Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Czw Paź 10, 2013 17:43
ODDAM SZCZURKA [GDAŃSK]
Autor Wiadomość
effcia 


Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 9
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 20:46   ODDAM SZCZURKA [GDAŃSK]
   Zwierzątka: szczur


Dzień dobry.

Szczurek ma na imię Rupert, mieszka w Gdańsku. Jest to 1,5 roczny samiec, zadbany, energiczny, nie sprawia kłopotów. Niestety nie może u nas zostać, gdyż jeden z domowników jest uczulony na zwierzęta. Oddam razem z klatką.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
ewa
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 20:50   

effcia, czy szczurek mieszkał sam całe życie, czy miał kolegów?
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 21:21   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


skąd go masz? jakie choroby przechodził? czy regularnie chodziłaś z nim do weterynarza?

czy był kastrowany?
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 21:36   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


majlena, myślę, ze to znajoma mojej znajomej i myślę, że wszystko opowie. ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 21:45   

Tak szczerze mówiąc, to bym była zainteresowana szczurkiem, z racji że Gdańsk i że jest w wieku moich chłopaków ;) Jedynie martwi mnie ewentualne łączenie, jeżeli szczurek był samotnikiem.
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 23:29   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


A jest pełnojajeczny? Bo my mamy stadko dziewczyńskie, a miejsce i chęci by się spokojnie znalazły :)
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 03:47   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Kasik napisał/a:
Jedynie martwi mnie ewentualne łączenie, jeżeli szczurek był samotnikiem
A to zajrzyj sobie do wątku Vaco "papudraczki". Ona przygarnęła samotnika, który miał około dwóch lat, gdy do niej dotrał, a chował się dotychczas zupełnie sam. Hasio wspaniale wtopił się w stado i znalazł swoje miejsce i kolegów.
Oczywiście, że to zależy indywidualnie od charakteru szczurów i własnych rezydentów i nowego kolegi. Ale to wspaniały przykład na fakt, że wszystko jest pozytywnie możliwe.
_________________
449955886677
 
     
nubijka 
miłośniczka brzydoty



Dołączyła: 30 Maj 2011
Posty: 987
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 06:43   

Kasik napisał/a:
Jedynie martwi mnie ewentualne łączenie, jeżeli szczurek był samotnikiem.
Kasik, nie ma zasady- ja mam 4 ogony (+ Krówka za TM), które od prawie zawsze były same, a u mnie okazało się, że drugi szczur to to, co "tygryski" lubią najbardziej ;) Pracuję jeszcze nad Romkiem- ale w tym wypadku chodzi bardziej o charakter.

Poza tym przypadek Vipunia o którym wspomniała Hanami, (edycja: no tak, mowa o Harnasiu :P )

Tak wiec ja bym się nie obawiała, on będzie Ci za to wdzięczny, że uwolniłaś go od samotności ;)
_________________
moje kochane łapki: pso-lwy
za TM Krówka, Ratatusia, Duża Bliźniaczka, Mała Bliźniaczka, Romuś, Danusia/Danio, Dzikuska, Karolcia, Mysza- AZYLANT, Zuzia, Agatka, Fela, Łapka i Golasek z DT :(
>>nubijkowo<<
Ostatnio zmieniony przez nubijka Pią Kwi 27, 2012 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 14:52   

Off-Topic:
nubijka, Hanami napisała o Dziadku Harnasiu, ale fak faktem Vipulek też był samotnikiem, w dodatku wybrakowanym i strasznie wrzeszczącym :P


Uważam że nie należy się obawiać łączenia samotników, bo nie jest tak strasznie. Często szczurom które już wcześniej żyły w innym stadzie, ciężej jest się przyzwyczaić do nowych osobników, niż takiemu co to nie pamięta czym jest inny szczur. Jak jest pełnojajeczny a ma trafić do męskiego stadka to można próbować łączyć go najpierw z bagażem pod ogonem, a jak będzie źle reagował to ciachnąć mu to i owo i wtedy powinno pójść o wiele łatwiej i szybciej ;) Ale należy pamiętać, że nie każdy szczur łączy się jeszcze tego samego dnia w którym przybywa do naszego domu, a czasem trzeba i wiele tygodni pracy by osiągnąć sukces - ale nie ma to nic wspólnego z tym czy był już kiedyś z innymi szczurami, czy żył samotnie ;) Harnaś miał 2 lata jak do mnie trafił, nigdy nie widział szczura - łączenie szybkie i pomyślne; Vipulek - młodszy o wiele od Hasia, też samotnik - trochę wrzasków i dzikich ucieczek od szczurów - ogromne postępy, z dwoma samcami już się zaprzyjaźnił; Lucky - żył w poprzednim domku w stadzie, przyjechał z bratem - cały czas zachowuje się agresywnie w stosunku do innych szczurów, "puszy" się, szczerzy zęby, zastrasza i atakuje innych - teraz siedzi sam w transporterze bo całe stado jest zastraszone, łącznie z jego rodzonym bratem. Tak więc jak widać na to nie ma reguły :P


mam nadzieję że nie strzeliłam zbyt wielkiego offtopa, Rupercik jest ślicznym chłopaczkiem i mam nadzieję że już niedługo znajdzie domek, w męskim lub damskim stadzie :P
_________________


 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 15:52   

Vaco napisał/a:
mam nadzieję że już niedługo znajdzie domek
Ja też mam nadzieję (że u mnie na przykład) :P Ale teraz autorka tematu musi się odezwać ;)
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 15:55   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


Oj jaki sliczny czarnulek... oby szybko znalazl dobry domek. :) :kciuki:
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 20:29   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Znajdzie go w Kasikowym domku i klatce jej chłopków ^^ Mam nadzieję!
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 21:40   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


Też mam taką nadzieję, bo w innym wypadku ja będę musiała go wziąć, inaczej chłopak ukręci mi głowę. :lol: Zakochał się w tym ciurku, zresztą ja też. Ale postanowiłam, że na razie dość ogonków, klatka nie wystarczy na tyle chłopaków. :(
Kasik, trzymam kciuki zatem. :)
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
natka222 


Dołączyła: 28 Kwi 2012
Posty: 0
Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 15:25   Szczurki
   Zwierzątka: ryby, psy, kot, królik, ryby i zamierzam mieć szczury


Ja bardzo chętnie przygarnę te szczurki już na zawsze...:*
Tylko, że jest mały problem, bo ja jestem z okolic Kalisza...
To znaczy mogę dojechać do Kalisza, ale najlepiej do Turku (jeśli byłoby to możliwe)...:)
_________________
NataliaB
 
     
natka222 


Dołączyła: 28 Kwi 2012
Posty: 0
Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 15:26   Szczurki
   Zwierzątka: ryby, psy, kot, królik, ryby i zamierzam mieć szczury


TEGO SZCZURKA ****
(Sorki za pomyłkę) :( ((
_________________
NataliaB
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 10