Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwnie zachowanie szczurka
Autor Wiadomość
vika 


Dołączyła: 24 Gru 2012
Posty: 74
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Gru 24, 2012 23:22   Dziwnie zachowanie szczurka
   Zwierzątka: Szczury


Witam

od wczoraj jestem posiadaczką dwóch szczurków, dostałam je od chłopaka kupił je w zoologu ;/ tak wiem, że tego nie popieracie ale stało się i będą u mnie kochane i nie rozmnażane...

ale nie o to mi chodzi, jeden jest dumbo i ma jakieś 4 miesiące bo jest już większa druga jest husky i ma 8 tygodni w porównaniu do dumbo jest 4 razy mniejsza ale do dzisiejszego popołudnia wszystko było w porządku, powoli się oswajamy i uczymy się ale do rzeczy... w związku z tym, że dziś Wigilia koło 15 wyszłam z domu i wszystko było u nich w porządku jak wróciłam teraz to młodsza husky jak wzięłam ją na ręce to dziwnie się przekręcała jak to nie ona bo wcześniej było jej wszędzie pełno.... jak postawiłam ją na stole to ma przekrzywioną główkę na prawą stronę i chodzi tak jakoś nieporadnie.... ale jest dalej ciekawska świata.... obserwować ją czy jechać jutro szukać weterynarza?? czy poczekać i jechać po świętach jak nic się nie zmieni?? nie wygląda na taką jakby ją coś bolało.... porównałabym to jakby człowieka skurcz w szyi złapał i nie mógł głowy przekręcić....

pozdrawiam
Vika
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 24, 2012 23:23   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


vika, przekręcenie głowy najczęściej jest wywołane zapaleniem ucha. Jak najszybciej do weta.
_________________
Moje ogony
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 24, 2012 23:25   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


vika, może być to objaw zapalenia ucha lub innych problemów w obrębie głowy/mózgu.

W takim przypadku zwłoka, zwłaszcza dwudniowa może przesądzać o życiu lub śmierci Twojej szczurki. Jeśli masz możliwość, udaj się do lekarza weterynarii specjalizującego się w gryzoniach - lista polecanych z różnych miast dostępna na forum. Jeśli takiej możliwości nie ma, każdy przyzwoity weterynarz będzie lepszy od czekania.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Lowenstein 



Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 872
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 25, 2012 01:45   

Dodam od siebie jeszcze ze jest to bardzo bolesne!!! Pomóż jej natychmiast szukając dobrego weta.
_________________
Ze mną: Kal-El+Mohinder+M. Guerin+Severus+Sirius Za TM: Elle [*] Timi [*] Dean [*] Dunek [*] Timey [*] Mosby [*] Mitra [*] Jasper [*]


BZOWA HORDA - Kal-El, Mohinder, M. Guerin, Severus, Sirius ,
 
     
vika 


Dołączyła: 24 Gru 2012
Posty: 74
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Gru 28, 2012 17:38   
   Zwierzątka: Szczury


Witam,

tak jak radziłyście byłam z maleństwem następnego dnia na dyżurze na Stryjskiej w Gdyni, dostała 3 zastrzyki i polecenie by przyjechać następnego dnia na następne.... Wieczorem było całkiem dobrze mała śmigała jak wcześniej jadła i piła, ale w środę rano znowu się pogorszyło... pojechałam na zastrzyk dostała kolejne ale po nich nie było żadnej poprawy wręcz przeciwnie, spała cały dzień nie chciała jeść ani pić ;/ w czwartek rano było fatalnie porfiryna, do tego jak byłam u weta to okazało się, że dodatkowo ropa jest w pyszczku nie wiadomo z jakiego powodu... widać było, że maleństwo się męczy i podjęłam decyzję z panią doktor, że trzeba skrócić jej cierpienia bo widać było, że się męczy ;( (( nie spodziewałam się, że będzie to takie ciężkie w szczególności, że była u mnie dopiero parę dni ;(


pozdrawiam
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 03:41   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


vika, dobrze, że pojechałaś z małą do weta, przykro bardzo, że nie udało się jej wyleczyć. Niestety ropa w uszach to u szczurów bardzo poważny problem. Dobrze przynajmniej, że pomogłaś jej odejść - pomyśl, że teraz jest jej lepiej, nie cierpi już. To jest bardzo cenne, że możemy dać im ulgę, nawet gdy nas to bardzo boli.

No i wiem, że to teraz nie nastrój na takie decyzje, ale pomyśl o adopcji koleżanki dla dziewczynki, która u Ciebie została. Ona też mogła przeżyć odejście maleńkiej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12