Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Czw Cze 14, 2012 16:15
Sklep zoologiczny Auchan Modlińska -Warszawa
Autor Wiadomość
scorpio80 
fide, sed cui vide



Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 401
Skąd: Żory obecnie Warszawa
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 22:28   Sklep zoologiczny Auchan Modlińska -Warszawa
   Zwierzątka: wilku, łajka, bordera i Lilo :(


nie wiem co robić a może w tym temacie coś mozna zdziałać ..
Wizyta w Auchanie na Modlińskiej dziś.. w sklepie pseudo zoologicznym.. oglądamy akwaria od razu na oko widać ,że za małe i syf,... w jednym z nich szczury.. samiczka i o zgrozo samiec :OOOOOOOO .. na Nasze sugestie,ze tak nie mozna i samica juz pewni w ciąży padła odpowiedź typu :
- ja tylko tu pracuje...
- Co na to szef??? Nasze zapytanie
- on o tym wie i na to pozwala.. przeciez nie ma tu miejsca na inne pomieszczenia dla zwierząt różnej płci..

Nóż w ręku się otwiera .. ciagle w głowie myśli co zrobić ??? na szczęście tylko 2 ogony "parka" ale ku..a tak nie można ..
Widziałam chomiki syryjskie, myszki.. kilkanaście w kupie w akwarium na jednego szczura co najwyzej w dodatku jako chorobówka .. wszystkie zwierzęta tam żyjące maja okropne warunki .. po wypowiedzi sprzedawczyni wniosek jeden są wrzucane przez właściciela sklepu bez podziału na płeć do jednej klatki .. akwarium ...Załamka ...tak nie można


Jeśli możecie pomóżcie .. dajcie znać co można z tym zrobić..
_________________
https://www.facebook.com/galeriatastas?ref=hl

www.shewolf.posadzdrzewo.pl
 
 
     
yes 



Dołączyła: 07 Gru 2008
Posty: 1013
Skąd: Wrocław - Warszawa
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 22:54   
   Zwierzątka: juz tylko haszczak i ... stitch:)


i najbardziej bezczelna odpowiedz:
_czy zdaje sobie pani sprawe, ze sprzedając tą szczurkę ktoś kupuje jedną sztukę a otrzymuje jedną plus n.p. 10? to powazny klopot
odpowiedz: tak oczywiscie, ale to nie moja sprawa
_________________
https://www.facebook.com/galeriatastas
www.yes.posadzdrzewo.pl
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 23:08   
   Zwierzątka: kot


tak jest w 90% sklepów zoologicznych... można gadać i gadać, jak to coś da to super, jak nie, to nic się nie da zrobić :/
_________________
mam kota.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 01, 2011 23:25   

scorpio80, w takiej sytuacji dzwonisz do tozu albo innej tego typu instytucji, w między czasie robisz zdjęcia i rozmawiasz z kierownikiem, czy kto tam pracuje. A potem zeznania i takie różne ciekawostki. Trzeba mieć na to sporo czasu.
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 23:53   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


w większości zoologów w CH są takie warunki, więc ja radzę po prostu tam nie chadzać, bo tylko nerwy się traci..
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 04:37   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


To nie do końca tak, że tylko nerwy się traci. Ja kilka lat temu też "widziałam" takie rzeczy w zoologach. Tera przechodzę obok obojętnie. Te szczury pomieszane płcią wcale nie są tam przypadkiem. To jest nielegalna produkcja maluszków do sprzedaży na karmę. Z myszkami też tak niejednokrotnie robią. A jak się któryś uratuje i zostanie sprzedany "do kochania", to niejednokrotnie jest to rozmnażanie wielokrotnie wsobne i też nic dobrego nie rokuje.
Wtedy, o parę lat młodsza i głupsza :oops: , dwukrotnie jeździłam do ówczesnej siedziby Straży dla Zwierząt i zgłaszałam tę sprawę do interwencji. Podawałam swoje dane, numer dowodu, podpisywałam spisany protokół, obiecywali sprawdzić, ukrócić i ... NIE STAŁO SIĘ NIC. W moim rozumieniu SdZ ma to do dzisiaj w najgłębszym poważaniu, bo to małe i tanie zwierzaki.
W tym czasie gdy ja zgłaszałam tę sprawę SdZ chwaliła się w TV, że właśnie ustalili właściciela, któy powiesił swojego kota na drzewie, bo nie umiał w stodole myszy łowić, więc go pociągną do odpowiedzialności. To są piękne akcje dla SdZ - widać ich, można pochwalić itd.
No chyba, że wszyscy zaszczurzeni w całej Polsce zaczną to zgłaszać w swoich oddziałach SdZ równocześnie przez całe lato bez przerwy, tak jak ja: pisemnie do protokołu z numerem dowodu (mają obowiązek zachować te dane dla siebie), może wtedy ruszą tyłki i zrozumieją, że nie tylko psy, koty i konie czują i cierpią.
_________________
449955886677
 
     
scorpio80 
fide, sed cui vide



Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 401
Skąd: Żory obecnie Warszawa
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 09:25   
   Zwierzątka: wilku, łajka, bordera i Lilo :(


Cola napisał/a:
tak jest w 90% sklepów zoologicznych...
nawet w moim osiedlowym sklepiku w Żorach gdzie to małe miasteczko w porównaniu z Wawą takie rzeczy sie nie dzieją , jestem coraz bardziej rozczarowana tym miastem i ludźmi..

i fakt można gadac i gadać a można tez zacząć działać dlatego rzucam takie tematy na forum ale ciągle widze te same odpowiedzi, że tak jest i nic z tym nie zrobimy ..
_________________
https://www.facebook.com/galeriatastas?ref=hl

www.shewolf.posadzdrzewo.pl
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 09:40   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


U mnie w zoologu saamce,samice razem i jest jedna smaica która ma ok 30 młodych w różnym weku jedne otwierają dopiero oczka,inne już łażą,a inne są łyse.Oczywiśćie wszystkie są w jednym akwarium :evil:
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 09:44   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


scorpio80, można działać, ale, niestety, nikt się tym nie przejmie. Rozmnażanie gryzoni bez kontroli jest tolerowane przez większość. Bierz pod uwagę, że mieszkamy w kraju, gdzie panuje pogląd, że kastracja to okaleczanie zwierzęcia :] Mam w Wawie znajomą, kończy prawo, wydawałoby się, że ma olej w głowie, a na fejsie szukała partnera dla chomiczki, bo chomiczce się chce, to trzeba jej ulżyć. Nie widziała nic złego w wyprodukowaniu chomików. Kiedy wspominam ludziom, nawet tym, którzy zwierzęta lubią, o tym rozmnażaniu w zoologach to nie kumają. Złe warunki, brak żarcia, wody - to owszem, widzą. W trzymaniu zwierząt różnej płci razem nie widzą nic złego. Nie chcę cię demotywować, bo zawsze działanie jest lepsze niż nic, ale na to nie ma paragrafu, bo chyba nawet federacja konsumentów niewiele zrobi - w końcu małe możesz oddać do sklepu :?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 11:29   
   Zwierzątka: 3 nimfy


Mi się wydaje, że SdZ może chodzić o coś innego... Oni dostają od pewnej sieci naprawdę dużo karmy na swoje zwierzaki. Trudno oskarżać kogoś, kto tak pomaga. Na pewno jest im z tym o niebo łatwiej i boją się to stracić...
U nas raz była kontrola, ale u nas wszystko jest pilnowane, więc nie mieli do czego się przyczepić. Ale wystąpiło pytanie o rozdzielanie zwierząt płciami, kto się nimi opiekuje itp. Sama kontrola była bardzo rzetelna.

W d**** zwierzęta mają ludzie z góry, którzy stawiają nacisk na obsługę klienta ponad wszystko, zupełnie jakby prowadzili sklep obuwniczy. A to się przekłada na postawy pracowników, którzy wiedzą, że nikt ich opieki nie doceni, a może nawet dostaną za nią ochrzan...
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 11:59   

Hanami napisał/a:
To jest nielegalna produkcja maluszków do sprzedaży na karmę.
nie ma w tym nic nielegalnego.

SdZ teraz jest równie bezsensowne co TOZ, prędzej szukałabym pomocy w jakichś mniejszych organizacjach.

ale wiecie, sami sprzedawcy niewiele mogą zrobić. Jak szef jest bucem to oni będą mieli związane ręce i koniec. myśmy ostatnio próbowali wydębić z zoologa zdychającego węża z połamanymi żebrami, szefuńcio zażyczył sobie 350zł za niego i żadnych zniżek. wąż im padnie niebawem, ale skoro szef tak sprawę stawia to lepiej, by w ogóle nie miał jakiegokolwiek zysku niż żeby sobie myślał, że na zwierzęciu w opłakanym stanie może jeszcze zarobić.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
yes 



Dołączyła: 07 Gru 2008
Posty: 1013
Skąd: Wrocław - Warszawa
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 10:32   
   Zwierzątka: juz tylko haszczak i ... stitch:)


przykro, że tak to wygląda. dlugo nie zapomną przyklejonej do szklanej sciany i ledwo żywej samiczki, bo z taką klimą jak tam jest to i tak takie akwarium zamknięte ze wszystkich stron z niewielki otworami nie zdaje egzaminu. i ten samczyk, ktory chcial się schowac w kokosie... ale byl za duży... :(
_________________
https://www.facebook.com/galeriatastas
www.yes.posadzdrzewo.pl
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Mar 21, 2012 10:19   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Coś wiadomo w sprawie czy zamykamy?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
pizmol 



Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 2136
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 08:50   Auchan na Modlińskiej

Byłam wczoraj przelotem w Auchan przy Modlińskiej w Warszawie. Jest tam sklep zoologiczny, ale nie Kakadu. Spieszyłam się bardzo, ale wzrok mój przykuły maleńkie szczurasy, które były wielkości myszek z akwarium obok. Zdziwiło mnie to, że jest tylko jedno akwarium ze szczurami. Zapytałam więc tego pana zza kasy, jakiej płci są te szczurki. Wyjątkowo zmieszany i widać, że średnio poinformowany, odbąkał niepewnie, że są tam samce i samice.

I teraz moje pytanie/prośba... czy jest ktoś, kto ma niedaleko na Modlińską i ma doświadczenie w takich sytuacjach i mógłby się tam udać, zapytać, upewnić? Ja się bardzo spieszyłam wczoraj, ale ciągle myślę o tych szczurkach. Szczerze mówiąc, nawet jak bym miała czas to nie wiedziałabym jak z tymi ludźmi gadać, czym ich straszyć, co mówić. Były takie maleńkie, że pewnie nie jest jeszcze za późno by je rozdzielić. Mogę nawet pojechać z tym kimś, żeby zobaczyć jak się to robi :)
_________________
boys boys boys

Moje kolczyki
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 15:51   
   Zwierzątka: królinka i szczury


pizmol, czasem tam bywam - i niestety NIC SIĘ NIE ZMIENIA :/ TOZ ma to gdzieś, a właściciel sklepu nic sobie z niczego nie robi...
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 14