Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Czw Lis 08, 2012 19:28
Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/PL)
Autor Wiadomość
nausicaa 



Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 15:30   Szczurek trzymany w słoiku, znudził się dziecku (wawa/PL)
   Zwierzątka: 12 szczurzych panien, 3 króliki, pies, 3 myszy, 2 wije


1. Ilość szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów: samiec

3. Wiek szczurów: poniżej roku

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: Tak - do Krakowa i przez forum - cała Polska

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: nie wiadomo, wet stwierdził, że szczur jest zdrowy. Trochę odwodniony i musi przybrać jeszcze na wadze

7. Charakter, usposobienie szczurów: Biedak boi się ludzi, gryzie przez pręty do krwi, wetki przy badaniu też pogryzł, ja na razie obsługuję go w rękawiczkach. Reaguje na rękę kuleniem się, jest bardzo czujny, jeśli tylko podejdzie się do klatki, to patrzy ze strachem, czy coś mu się złego nie stanie. Rękawiczki mi nie pogryzł, kiedy go wyjmowałam, więc przy dużej dawce cierpliwości i spokojnym traktowaniu to jest do przepracowania. Bierze z ręki jedzenie.
Pomimo, że ma klatkę na 2 szczury, to cały czas siedzi ww jednym miejscu, ma ograniczoną ekspolarcję, zapewne przez trzymanie w słoiku, co po jakimś czasie mu pewnie przejdzie.

8. Stosunek szczurów do człowieka: boi się, gryzie

9. Stosunek do innych szczurów: nie znany na razie, będzie sprawdzany, kiedy się trochę przyzwyczai

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania:

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia:

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: Do lecznicy obok mnie przyszła matka ze swoim synem - przynieśli młodego, zdrowego szczura do eutanazji, bo znudził się dziecku (!). Wetki zgody na eutanazję nie wyraziły, a szczur został u nich. Trzymany był w słoiku....Boi się ludzi i gryzie, co przy takich warunkach dziwne nie jest.
W każdym razie szczur trafił do mnie (wetki dzwoniły do mnie wiedząc, że zajmuję się szczurami, a w lecznicy zostac nie mógł, bo mają tam też koty).

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone:

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Szukam mu doświadczonego domku stałego (najlepiej) albo chociaż tymczasu. Ja mam dziewczyny i u mnie będzie siedział sam, nie mam też za bardzo warunków i czasu, żeby długo z nim siedzieć i go oswajać, ale zrobię, tyle ile dam radę. Pytania adopcyjne.

16. Zdjęcia szczurów: Będą wieczorem

17. Kontakt: Na PW

18. Kilka słów o szczurze:
_________________
zeMną:Cumbo, Agut, Espri, Koko, Luneta, Mufka, Mulina, Skinner, Pianka, Pirli, Owieczka, Wałek Pszeniczny, 3myszy, Pająk Chromka, Chomik Krzesełko, Króliki: Lazi, Xena, Niedźwiadka, Psinka Becia, 2 wije
zaTM:Adzia, Duża, Fruzia, Budyńka, 4Kluski, Allelek, Wałeczek Niebieski, Wałeczek Chory, Wałek Dowódca, Mleko, Koala, Plamka, Kriksos, 2myszy, Wałek Pomidorowy, Trututu
 
     
Kinia
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 15, 2012 16:37   

Poczekam na zdjęcia.
Jeśli znajdzie się transport to mogę mu pomóc. Poświęcę mu dużo czasu by się oswoił.
 
     
Embargo 
AJ BILIW AJ KEN FLAJ



Dołączyła: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 16:49   

Chryste.
Szczerze? Nie sądzę, żeby samo przekazanie małego w inne ręce usunęło istotę problemu. oczywiście to w tej chwili priorytet, ale narobiłabym takiego rabanu, że matce wlepią wyrok za znęcanie nad zwierzętami. Poszłabym z tym do TOZu, jakiejś prozwierzęcej fundacji, a najlepiej do mediów, ze zdjęciami małego, filmikiem w jakim on jest stanie, i choćby amatorsko nagranym wywiadem z wetkami. Niech nagłośnią to tak, jak to było z gówniarą co karmiła pytona kociakami. Coś mi się gotuje jak takie coś czytam.
 
     
daciuniaa 



Dołączyła: 04 Paź 2012
Posty: 55
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 17:17   
   Zwierzątka: 3 szczurki (Tequila, Mojito, Martini) i piesek Jessi :)


Embargo ma rację... Tak być nie może. Teraz co? Jednego szczurka zostawiła u weta i uszło jej to na sucho a za miesiąc dzieciak zażyczy sobie innego zwierzaka, który będzie równie źle traktowany. Dobrze zrobiłaś biorąc malucha i trzymam kciuki za nowy domek :kciuki: a to babsko też bym zamknęła do słoika ;/
_________________
Moje szczuraski kochane ; **
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13234
za TM: Kajtusia [*]
 
     
czarnuszak 


Dołączyła: 26 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 21:56   
   Zwierzątka: psy koty koszatki i 3 szczureczki


Szlag mnie trafia jak takie coś czytam. Łebkowi bym dała w pałę, a matka powinna dostać za swoją głupotę. Bo jak można trzymać zwierzaka w słoiku.. Ręce opadają :evil: ją mogli wsadzić do szklanki
_________________
http://stowarzyszenieprzy...r=asc&start=120
 
     
Myslicielka 
Odmieniec



Dołączyła: 04 Sie 2012
Posty: 147
Skąd: Częstochowa / Blachownia
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 22:39   
   Zwierzątka: 3 szczury, kot.. plus: 2 króle, 2 chomiki, kotka (?)


czarnuszak, dziecko musi mieć jakiś przykład.. zaraz tam dawać w pałę
_________________
Do we, do we know, when we fly..?
 
 
     
nausicaa 



Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Wto Paź 16, 2012 11:21   
   Zwierzątka: 12 szczurzych panien, 3 króliki, pies, 3 myszy, 2 wije


Zgodzę się, że to jest patologia, ale nikt tej kobiecie innego zwierzęcia w zoologu nie zabroni kupić, bo przecież nikt się w sklepie nie legitymuje...

Wolałabym z resztą skupić się teraz na bezpośredniej pomocy szczurowi, bo to jest główny temat.A konkretnie chciałabym go wykastrować, oczywiście za jakiś czas, aż trochę dojdzie do siebie, bo w końcu zabieg to dodatkowy duży stres. Na ten cel w najbliższym czasie założę bazarek i bardzo proszę dobre dusze, które przejęły się losem szczurka o pomoc i udział w bazarku:)
Kastracja na pewno pomoże mu w socjalizacji z innymi szczurami - mogłabym go po prostu połączyć z moimi dziewczynami na czas szukania domu, może obniży poziom agresji, no i zwiększy szanse adopcji.

I jeszcze wieści o szczurku. Chłopakowi trochę stres schodzi, bardzo dużo je i pije. Dawałam mu już normalnie z ręki bez rękawiczki jedzenie i nie rzuca się na rękę ani nic, bierze normalnie jedzonko, ale wydaje mu się, że moje palce też są do jedzenia i za nie łapie (ale nie mogę wykluczyć, że po prostu akurat pachniały nutellą). Mały ma kompletnie niewyćwiczone mięśnie i nie da rady się podciągnąć na półeczkę, musi się wspiąć po prętach. Już zaczął łazić po klatce, interesuje się nowymi rzeczami i nawet troszkę dziewczynami w innej klatce. Za to po pokazaniu mu nowości, od razu idzie spać, żeby odpocząć. Także myślę, że może nie będzie tak strasznie, jeśli chodzi o socjalizację, ale na razie dam mu czas, zanim spróbuję do dotykać i brać na ręce.
_________________
zeMną:Cumbo, Agut, Espri, Koko, Luneta, Mufka, Mulina, Skinner, Pianka, Pirli, Owieczka, Wałek Pszeniczny, 3myszy, Pająk Chromka, Chomik Krzesełko, Króliki: Lazi, Xena, Niedźwiadka, Psinka Becia, 2 wije
zaTM:Adzia, Duża, Fruzia, Budyńka, 4Kluski, Allelek, Wałeczek Niebieski, Wałeczek Chory, Wałek Dowódca, Mleko, Koala, Plamka, Kriksos, 2myszy, Wałek Pomidorowy, Trututu
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Paź 16, 2012 14:06   
   Zwierzątka: kot


:cenzura: jak mnie takie coś do szału doprowadza rodzice w tych czasach są nienormalni na każde skinienie dzieciaka!!! :evil: w ogóle co to za moda być na zawołanie dziecka i brać zwierzaka bo dziecko ma kaprys a później trzymać w słoiku i "wyrzucać"oddawać jak śmiecia :cenzura: :cenzura: :cenzura: kiedy ludzie zaczną używać mózgu ?! :|


:kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: za domek dla nieszczęśnika :kciuki: :kciuki:
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
czarnuszak 


Dołączyła: 26 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Paź 16, 2012 20:32   
   Zwierzątka: psy koty koszatki i 3 szczureczki


Zizollo, zgadzam się w stu procentach...
_________________
http://stowarzyszenieprzy...r=asc&start=120
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Paź 16, 2012 21:01   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


No niestety - wielu współczesnym dzieciom wolno absolutnie wszystko. I jaki piękny przykład - pisałaś, że przyszła uśpić szczurka razem z synem?! To mi się w głowie nie mieści. Pokażmy dzieciom, że zwierzęta można wyrzucić jak zabawkę, no po prostu :cenzura:

A w ogóle trzymamy kciuki za zdrowie szczurcia i cieszymy się z postępów w socjalizacji - będzie dobrze :kciuki:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 16, 2012 21:11   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Według mnie powinno się publikować wszystkie dane osobowe takich osób. To wystarczy, ludzie którym się nudzi w życiu załatwią resztę, uprzykrzą byt takim osobnikom. Teraz najlepiej jednak skupić się na psychicznym wyprowadzeniu malucha.

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Wto Paź 16, 2012 22:28 ]
Dla porządku: tak, nie jest to legalne. Ale jak wielokrotnie pokazała sieć, to naprawdę bywa zaskakująco skuteczne. Jednak nie namawiamy, bo to ryzykowanie czystością własnych papierów. AD
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:28   
   Zwierzątka: brak


Z drugiego forum wiem, że szczurek został na stałe u nausicy, więc temat zamykam :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13