Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pon Gru 16, 2013 22:13
Wybór weterynarza dla szczurów
Autor Wiadomość
szmitka2106 



Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 12:08   Wybór weterynarza dla szczurów

wiecie co przepraszam ze troche nie z tematem ale nie moge takiego znalezc,za ok 2 tygodnie bede miec 2 szczurzysz lokatorow w swoim pokoju i zastanawia mnie na temat weterynarzy..... czy z nimi tak jak z innymi zwierzakami powinnam wybrac sie na pierwsza wizyte typu szczepienia itp ??? pierwszy raz bede miala szczurki i chcialam sie tego dowiedziec,czy tak jak z moim pieskiem musze przejsc pierwsze szczepienie odrobaczenie zalozyc ksiazeczke itp??? nie chodzi tu o pieniadze bo na moich pupilach nigdy nie szczedzilam ale od malego chciala bym skontrolowac ich stan zdrowia
Ostatnio zmieniony przez smeg Sob Kwi 21, 2012 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 12:11   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


szmitka2106, wydzieliłam temat i przeniosłam do odpowiedniego działu. Muszę jeszcze zweryfikować, czy taki temat już nie istnieje. Jeśli tak, scalę Twój post z nim i Cię powiadomię na PW.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 09:33   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


szmitka2106 napisał/a:
czy z nimi tak jak z innymi zwierzakami powinnam wybrac sie na pierwsza wizyte typu szczepienia itp


Przede wszystkim warto najpierw zorientować się, czy w Twojej okolicy jest weterynarz, który zna się na leczeniu gryzoni. Jeśli nie zrobisz tego teraz, może się okazać w przyszłości, że nie masz do kogo pójść z naprawdę chorym szczurem. Na forum znajdziesz polecanych w różnych miastach weterynarzy, poszukaj, proszę. I ku przestrodze temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12125

Szczurów się nie szczepi. Natomiast można i trzeba je okresowo odrobaczać na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne. Tylko pamiętaj, że preparaty przeznaczone dla psów i kotów dla szczurów mogą być toksyczne.

Książeczek dla gryzoni raczej się nie zakłada, ale warto, żebyś prowadziła np. na komputerze spis wizyt u weterynarza z krótkim opisem tego, co się działo, wagą szczurów, podawanymi lekami, etc.

Podstawy i odnośniki do ważnych tematów znajdziesz tutaj: http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=79
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 13:52   
   Zwierzątka: ogony


Warto przejść się ze szczurami od czasu do czasu (raz na kilka miesięcy) na ogólny przegląd - osłuchanie, omacanie, obejrzenie skóry, uszu, oczu, zębów, etc.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14