Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KnAS, czyli Klub (nie)Anonimowych Szczuroholików
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 26, 2015 17:11   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


limomanka, ok, obiecuję, że następnym razem zamiast miziać ogony będziemy tylko sprzątać i jeździć od weta do weta (bo tego ostatniego wcale nie zapewniałam :lol: ).

Lama, zrobione!
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 18:33   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Wygaszam stado. Po ostatniej śmierci (nawet tematu nie założyłam pożegnalnego) utwierdziłam się i poddałam zupełnie. Od kilku dni szukam koleżance szczurka bo z znienacka stała się właścicielką samiczki nie wiedząc o ogonach nic. No i tak sobie opowiadam o nich, uświadamiam czego potrzebują itd. Efekt jest taki, że przypadkiem mam otwarte strony z wymarzonymi klatkami, niechcący patrzę na samce.
Nie wiem czy da się zrezygnować z szczurów na zawsze. Z drugiej strony dogasanie tego stada wpędzi i mnie do grobu. Mam taką dziurę w sercu jak nigdy. Boję się o moje rude słońca. Jak one zgasną co więcej zostanie?
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 18:46   
   Zwierzątka: szczurze damy


wilczek777, Wiem co czujesz. Znaczna większość mojego stada ma bliżej do 3 lat niż do roku. Jestem w tej chili na pograniczu wygaszania stada i GMR.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 19:32   

Ja miałam zrezygnować, ale nałóg mnie pokonał :P I tak, szczury powinny liczyć się jako uzależnienie.
_________________


 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 21:24   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


wilczek777, skoro jeszcze się wahasz, skoro nie możesz sobie wyobrazić życia bez nich, może to po prostu jeszcze nie ten czas? Może lepiej przerwa, nie całkowite rozstanie? Ja teraz jestem niesamowicie wypalona. Nie biorą mnie maluchy, nie kręci urządzanie klatki. Ta ostatnia trójka jest kochana i myślę zadbana, ale w sumie tęsknię do dni bez chorób, obmacywania w poszukiwaniu guzów, smrodu i pożegnań. Cieszą mnie już tylko okazywanie mi przez chłopców zaufanie i miłość. Ale każdy wybieg pokazuje też, że oni się starzeją, że ciągle coś wyskakuje, że nie mogę się do końca cieszyć, bo zawsze coś...
I ja naprawdę mogę świadomie powiedzieć, że byłam uzależniona, a teraz jestem pewna.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 21:29   

wilczek777, nie wiem jaką masz sytuację, ale polecam ustalenie sobie ścisłej ilości w stadzie, do której się dąży. Ja mam taką liczbę w postaci 4 szt obecnie, a zaczynałam od 8. ;) Teoretycznie wygaszam stado, ale być może kiedy dojdzie do tych 4szt uznam, że to nadal za dużo, a ja nadal nie mam sił, bo tak się stało przy 8 szt i dlatego zaniżyłam o kolejny "pułap". Oczywiście nie jest to remedium dla wszystkich, ale mnie bardzo pomogło, a byłam w pewnym momencie w takim stanie psychicznym, że chciałam oddać wszystkie swoje szczury, a za chwilę jednak nie. :roll: Obecnie naprawdę komfortowo jest mi z myślą o 4 szczurach (mamy ich teraz 6) i zaczynam zauważać komfort posiadania 2 szczurów (mam na dt szczury znajomej). Kiedyś dla mnie ta liczba była niby ziarnko piasku, a teraz dostrzegam, że: mają siebie nawzajem, więc w razie braku mojego czasu jest ok, jednocześnie chcąc im poświęcić czas nie musi być to 1-2h naraz. Drugim plusem jest sprzątanie klatki - stać mnie na lepszej jakości (czyt, droższy) żwirek, a przy małej ilości rzadziej można sprzątać. Wielkość klatki też jest wygodniejsza. Mogę nadal "spełniać się" w urządzaniu, ale urządzam M4, a nie pałac na wzgórzu. :-P Na jedzenie też mniej wydaję, więc stać mnie na lepsze karmy, a przy okazji wszelkie dodatki typu warzywa/owoce/gotowane/gerberki podaję w ilościach nie przekraczających liczby 5 palców miesięcznie. ;) A kiedyś tak było, że masakra z wydatkami, bo wcale ściółka, ani karma nie były złej jakości. Tylko teraz po prostu nie zagryzam zębów robiąc zakupy i nie liczę po x razy czy na pewno na tyle mnie stać i mogę wydać. Jednocześnie (o ironio) mam więcej kasy na weta, która tfu tfu tfu odpukać, leży albo wydawana jest na inne cele.
 
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 19:03   
   Zwierzątka: 8 x M


Nie panuję nad sobą. Zapisałam się na listę chętnych na szczura w stowarzyszeniu ochrony zwierząt w Hamburgu. Nie jestem w stanie tego odwrocić. Zobaczyłam jego zdjęcie i od tego czasu oczu oderwać nie mogę. Help.
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 19:12   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Wygaszam - nie wiem na ile bo wrócić można nawet po 10 latach przecież. Na razie jest całkowity zakaz jakiegokolwiek nowego ogona ale czasem ciśnie po prostu.

Emilia emocje na bok - chłodna kalkulacja i będziesz wiedziała co dalej.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 19:23   
   Zwierzątka: 8 x M


wilczek777, w tym wygaszaniu najgorsze jest to, że zawsze można wziąć szczura starszego bez ingerowania w wygaszanie :twisted:

Póki co szczur jest pod opieką stowarzyszenia. Właśnie został wykastrowany i kwarantannę biorą baaaardzo dokładnie (pisali coś o 6 tygodniach, heloł) to dużo czasu, dużo może się zdarzyć. Może mi minie jak się odkocham i dowiem że jest pełno chętnych. A nie dziwiła bym się, bo jest uroczy. (Ale i tak już wymyślam jak go przemycić do domu, co wcisnąć matce, jak go nazwać.. Szaleństwo)
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 19:26   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


wilczek777, coś zmienić we wpisie? Masz "Jedyne doszczurzanie będzie w momencie jak ktoś zostanie sam. Potem przerwa."

Emilia, nie jesteś w stanie wycofać swojego zgłoszenia (z przyczyn formalnych) czy nie masz siły podjąć takiej decyzji?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 19:32   
   Zwierzątka: 8 x M


Pyl, nie jestem w stanie, mam zamglony łeb, jestem pod wpływem narkotyku na tę chwilę. Kazali mi zadzwonić za tydzień w poniedziałek. Może los zadecyduje za mnie, a ja się postaram ocknąć.
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 19:47   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Emilia, to może zacznij od napisania publicznie co MOŻESZ.
Może możesz przez tydzień nie zaglądać na stronę stowarzyszenia i nie oglądać zdjęcia?
Może możesz (za dwa-trzy dni jak ochłoniesz) zrobić listę za i przeciw?

I pamiętaj, że to jest Twoja decyzja - nikt z nas nie ma prawa i siły narzucić, że powinnaś / nie powinnaś czegoś robić.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 21:52   

Obecnie szukam klatki, w której byłoby mi widać szczury... W quadrze swego czasu spokojnie trzymałam 10 szt szczura. Przy wybiegach i dobrym urządzeniu samej klatki było super. Teraz mam w niej 5 (niedługo 6) szt i mnie aż skręca. ;( Obiecałam, sama sobie nakaz dałam i staram się trzymać, ale wielkość klatki jest problemem. Z drugiej strony quadra jest dla mnie idealną szczurzą klatką. :roll: Jakieś pomysły?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 22:17   

Ja.z jednej strony ograniczeń nie mam...
A z drugiej Tz uczuliło. Trzeba poczekac na wizyte u alegologa, leki.

A mam takie GMR że mnie roznosi.
Sni mi się po nocach jechanie po nowe szczury...
W klatce dla 8-9 mieszka piątka... Mialo być gęściej...
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 22:23   
   Zwierzątka: brak


Umarła Pchełka i nie dobieram żadnego nowego szczura na jej miejsce.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 7