Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bijatyki i sprzeczki - kiedy wkroczyć?
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 14:25   

Ja czasami twierdzę, że one się biją z miłości :mrgreen: hyhy
troche brutalna ta miłość, ale coś robić muszą. Nie mniej do póki krew sie strumieniem nie poleje nie ma co panikować.
Dwa dni temu Iana z JJ znów sie polały ;] i teraz JJ ma taką cudowną pręge na grzbiecie.
W sumie, gdyby nie wiedziała o tym, ze sie lały to przez te jej długie futro bym duzo nie dostrzegła xD'
_________________

 
     
Monica_18 


Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 13:34   
   Zwierzątka: Sczurki - Flowie i Bonus


U mnie jest podobnie dzisiaj połączyłam samce dosłownie w tym samym wieku maluch numer 2 jest tylko o tydzień młodszy ale flowie szczurek , który sam mieszkał do tej pory w klatce daje mu popalić gryzie go a maluch ustępuje kładzie się i piszczy ale potem jak zaatakował flowie po raz 4 to już młody stanął na dwóch łapkach i zaczęła się wojna... na łóżku jak są tolerują siebie idealnie a w klatce się kłócą :(
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 13:37   

A wyjelas z klatki wszystko co mogloby pachniec jednym ze szczurow i umylas cala (zarowno kuwete jak i prety) klatke? Moze tu gdzies jest problem.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Monica_18 


Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 21:32   
   Zwierzątka: Sczurki - Flowie i Bonus


tak już się troszkę uspokoiły teraz tylko każdy z nich chce dominować i jeden kładzie drugiego na plecy i na odwrót zobaczymy jak minie im noc ...
 
     
ambereliah 



Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 22:35   
   Zwierzątka: Stefan, Stefan jr., Buka, Watek, Re, Ryjek, Paszczak


Monica_18 napisał/a:
jeden kładzie drugiego na plecy


moje robią dokładnie to samo ..z tym że ostatnio to najstarszy zawsze leży na dole :P ale tylko tak pozornie daje maluchom wygrywać..przecież każdy wie kto w klatce dominuje :P

[b]Monica,/b]jeśli nie pogryzą sie do krwi to myśle ze mozesz sie nie przejmowac..z czasem przywykną do siebie...będą musiały :P

[ Dodano: Nie Sie 26, 2007 22:37 ]
chciałam tylko dodac, że jak moje chłopaki sie leją w klatce, nie ma nic lepszego jak wpuścic kota do pokoju i momentalnie jest cisza :mrgreen:
 
 
     
Gość

Wysłany: Pon Sie 27, 2007 15:54   

Cytat:
chciałam tylko dodac, że jak moje chłopaki sie leją w klatce, nie ma nic lepszego jak wpuścic kota do pokoju i momentalnie jest cisza


eeee jakos nie widzi mi sie taki sposob. Stres zwiazany z bojka rozwiazywac jeszcze wiekszym stresem zwiazanym z zapachem/widokiem kota? :?
 
     
Monica_18 


Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 21:46   
   Zwierzątka: Sczurki - Flowie i Bonus


Chciałam powiedzieć że maluchy pierwszą noc spędziły ładnie było tylko kilka pisków ale jak klasnęłam wiedziały , że robią źle bo przestawały :) czytałam w książce , że klaśnięcie w dłonie kiedy szczurki robią coś nieodpowiedniego daje im do myślenia , że tak nie wolno . Dziś już nawet razem spały obok siebie na półeczce:) W drodze pocztą jest legowisko , tunel , drabinka i pomost drewniany więc będą miały świetne warunki tylko nie wiem gdzie je upcham:p bo klatka ma 60X36X55 ale tylko taką mogę w małym pokoju zmieścić :] ( połowę zawieszę bo jest dosyć wysoka ale drewniane półki zajmują sporo miejsca ) No ale ważne , że bójki są już zminimalizowane a jak są to chyba już dla zabawy bo popiskiwań jest malutko.

ps. co do kota również mam szczury gryzą mu łapki jak wstaje i patrzy na klatkę ( nie jest groźny lecz ciekawy ) więc żeby właśnie zaoszczędzić stresu kotek jest rzadko w moim pokoju.
 
     
scorpio80 
fide, sed cui vide



Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 401
Skąd: Żory obecnie Warszawa
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 18:16   
   Zwierzątka: wilku, łajka, bordera i Lilo :(


wczoraj dokupilam mojemu chlopakowi kolege 5-6 tyg. a moj Dzodzo ma 3 msc. wpierw wpuscilam go do transporterka z malym i niby nie zwracal na niego uwagi ale jak maly za nim zaczal chodzic to Dzodzo juz go ustawial.Klatke wymylam dokladnie razem z miseczkami i poidlem ,dolaczylam nowa i nowe sprzety a mimo to starszy cala noc fukal na malego .Nawet teraz jak obaj wychodza na materac starszy niby go nie zauwaza ale jesli juz to znowu zaczyna sie fukanie i atak na malucha a tu tylko pisk. Poradzcie co jeszcze mozna zrobic aby Dzodzo jakos go zaakceptowal strasznie mi szkoda malego :(jak tak piszczy.Dodam ze duzo poczytalam o laczeniu a robie to poraz pierwszy .
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 18:21   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Skoro dużo czytałc , to wiesz , że pisk to nic strasznego , póki nie leje się krew .
Muszą mieć czas , żeby się poustawiać . Nie martw się tym narazie ;)
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
scorpio80 
fide, sed cui vide



Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 401
Skąd: Żory obecnie Warszawa
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 18:40   
   Zwierzątka: wilku, łajka, bordera i Lilo :(


a czy to nie dziwne ze starszy ciagle na niego fuka nawet jak maly Abu schowa sie do sianka bo tam znalazl sobie przed nim kryjówke.Zauwazylam ze Dzodzo jak poczuje ze on tam siedzi to spi na tym sianku i pilnuje czy maluch wylaz aby nafukac na niego .
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 18:54   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


No wiesz , w końcu ma jakiegoś " intruza " w swojej klatce ;)
Trochę zazdrosny , musi się przyzywczaić do nowej sytuacji .
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
scorpio80 
fide, sed cui vide



Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 401
Skąd: Żory obecnie Warszawa
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 19:09   
   Zwierzątka: wilku, łajka, bordera i Lilo :(


LunacyFringe napisał/a:
No wiesz , w końcu ma jakiegoś " intruza " w swojej klatce ;)
Trochę zazdrosny , musi się przyzywczaić do nowej sytuacji .

ja mam nadzieje ze z tej zazdrosci nic mu powaznego nie zrobi przez 3 dni jak mnie nie bedzie w domu bo niestety cale dnie w pracy bede esh ..stresuje sie troche
 
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 19:39   

Muszą ustalić, kto tu rządzi :) Dzodzo chce pokazać małemu, że jest silniejszy. Nie przejmuj sie piskami, szczury to najwieksze panikary jakie istnieja ;)
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
scorpio80 
fide, sed cui vide



Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 401
Skąd: Żory obecnie Warszawa
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 19:58   
   Zwierzątka: wilku, łajka, bordera i Lilo :(


sue napisał/a:
Muszą ustalić, kto tu rządzi :) Dzodzo chce pokazać małemu, że jest silniejszy. Nie przejmuj sie piskami, szczury to najwieksze panikary jakie istnieja ;)

to wiem napewno ale wlasnie sprobowalam i wlozylam razem do wanny i nic spokojnie bylo i nawet jeden drugiego lizal w miedzy czasie posprzatalam klatke i delikatnie spryskalam lagodnym perfumem ..wlozylam panow razem i spokoj jak narazie moze sie uda tym razem :)
 
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 20:04   

Wanna to srodowisko neutralne, a klatka mimo ze nie ma zapachu, klatką starego zostanie i uznaje siebie za 'Pana Klatki' ;)
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 11