Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Idealna klatka dla staruszków
Autor Wiadomość
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
  Wysłany: Pon Lip 23, 2012 11:22   Idealna klatka dla staruszków
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


Myślę,że temat się przyda a jeśli już istnieje to proszę o przeniesienie.
Zakładam nowy wątek, bo klatki dla maluchów takowy już mają. Proszę podzielcie się doświadczeniami. Nie potrafię odszukać informacji na temat maksymalnych rozstawów pęrtów, które nie dotyczą smarków :P Czy 2,5 cm to zbyt dużo?
Szukam klatki dla sporego stadka, kobietki w wieku słusznym. Klatka dla królika ale co dalej?Wrzućcie zdjęcia "domów spokojnej starości". Obniżamy loty, więc przenosimy wszystko na dno klatki, czy raczej stopniujemy sprzęty nie wymuszając wspinania? Oglądałam królikówki 100 i 120, nawet 140, lub narożna dla świnek w zooplusie....???
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
Ostatnio zmieniony przez Karena Pią Lut 15, 2013 01:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 13:32   
   Zwierzątka: szczurze damy


Podbijam.
Jeszcze do listy dopisałabym chyba Casitę.

Rozglądam się za klatką dla emerytek i wszelakie pomysły klatkowe trochę by podratowały sytuację ^^
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 13:42   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


U nas idealnie spisywała sie ta setka: http://img714.imageshack....15/25636278.jpg
Można ją bardzo fajnie urządzić dla dziadków (dwa tarasy ferplasta wchodzą). Ma łatwy dostęp do środka i ogólnie ja ją uwielbiam, pomijając niestety ocynk :/
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 17:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Ja mam 4 klatki nadające się na geriatrie (przed chwilą napisałam, że dwie, i poszłam szukać zdjęć... tia...):

:lapa: królikówka 120-tka IDEAŁ! (stary Ferplast, już nieprodukowany, ) - polecam na 100%, może można gdzieś jeszcze takowego kupić.
Zalety: malowana, duże drzwiczki na górze, duże na froncie (szczur może po nich wyjść z klatki - w Casicie się tak nie da), kuweta jak do Casity, więc można (drogo) dokupić.
Wady: odstęp 2cm
Na 6 ogonów spokojnie.

Zdjęcie jeszcze w fazie "nie geriatria", teraz jest mniej wyposażenia, więcej "ułatwiaczy".

:lapa: Beza, 80 cm długa, nieznanego producenta, czasem z rzadka występuje na allegro (ja tak kupiłam).
Zalety: malowana, duże drzwiczki na górze, duże na froncie (szczur może po nich wyjść), bardzo stabilna i trwała
Wady: odstęp 2cm
Na 2 ogony.


:lapa: Alaska z zooplusa 85 cm długa
Beza w wersji dla maluchów, żeby nie uciekły między prętami. Klatka dobra jako "druga" zarówno na przechowanie maluchów przed dołączeniem jak i dla geriatrii.
Zalety: malowana, duże drzwiczki na górze, duże na froncie (szczur może po nich wyjść), nadaje się dla małych i na łączeniówkę
Wady: jakość - część egzemplarzy przychodzi powyginana
Na 2-3 ogony.


:lapa: Qadrix, czyli obcięta XL-ka
Duża klatka, nieco trudna w obsłudze (potrzebne długie hamaki), ale dobrze można wykorzystać przestrzeń używając tarasy ferplastowe.
Zalety: malowana, duże drzwiczki na górze, duże na froncie (szczur może po nich wyjść),
Wady: kształt - zajmuje pół pokoju.
Na 6 ogonów spokojnie.
 
     
natkapatka 



Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 736
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 19:20   
   Zwierzątka: Szczurki i pies


pooglądajcie klatki w tym katalogu

http://ppi100.pl/Katalog-..._Industries.pdf

Ja zamówiłam od nich klatkę i właśnie składam.....
 
     
rudziak 



Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 717
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 14:50   

Pyl czy Alaska nadaje się tylko dla staruszków lub młodziaków (taka klatka tymczasówka, czytałam twoją recenzję)? Nie sprawdziła by się jako stała klatka dla 3 szczurów?
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 15:29   
   Zwierzątka: szczurze damy


Fajnie by było gdyby osoby posiadające starsze stada opisały/ pokazały zdjęcia jak wyglądają 'siedziby seniorów'.
Pyl, wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć ^^

Coraz silniej przekonuje mnie Alaska.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 15:33   

Ja postaram się w wolnej chwili zrobić zdjęcia Igorowi i napisać krótką recenzję, co prawda nie mam geriatrii, bo już niestety w całości za TM, ale klatka jest rewelacyjna i super sprawdzała się w przypadku starszych szczurów, teraz służy młodym tymczasowiczom :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 17:20   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


rudziak, dla mnie na 3 aktywne, pełnowymiarowe samce może być ciut mała, choć wg "starego" kalkulatora 3 samców wejdzie a ja mam spaczony gust w tym zakresie. Dla 3 samic lub 3 staruszków bez żadnego problemu. Jako główna klatka też może być - mam chyba za duże stado, żeby myśleć w tych kategoriach o tak małych klatkach :lol: Tyle, że jest niska - nie każdy to lubi (ja akurat tak). Zawsze możesz wpaść z wizytą i zobaczyć "w realu".

Karena, staram się jak mogę - kocham klatki :mrgreen:
I to tylko napisz w uwagach przy zamówieniu, że ma być niepogięta :lol:
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 17:31   

Pyl napisał/a:
o tylko napisz w uwagach przy zamówieniu, że ma być niepogięta

najwyżej będzie miała części zapasowe :P
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 17:35   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
pszczółka, coś w tym jest. Ja na tym wyszłam najgorzej, bo moja przyszła całkiem niezła i nie reklamowałam ;(
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 20:24   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


Odnośnie klatek w której może mieszkać stado mieszane (staruszki + młodzież ) to polecam Tommy T3, tylko nie mogę znaleźć info czy klatka jest w dalszym ciągu produkowana :? W zooplus z Marchioro jest już od jakiegoś czasu tylko "Igor". Na włoskiej stronie jest podobna z oznaczeniem "C3" http://www.marchioro.it/e..._cavie_pg3.html

Zalety : tarasy można powiesić nisko, dzięki czemu szczur może spokojnie podejść na górę, duże wygodne drzwiczki od frontu, wygodna i łatwa w sprzątaniu, wygodna w urządzaniu. Dzięki poziomom szczurek nie spadnie z dużej wysokości oraz może wygodnie sobie podejść do góry. Młodzież ma dużo frajdy i przestrzeni do latania, a dziadki do leżakowania. Można korzystać z dowolnej ilości poziomów ( przy 4 szczurach wystarczają im 2)

Wady : Jest bardzo duża, więc potrzeba na nią sporo miejsca ( u mnie stoi na komodzie, bo miałam wybór - albo komoda , albo klatka :P ) . Konieczność stosowania kuwet wewnętrznych żeby żwir się nie sypał z góry na dół (ale to też zaleta- mniej sprzątania dla mnie :) ) Odstęp 2,1 cm.

_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
Ostatnio zmieniony przez jancia Sob Lut 16, 2013 21:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 20:28   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


jancia, tommy T3 nie nadaje się dla młodych szczurów, bo wyjdą. A odstępy są większe niż 2 cm.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 20:44   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


Wunia ja mam na myśli już takie odchowane 4-5 mies. Moje zamieszkały w niej jak miały pół roku i najdrobniejszy miał 380 gram wagi. Wiadomo, ze bejbis mieszkałyby osobno do czasu osiągnięcia odp rozmiarów.

EDIT : poprawiłam na młodzież. lepiej brzmi i nie sugeruje jak wcześniej szczurzych bejbisów :)
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 21:14   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


jancia napisał/a:
EDIT : poprawiłam na młodzież. lepiej brzmi i nie sugeruje jak wcześniej szczurzych bejbisów
jancia, tak jest lepiej.

Bo są tacy jak ja co potrzebują od razu mieć klatkę odpowiednią, a nie kombinowania sto pięćdziesiąt razy. Do tego są samice co mają ponad pół roku i mogą wychodzić. Więc to w zależności od posiadanych zwierząt.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 13