurku z Nysy też, o ile wciąż jest aktywny)
_________________
Quiet, Von Smallhausen!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.78 sekundy. Zapytań do SQL: 13