Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Layla
Śro Sty 09, 2013 09:53
Szczur z zoologicznego - czy potrzebne badanie profilakt. ?
Autor Wiadomość
justlose 



Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 08:31   Szczur z zoologicznego - czy potrzebne badanie profilakt. ?
   Zwierzątka: trzy psy, kot, żółw.


Witam, jestem tu nowa.. Przeszukałam spis treści, lecz nie natchnęłam się na to, czego konkretnie szukam.. (może nie ten dział? więc z całego serca przepraszam i proszę o przeniesienie)
Dodałam ogłoszenie, iż przygarnę/kupię szczury. Niestety nie miałam konkretnej odp., także postanowiłam zaryzykować i kupić ze sklepu zoologicznego.
Będąc w nim jakiś czas temu - były szczurki, lecz nie miałam możliwości zakupu, także sobie odpuściłam i w tym czasie zdążyłam sobie przypomnieć co poniektóre istotne elementy, których należy przestrzegać podczas bycia właścicielem ogonków.
Wracając do szczurów ze sklepu zoologicznego - co prawda maluchy nie przebywają w zbyt zadowalających warunkach (dużo ich, jak na małe akwarium, etc.), więc nasuwa się pytanie - czy mimo, iż są żywotne, zadowolone i garną się do "oglądających", czy mimo to przydałaby się im wizyta kontrolna u weterynarza?
W domu posiadam inne zwierzęta (psa, kota) i nie chciałabym zapłacić za swoją niewiedzę życiem lub zdrowiem innych swoich zwierząt.

Nie wiem, jak jest na dzień dzisiejszy, lecz z tego, co pamiętam w jednym z C.H w Olsztynie niegdyś sprzedawano chore szczury ( bodajże świerzb(?))
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 09:32   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


justlose, wiesz dlaczego nie kupujemy ze sklepów zoologicznych ? Właśnie dlatego, że maluchy są chore, niedożywione i z wsobnego chowu.
Zresztą potwierdzałaś regulamin, gdzie jest napisane, że dbamy o dobro zwierząt i w zoologach nie kupujemy.

Tu masz powód: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3346
lepiej to przeczytaj.

Odpowiedź a Twoje pytanie: tak, kupując szczura ze sklepu, trzeba koniecznie pójść do weterynarza.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 09:33   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


justlose, dałaś ogłoszenie, a przeglądałaś dział Oddam? Tam jest ciągle pełno szczurów. Idź do weta oczywiście.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
justlose 



Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 09:46   
   Zwierzątka: trzy psy, kot, żółw.


Cegriiz napisał/a:
[...] że dbamy o dobro zwierząt i w zoologach nie kupujemy.


Widzisz, każdy interpretuje to na swój sposób - "dbamy o dobro zwierząt", czyli może należy kupić takiego biednego szczura, bo albo zostanie sprzedany innej, niewłaściwej osobie, albo zostanie w sklepie i będzie rozmnażany.
Niestety - ja jestem bezradna ad. sprzedaży, czy sposobu rozmnażania tych szczurów, dlatego chyba lepiej kupić dwa, ratując im życie, dbając o te dobro niż po prostu zostawić go tam na karmę dla znajdujących się także gadów, czy dla innych niewłaściwych celów?
I znów zaczyna się niepotrzebna dyskusja nt. inny, niż zadane pytanie. Dostałam odp. więc dziękuję za dalszą konwersację.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 09:53   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


justlose, kupując w zoologu napędzasz popyt i sprawiasz, ze na miejsce twojego znajdą się inne. Zamykam temat. Dbamy o dobro zwierząt to także oznacza - nie wspieramy tych, którzy krzywdzą zwierzęta = nie kupujemy w zoologach. Zamykam temat, skoro wyjaśniony. Nie wiem jak mogłaś nie znaleźć szczura u nas, skoro jest pełno ogłoszeń.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12