Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Słownik Szczurzego Języka - interpretacja zachowań
Autor Wiadomość
Basia sk8 



Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 18:15   

Jedna z moich samic mruczy, chrumka nie wiem jak to nazwać jak wchodzi mi na kark prosto do uszka. Prawie tak samo jak kot.
 
 
     
Jezi 
Gnatożuj



Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 153
Skąd: Gdańsk (Zaspa)
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 03:14   
   Zwierzątka: Skwarek, Ziemowit i Morfeusz Rat's Troop


Mój szczuras skrobie tylko i wyłącznie gdy rozflaczy się na kolanach, na ramieniu albo futerku które u niego w klatce leży:)
_________________
ze mna Skwarek, Ziemowit, Mortus (Morfeusz) i Porzeczek
za TM [*] Pomidorek [*] Azerek [*] Gucio

"we make a road for the spirit to pass over" Dead Can dance
 
 
     
Dmarcin1985 



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 22:43   
   Zwierzątka: SZCZUR


co oznacza jak sie drapie szczurka albo głaszcze a on ząbkami zgrzyta czy to oznaka ze mu sie podoba czy raczej nie ??
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 09:42   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Podoba mu się, jak najbardziej
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
bakusiowa 
aka Isandri


Dołączyła: 24 Gru 2007
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 15:09   
   Zwierzątka: Mańka, Kajka, Fatima, Perła


zdarzylo mi sie raz cos takiego ze jak sie bawiłam z moją szczurcią to ona poleciała do doniczek no to ja ją chciałam z tamtąd zabrac bo nie raz było tak że kwiatki leżały na podłodze wraz z zawartością doniczki, i gdy ją wzięłam ta jakby wygięła się mocno i napieła wszystkie mięśnie, moze mi ktos wytłumaczyc co to znaczy?
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 15:22   
   Zwierzątka: kotka Puma


bakusiowa, moja Witka zawsze tak robi jak ją podnoszę i ja to odczytuję jako opór przeciw podnoszeniu "zostaw mnie, nie rusz" i jednocześnie chęć pokazania kto tu rządzi "i tak się nie poddam". Witka ma trudny charakterek i nie uznaje, że to ja rządzę.
 
 
     
emileczka 
miłość



Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 2058
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 15:34   
   Zwierzątka: 3 panienki


moja też tak sie preży, w sumie to ona rzadzi w stadzie :lol1:
_________________
Z nami: Tortilka B, Pepita SR, Tortilla SR

W Zielonym Ogrodzie: Salma ['], Tosia SR ['], Solanna SR ['], Ulęgałka B ['], Szarlotka B ['], Dynia SR ['], Biedronka SR ['], Wicia SR ['], Hiacynta of NL ['], Bucca SR ['], Beren SR ['], Gera SR ['], Kundzia SR ['], Elizabeth SR ['], Nuka HF ['], Bilimbi SR, Truskawka SR ['], Fifa SR ['], Igiełka SR ['], Ironia SR ['], Goplana SR ['], Keiko Beris ['], Gerthruda A ['], Trufla EM ['], Elipsa SR ['], Rozi EM ['], Balbinka SR ['], Nostalgia EM ['], Rajka EM ['], Lusi EM ['], Jadźka ['], Opal RT ['], FraniaZ ['], Idril z TM ['], FraniaC ['], Dolly HF ['], Adela ['], Łacia ['], Ozzy RT ['], Bombel [']
 
 
     
bakusiowa 
aka Isandri


Dołączyła: 24 Gru 2007
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 16:43   
   Zwierzątka: Mańka, Kajka, Fatima, Perła


uf. okey bo już myślałam że cos nie tak :D została przekupiona kawałeczkiem szynki i od razu luźniej się zachowywała :D
 
 
     
gam 



Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Będzin/Kraków
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 17:25   

delikatne gryzienie i lizanie właściciela - uważa Cię za członka swojego stadka i czyści Twoje "futerko", wyraz sympatii :)
 
 
     
piachu01 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 88
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 17:45   
   Zwierzątka: Pysia i Karolcia:)


gam napisał/a:
delikatne gryzienie i lizanie właściciela - uważa Cię za członka swojego stadka i czyści Twoje "futerko", wyraz sympatii :)

Ciężko mi się zgodzic. moja szczurka lizala mnie podczas pierwszego kontaktu ze mna więć raczej nie mogła mnie uważać za członka stada.
 
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 16, 2008 18:07   

Moja Miki jak chciała widząc mnie zdecydowanie do mnie przyjść bardzo intensywnie ruszała wąsikami,wiedziałam,że za chwilę będzie gotowa skoczyć mi na ramię,albo przebiec po mojej ręce z szafki na fotel. :)
Miki i Mimi pchały łapkami kocyk pod którym były jak by mówiły do mnie:"tu jestem, goń mnie". :)
Fiki opierała na mnie przednie łapki gdy siedziała na górze klatki i wiedziałam,że mam ją wtedy wziąć na spacer,bez tego nie było co próbować,odpychała nosem moje ręce.
Krótki dźwięk : "kwik" przy jej podnoszeniu mówił mi :"bądź ostrożna,boję się". :mysza:
Ostatnio zmieniony przez Bernadeta Nie Lut 17, 2008 07:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
piachu01 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 88
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 23:37   
   Zwierzątka: Pysia i Karolcia:)


Wkładam rękę do klatki, a ona ją liże i czasem sobie kwiknie-co to oznacza?
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 06:48   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


piachu01, lizanie to oznaka sympatii. A jeśli piszczy, jak ją głaszczesz - tzn., że ma dość pieszczot :P
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 17, 2008 07:34   

Moje szczurzyce też tak od czasu do czasu pisnęły gdy jedna myła,czy iskała drugą,to pewnie ten sam sygnał :mam dość.Głaskanie też jest odbierane przez szczurka jak mycie,iskanie/gdzieś to czytałam,tylko nie pamiętam gdzie/ więc myślę,że pisk ten świadczy o tym,że ma dość.
 
     
piachu01 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 88
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 12:51   
   Zwierzątka: Pysia i Karolcia:)


Layla napisał/a:
piachu01, lizanie to oznaka sympatii. A jeśli piszczy, jak ją głaszczesz - tzn., że ma dość pieszczot :P

No właśnie wtedy jej nie głaszczę tylko mam rękę w klatce, a ona ją liże.

Gdy podczas trzymania ją przy sobie kwiknie to też znaczy dość?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 11