Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Sob Lis 24, 2012 13:08
Sposoby zabezpieczania bytu szczurów przed adopcją i po niej
Autor Wiadomość
Kasica 


Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 7
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 21:58   

Jako terrarysta czuje się urażona i mam wrażenie że autor tego wątku nie ma pojęcia o czym mówi. Komu by się chciało wyłudzać od kogoś szczury kiedy można je kupić za grosze w pierwszym lepszym sklepie zoologicznym? To po pierwsze, a po drugie, większość prawdziwych terrarystów (nie amatorów którzy hodują zwierzęta tylko po to by patrzeć na polowanie) dają swoim podopiecznym pokarm w postaci mrożonych osesków bo jest to bezpieczniejsze szczur też może zranić swojego oprawcę a nawet doprowadzić do jego śmierci.

Mam węże, ptaszniki i jaszczurki, tak samo mam też szczury i żaden nie wylądował w terrarium. Swoich podopiecznych dla ich bezpieczeństwa karmię mrożonkami które można za grosze kupić w sklepach ( więc po co ktoś miałby wyłudzasz szczury). I niech nikt mi nie mówi że karmienie węża nawet mrożonką to bestialstwo bo kot czy pies marchewki nie jedzą.

Faktycznie ktoś miał taką sytuację że oddał komuś szczura i ma pewność że wylądował on w terrarium czy to wyssane z palca. Mi na prawdę nie chce się wierzyć w to żeby ktoś bawił się w wyłudzanie szczurów od ludzi skoro może je kupić za śmieszne pieniądze w pierwszym lepszym sklepie zoologicznym i jak mówiłam większość terrarystów używa mrożonek.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 22:10   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Kasica, tego typu wyłudzenia miały miejsce kilka lat temu, kiedy umowy i weryfikacja przyszłych domów nie były tak rozpowszechnione.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 22:11   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Kasica, to, że większość używaja osesków nie znaczy, że wszyscy.
Przecież nie możesz ręczyć za każdego terrarystę.

Niestety taka sytuacja wydarzyła się i to w interesie terrarystów powinno leżeć to, by unikać tego typu zajść i dbać o swój honor :) Ten post nie ma na celu urażeniu nikogo, ale przestrzega przed nieuczciwymi osobami, nigdzie nie powiedziano, że każdy terrarysta jest "be" :) , w każdym środowisku wiadomo, że są ludzie i parapety niestety :x
 
     
Kasica 


Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 7
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 22:21   

To prawda, niestety na youtubie jest cała masa filmików hodowców podających pająkom żywe myszy, to czysta głupota dlatego że jest wiele przypadków kiedy po kilku tygodniach od zjedzenia myszy pająk zdycha, mysz może pokaleczyć pająka i mało tego pająk nie potrzebuje myszy by żyć do zwykła fanaberia tych ludzi by popatrzeć na samo polowanie, dużemu ptasznikowi wystarczy duży karaczan madagaskarski.

Większość tego typu osób to dzieciaki które bawi karmienie za pomocą żywych ssaków, czego faktycznie raczej się nie praktykuje bo nawet jeśli obojętny jest komuś los gryzonia to mysz, szczur może uszkodzić pająka, węża etc.
 
     
Majo92 


Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 17:21   

Pyl, nie mam nic do ukrycia :] (poza skarpetami w każdym kącie pokoju) :mrgreen: nie będę wpuszczać do mieszkania obcych mi ludzi, którzy będą oceniać swoją miarą jak kandydatki do tapmadl :lol: Rozumiem, że chcecie dobrze ale pomysł z wizytą jest dla mnie czystym absurdem. :)
Mam nadzieje ,zę szczury znajdą DOBRY dom :o
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 17:24   
   Zwierzątka: szczurze damy


Majo92 napisał/a:
Mam nadzieje ,zę szczury znajdą DOBRY dom :o

Po to są właśnie wizyty przedadopcyjne, żeby znaleźć jak najlepszy ^^
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Majo92 


Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 17:34   

Karena napisał/a:
Majo92 napisał/a:
Mam nadzieje ,zę szczury znajdą DOBRY dom :o

Po to są właśnie wizyty przedadopcyjne, żeby znaleźć jak najlepszy ^^

Oby :) Jeszcze mam na tyle rozumu by nie brać udziału w nonsensach :lol1:
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 17:40   
   Zwierzątka: Szczury


Majo, ludzie mają tyle złych doświadczeń z domami, które nie zostały wcześniej zweryfiowane, że trudno im się dziwić.
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
Majo92 


Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 17:40   

Pyl, opowiedz mi co bierzecie pod uwagę przy takim rekonesansie po mieszkaniu potencjalnego kandydata? Jak to się odbywa? Jakie "kryteria" :lol: spełnia osoba brana pod uwagę? Wytłumacz bo może zmienię opinie? :|

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Wto Paź 22, 2013 19:52 ]
Wydzielone z wątku: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15384

AD
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 17:43   

Majo92, proszę, nie bądź śmieszna. Nikt nie sprawdza jakości tapicerki na fotelach ani kafelek w łazience :roll: Chodzi o warunki stricte tyczące się szczurów. Jaką masz klatkę itp. Oczywiście jak ktoś żyje w "chlewie", wszędzie walają się śmieci, albo jest zbieraczem zwierząt, to do takiego domu też zwierzak nie trafi, ale nie chodzi o "casting" na najpiękniejsze walory mieszkaniowe, tylko czy szczury będą miały zapewnioną odpowiednią opiekę.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Vaco Wto Paź 22, 2013 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 17:47   

Tak, nie ma się czego obawiać ;) Nikt nie będzie Ci łaził po mieszkaniu/domu, wystarczy pokazać, jakie się ma warunki dla szczurów - jaką klatkę, czy będzie miał towarzystwo swego gatunku itp, ot i zwykła rozmowa przy kawie czy herbacie.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 17:49   

Majo92, to wcale nie jest nonsens. Są różni ludzie i różnie dbają o zwierzęta, więc dobrze jest się upewnić, komu oddaje się wydmuchanego i odchuchanego przez siebie stworka. Nie widzę nic złego w tym, żeby wpuścić do domu osobę, która zobaczy jaką klatkę i karmę masz dla szczurków, jak się nimi opiekujesz. Nikt nie będzie zaglądał Ci do każdego pomieszczenia i przeglądał szafek ;)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 17:49   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Gdy moja współlokatorka brała kota, to na wizycie przedadopcyjnej Pani nam podpowiedziała kilka istotnych rozwiązań, poleciła weta w okolicy i można było do niej także później zadzwonić w przypadku problemów.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 18:04   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Większości forumowych dobrych domów PA nie dotyczy, bo... ktoś inny z forum u tej osoby był, widział i działa to na zasadzie zaufania. Ja np. mam małe mieszkanie, dwa spore psy, ale na pierwszy rzut oka widać, że szczurza przestrzeń jest separowana od psiej. Dla kogoś to może być nonsens, ale wtedy może szukać szczura na innych warunkach.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Majo92 


Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 18:12   

Hanka_i_Medyk napisał/a:
Majo, ludzie mają tyle złych doświadczeń z domami, które nie zostały wcześniej zweryfiowane, że trudno im się dziwić.


Nie wiem jakie doświadczenia mają ludzie z domów zweryfikowanych i nie zweryfikowanych. Moim zdaniem jest to wchodzenie w przestrzeń prywatną i jeśli ja nie chce by ktoś obcy robił mi tego typu "prześwietlenie" to nie mam obowiązku się na nie zgadzać :) Nie jestem złym człowiekiem chcę tylko adoptować szczurka, mimo ,ze jestem świeża na tym forum to je czytam i zawsze mam na uwadze dobro zwierzaka :]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12