Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Kwi 17, 2012 16:39
Kolejne wpadkowe mioty
Autor Wiadomość
ratzinger 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 5/4/5
  Wysłany: Pią Mar 30, 2012 14:14   
   Zwierzątka: sznaucer miniaturka, kot europejski, szczurki :)


pomocy!!!!
Jadzia (REX ALBINOS DUMBO) i Małpa (STANDARD KAPTUR) są w ciąży.
Cała wina leży po stronie Stefana, zabawiał się z dziewczynami na wybiegu, Dziabonga już urodziła. W całym zamieszaniu związanym z maluchami, moją pracą i przeprowadzką, zaniedbałem "przesiadywanie" ze szczurami. Nie zauważyłem że Małpa i Jadzia są w ciąży. Wygląda na to że rozwiązanie niebawem,a już myślałem że to jedyna moja przygoda z rozmnażaniem będzie. Kolejne wpadkowe będą szukały domków, tragedia. Jestem, załamany..każdy wolny dzień teraz musze poświecić ciężarnym.Zaczynam gotowanie im marchewek i stawiamy na wzbogaconą dietę. Mam focha na Stefana, jak na niego patrzę jestem zły, a on najwyrażniej czuje się spełniony, i gdy spogląda na mnie to tak jakby się smiał. Kastracja jest już umowiona, w "OGONKU" na Bemowie. Stefan mnie zrujnuje..

co ja mam robić, jak ja to ogarnę, chyba potrzebuje wsparcia kogoś z was. Najlepiej gdyby ktoś z Waw, mógłby od czasu do czasu do mnie wpaść, pomóc przy fotkach itd. Ja nie mam zbyt wiele czasu, w raz 12h w pracy, raz wolne, raz wolny weekend, lub 2 dni po 12h.
Chętnym,moge dać mój grafik na kwiecień!!!

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Pią Mar 30, 2012 14:31 ]
Wydzielone z ogłoszenia: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11852
_________________
Multikonto oraz łamanie punktu regulaminu dotyczącego rozmnażania zwierząt i dbałości o ich szeroko pojęte dobro. AD
Ostatnio zmieniony przez ratzinger Pią Mar 30, 2012 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 14:19   
   Zwierzątka: królinka i szczury


ratzinger, a może uśpisz ślepe mioty?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
freyasouris 
rozhuśtana...



Dołączyła: 22 Mar 2012
Posty: 317
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 14:21   
   Zwierzątka: Bobek Kot &Kizia,Mizia i Filc


W sumie to będzie całkiem sporo maluchów skoro obie są ciężarne...
_________________
Moje Futerka Ogoniaste: <`>Apostazja i Ekskomunika, Nefretete i Rubi, Nezumi,Remi, Grubciu, Ofca, Sasanka<`>. Kizia & Mizia + Filc
 
     
ratzinger 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 14:21   
   Zwierzątka: sznaucer miniaturka, kot europejski, szczurki :)


mmarcioszka napisał/a:
ratzinger, a może uśpisz ślepe mioty?


ja tego nie zrobie! może mnie wyręczysz?
_________________
Multikonto oraz łamanie punktu regulaminu dotyczącego rozmnażania zwierząt i dbałości o ich szeroko pojęte dobro. AD
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 14:22   
   Zwierzątka: królinka i szczury


ratzinger, uśpić u weta - to jest wyłącznie Twoja wina, nie rozumiem dlaczego miałby Cię ktokolwiek wyręczać :roll: Możesz nie znaleźć domów dla TYLU szczurków... Przemyśl to.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 14:31   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


ratzinger, ale to znaczy, że podczas któregoś z wybiegów w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie dopilnowałeś samca, dlaczego?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 14:50   
   Zwierzątka: brak


AngelsDream napisał/a:
ratzinger, ale to znaczy, że podczas któregoś z wybiegów w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie dopilnowałeś samca, dlaczego?

Może sprostuję - nie chodzi o "pilnowanie" samca na wybiegu, bo tego nikt nie jest w stanie dopilnować, a do zapłodnienia wystarczy moment. Samiec w ogóle nie powinien mieć kontaktu z samicami, nawet na sekundę.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 14:52   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Chyba, że jest kastratem ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 14:52   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


smeg, tak, to miałam na myśli, tylko poszedł skrót myślowy - uściślę - czemu, wiedząc, jak szybko może dojść do zapłodnienia, nie dopilnowałeś szczurów?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 15:06   
   Zwierzątka: brak


Moim zdaniem powinieneś jak najszybciej udać się do dobrego weta i wysterylizować obie samice albo uśpić ślepe mioty od razu po narodzeniu. Klatki w domach adopcyjnych nie są z gumy, możesz mieć problem ze znalezieniem domów maluchom, a sam też pewnie nie masz warunków na trzymanie 20 szczurów.

Za bezmyślność niestety trzeba płacić - wina nie leży po stronie Stefana, tylko po Twojej. Popełniasz ten sam błąd po raz kolejny (i to podwójnie) i oczekujesz, żeby najlepiej ktoś do Ciebie wpadał co jakiś czas i pomagał przy młodych, bo masz za miękkie serduszko żeby je uśpić. Postaw się w naszej sytuacji - staramy się pomagać, jak możemy, ale w tym przypadku po prostu ręce opadają.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest uśpienie maluchów lub sterylizacja samic w ciąży, niż szukanie im potem słabych domów (bo w tych dobrych może już nie być miejsca) i skazywanie na życie wątpliwej jakości.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
Ostatnio zmieniony przez smeg Pią Mar 30, 2012 15:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 16:05   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


ratzinger, masakra! jak mogłeś puścić razem na wybieg niewykastrowane samice z samcem? zrozumiałabym, jeśli to byłby pierwszy raz. pomyśl, jak to teraz wygląda? co my mamy sobie myśleć tu na forum?
ja myślę, żebyś wysterylizował obie samice albo uśpił maleństwa. trzeba podjąć decyzję. nie masz czasu na szczury tym bardziej taką ilość. zresztą, jaką mamy pewność po tych doświadczeniach, że "przypadkiem" nie rozmnożysz kolejnych małych?
nikt obcy, normalny nie będzie do Ciebie jeździł wypełniać Twoich obowiązków. gdzie Twoja odpowiedzialność? nie powinieneś (według mnie) w ogóle o to prosić. ok, odwiedzić, porobić fotki, jeśli ktoś by miał ochotę. owszem są tu osoby, które zawsze są chętne pomóc, ale nie powinieneś tego faktu wykorzystywać.
nie mam zamiaru cię linczować, chcę tylko, żebyś się zastanowił...
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 16:38   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


ratzinger napisał/a:
Cała wina leży po stronie Stefana

ratzinger napisał/a:
Mam focha na Stefana, jak na niego patrzę jestem zły

ratzinger napisał/a:
ja tego nie zrobie! może mnie wyręczysz?

Ty chyba nie piszesz tego serio :shock: Wina jest twoja-nie Stefana,ty nie dopilnowałeś i pretensje możesz mieć do siebie.Byłabym za uśpieniem miotów niestety...
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 16:40   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


ratzinger, generalnie to chyba sobie z nas żarty jakieś robisz?
nie dopilnowałeś samca, który zapłodnił dzięki temu samice a teraz chcesz przedstawiać swój grafik pracy i angażować inne osoby w ponoszenie odpowiedzialności za swój błąd? jawna kpina jak dla mnie.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 16:42   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


ratzinger, proponuję uśpić mioty, lub uśpić częściowo, a samca wykastrować.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 16:43   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


ratzinger, jeśli nie chcesz usypać miotów, to pozostaje Ci kastracja aborcyjna. Ja innego wyjścia nie widzę. Masz wolne weekendy, da się to zrobić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12