Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KnAS, czyli Klub (nie)Anonimowych Szczuroholików
Autor Wiadomość
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 16:56   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Ja póki co też mam remisję. Mam cztery swoje dziewuszki i jedną na tymczasie, której mam zamiar po wyleczeniu znaleźć dom. Jakoś tak cztery, max pięć to liczba dla mnie idealna :) Jest finansowo do ogarnięcia, a nie ma ryzyka, że któraś zostanie sama. No i klatkę mam max na 5 dziewuszek, więc i tak nie mam jak powiększyć stadka :mrgreen:
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Gamabunta 



Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 572
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 21:35   
   Zwierzątka: 2,5kg wyrobu psopodobnego


Właśnie. Ja muszę uaktualnić się tutaj.
Moje stado liczy cztery sztuki, ale nie mam ani czarnej ani czarnego kapturka, tylko husky, ale za to z Wrocławia i bardzo potrzebowała domku! Także czuję się usprawiedliwiona. Koniec doszczurzania się już całkiem. Klatka mi na to nie pozwala, zresztą będę wygaszać stado.
_________________
Takiż to świat. Niedobry świat. Czemuż innego nie ma świata?
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Sob Lis 01, 2014 13:40   

Nazywam się Martyna. Jeszcze 1,5 roku temu były jak zawsze 2 szczury tej samej płci.
Po znalezieniu upragnionego łysolka powiedziałam " na trzech koniec!"
Z 3 zrobiło się siedem... Powiedziałam dość! Po raz kolejny xD
Klatkę mam na 12 szczurów....
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
CzuBaka 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob Lis 01, 2014 13:44   
   Zwierzątka: szczurki, psa


Witam, nazywam się CzuBaka, obawiam się, że jestem poważnie chora. Zaczęło się od dwóch samiczek i klatki idealnej dla dwóch szczurków, jednak doszłam do wniosku, że zbudowanie większej klatki, to genialny pomysł, Panny będą miały przecież więcej miejsca i wygody. Pomyślałam, że dwa szczurki to takie... standardowe, klatka duża, można wziąć trzecią samiczkę. Kilka miesięcy później popełniłam największy błąd w swoim życiu, weszłam na kalkulator... klatka dla 4 szczurków... no to są cztery Panny... Otrzymałam dzisiaj wiadomość, że znajoma kolegi chce się pozbyć szczura - samca, pierwsza decyzja, nie mogę, przecież to samiec, jednak później przeszło mi przez myśl, że ogonek może trafić w niepowołane ręce, poprosiłam o kontakt do właścicielki szczurka, zabiorę go na DT, znajdę DS, przecież mam jeszcze tą klatkę dla dwóch szczurków. Jedna teraz obawiam się, że prędzej zaadoptuje mu kolegę, niż znajdę DS, a klatkę dla dwóch szczurków, mogę przerobić na taką dla trzech...
Trzeba mnie chyba wysłać na jakiś odwyk, podać jakieś leki, dać do obejrzenia film o szczurach, które planują zapanowanie nad światem i zagładę ludzkości... cokolwiek!
Albo... po prostu pomóc mi znaleźć DS dla niego... ewentualnie kolegę... no może dwóch?
H E L P!
_________________
Wesoła ferajna ~Finezja ~Pinki ~Gumiś ~Ziutek
Za TM *Viki *Perła *Rubinka *Lili
Polub ich na fejsbuku :) ! [KLIK]https://www.facebook.com/Ogonkowe.Historie
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Lis 01, 2014 16:54   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


ema0505 napisał/a:
Tak wiec 3 szczur w tym roku. Piąty od września 2013. Teraz obiecuję, że przynajmniej przez następne pół roku NIE doszczurzę się z jedną ewentualnoscia - oferta adopcji fuzza. Jeśli złamie obietnice, proszę żeby ktoś osobiście przyjechał i nakopal mi w dupe.


Karena napisał/a:
ema0505, nakopię Ci. Spoko :D


Tak Karena, trzeba było przyjechać razem ze szczurami, które mi wyadoptowałaś parę dni temu i od razu nakopać :mrgreen:

Przyznaję się. Słowa nie dotrzymałam, stado dobiło do ośmiu zanim się w ogóle zorientowałam co się dzieje ... nakopcie mi :roll:
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Lis 01, 2014 17:42   
   Zwierzątka: szczurze damy


ema0505 napisał/a:
Tak Karena, trzeba było przyjechać razem ze szczurami, które mi wyadoptowałaś parę dni temu i od razu nakopać :mrgreen:

Ćśśśś!
To były dwa wyjątki ;P
Morgana551, ja 4 lata temu też żyłam w przekonaniu, że na dwóch się skończy ;) Teraz trzeba się pilnować.

CzuBaka,Klatka nie jest z gumy, więc znalezienie mu innego domku jest najlepszym rozwiązaniem.
Poza tym musiałabyś go wykastrować. Dużo jest powodów, żeby go nie brać.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
anka48 
szczuroholizm powraca ;)



Dołączyła: 23 Gru 2013
Posty: 159
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 18:16   
   Zwierzątka: ogoniaste


Zanim urodził się mój synek, mieliśmy w domu 6 ogonów... stado wygasło. Wytrzymaliśmy z TŻ 4 lata, docelowo -dwie małe kochane samiczki :) Udało się... do wczoraj ;) Dziś mamy trzy małe kochane samiczki. Docelowo na tym ma pozostać :D
_________________
Rozrabiary: Toshii, Chichii i Yuki :) to my --> http://forum.szczury.biz/...p=939910#939910
W serduszku: Lilu, Edzia, Mała Mi, Zgredzio, Shortii, Lio, Chopin [*]
Ostatnio zmieniony przez mmarcioszka Nie Lis 02, 2014 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 16:32   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


A u mnie już tylko 2 i jakkolwiek by to nie zabrzmiało - cieszę się, że stado wygasa.
Poprzednim razem myślałam, że chomiki mnie uchronią przed powrotem do szczurów, nie udało się. Teraz mając szczury znowu się zakociłam i jestem na 99% pewna, że szczury nigdy więcej nie wrócą do mojego domu.


Moją deklarację można zmienić na "Nigdy więcej szczurów" ;)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 16:41   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Oświadczam, ze po dzisiejszym dniu, mam zakaz doszczurzania się przez najbliższe 1,5 roku :roll:
_________________
Moje ogony
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 17:15   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Źle się ostatnio dzieje na KnASowym bezkrólewiu, więc postanowiłam wrócić.
Pierwszy post zaktualizowany wg Waszych deklaracji - ale ponieważ wygląda na to, że duża część deklaracji nie jest aktualna, a nie wszyscy chcą nadal być członkami KnAS proszę o potwierdzenie czy te deklaracje, które są w 1. poście są aktualne i czy mają tam pozostać.

Morgana551, CzuBaka, anka48 - witajcie i rozgośćcie się. Mam nadzieję, że znajdziecie tu argumenty i atmosferę pozwalającą zapanować nad własnym GMR. Trzymam za to kciuki.

CzuBaka, dla Ciebie od razu zdroworozsądkowa rada - trzymanie dwóch płci w jednym domu jest uciążliwe zarówno dla właściciela (konieczna rozdzielność wybiegów, stała silna kontrola, tzw. oczy dookoła głowy, więcej zasikanych powierzchni) jak i dla ogonów (większe pobudzenie obu płci), a ryzyko związane z przypadkowym pokryciem samic zawsze istnieje (ucieczka z klatki między prętami, otwarcie drzwiczek, przegryzienie kuwety czy głupia ucieczka z wybiegu). I co potem? 4*12 maleńkich ogonków?
Znajdź facetowi dom - daj ogłoszenie w dziale oddam. A w najgorszej sytuacji wykastruj go, odczekaj i dołącz do dziewczyn. Szukanie mu kolegi jest najgorszym rozwiązaniem.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 17:21   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


O właśnie, mój warunek (praca) został spełniony, więc się doszczurzyłam. ;)
A nowa deklaracja na najbliższy czas to: limit 4 szczury + Siwy, dopóki ten ostatni nie nabierze rozumku i się nie połączy z którymś szczurem. Dopuszczalny jest pewien wyjątek, ale o nim na razie pisać nie będę, więc można go na razie pominąć.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 17:30   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Pyl, moja deklaracja aktualna (wbrew pozorom :P ).

Cegriiz, coś znowu odwaliła kobieto??
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 17:45   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


olus_165, mmarcioszka, dzięki, zaktualizowałam.

Ja zmieniam swoją deklarację - bo ani Icek ani cHaberek dzieciów mieć już nie będą. Ale dzieciaki Muszka, Skrzydlaka czy Tirka mają swoje prawa. Na szczęście szybko mi to nie grozi, bo obecnie doszczurzać się nie planuję.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 17:46   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


U mnie nic się nie zmieniło. Ostatnie roszady wymusiło życie. Nie doszczurzam się młodziakami, nie biorę tymczasów. Chcę zapewnić swoim ogonom szczęśliwe życie do końca u mnie, dlatego adoptowałam starszego towarzysza dla Acha, by po śmierci starszych o rok kompanów nie został sam.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
megson91 
szczurza mama



Dołączyła: 06 Mar 2014
Posty: 134
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 18:20   
   Zwierzątka: Szczurki Basię, Fiorę, Nami, Ahri, Łyżwę, Lulu, Poppy, JJ i Fizza


Cegriiz, łącze się w bólu :serducho: ale i tak cukrzyca :serducho:
_________________
Nasz Summoner's rift
:wavexxs:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12