Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Karena
Pon Cze 04, 2012 16:34
Planowany miot kontrolny "F" of Anahata
Autor Wiadomość
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 15:47   Planowany miot kontrolny "F" of Anahata
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Planowany miot kontrolny "F"

UMÓKI SunRat's + ODJI of Anahata


Lista na samiczki jest już zamknięta, na samce mam 2 wolne miejsca. ;)


Miot będzie mieć miejsce w Białymstoku, maluszki przywiozę do Warszawy, transport do innych miast za pośrednictwem dobrych dusz w ostateczności konduktorki, również jest możliwy. ;)



Umóki:

dumbo, rex, russian burmese, self
ur. 28.10.2011





Zamiast rozpisywać się o jej wspaniałym charakterze, wrzucam filmiki. :DD

Gniecenie Umósi:
http://www.youtube.com/wa...=4&feature=plcp

Gniecenie Umósi i jej mamy:
http://www.youtube.com/wa...=5&feature=plcp

Dodam, że babcia Pavati jest równie łagodna i spokojna, a mamusia Qiuyue to taki sam gniotek jak Umóki. :DD Charakter tych szczurów nie od dzisiaj mnie zachwyca. Umósia nie jest "rozlazłą" kluską do miętoszenia, wprawdzie gdy się ją weźmie na ręce to luźno zwisa, ale lubi biegać i zwiedzać - jak dla mnie to ideał. :)

Dziękujemy hodowli SunRat's za zgodę na krycie Umósi! :)



Odji:

dumbo, rex, dark pearl, blazed, capped/niest. bareback?
ur. 30.05.2010





Również jego charakter jest wyjątkowy - to bardzo łagodny i zarazem aktywny szczur, kochający mizianie ponad wszystko. :D Na wybiegu włazi na człowieka i wkręca się ryjkiem pod dłoń. :serducho: Większość szczurów z miotu O jest właśnie taka. :) Tacy sami byli rodzice i dziadkowie Odji'ego. :)

Gniecenie Odji'ego:
http://www.youtube.com/wa...plcp&playnext=1

Odji pulsuje oczkami:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mizianie Odji'ego i jego brata:
http://www.youtube.com/wa...=7&feature=plcp


Informacje o zdrowiu: miot O z którego pochodzi Odji był zawieszony z powodu podejrzenia problemów z sercem (wujek miotu je miał). W spokrewnionym miocie Y pojawiły się podejrzenia problemów z sercem, jednak na dzień dzisiejszy w miocie O podobnych problemów nie ma, podobnie w linii bezpośredniej wstępnej i miocie V. Krewni Pavati, babci Umósi mieli problemy z nerkami, jednak Pavati i jej bezpośrednia linia są zdrowe, podobnie problemów z nerkami nie ma spokrewniony miot B SunRat's. Ciocia Umósi odeszła z powodu nowotworu śledziony.

W Czechach szczury spokrewnione z Pavati nie są rozmnażane, nie żyje też większość jej najbliższych krewnych. Niemniej to "tylko" 1 babcia miotu, a w polskich odnogach po niej nic "genetycznego" się nie dzieje. Blanka z hodowli macierzystej Pavati napisała, że jej rodzice nie chorowali na nerki i że mogę rozmnożyć wnuczkę Pavisi. :) Musimy prowadzić selekcję hodowlaną, ale z drugiej strony rezygnowanie ze wszystkich miotów, u których dalszych krewnych pojawiły się jakiekolwiek problemy zdrowotne, szybko spowoduje, że szczurów do rozmnażania - nie będzie... Wydaje mi się, że ryzyko zdrowotne tego miotu jest na tyle małe, że może on mieć miejsce.

Niemniej ryzyko problemów z nerkami istnieje i chętni powinni być tego świadomi.


W związku z tym miot ma status kontrolny, a cena za maluszka będzie wynosić 60 zł. Będę wymagać co najmniej 1 zdjęcia RTG każdego malca z miotu, gdy miot będzie mieć ok 1,5 roku.

Więcej tutaj:
http://shsr.szczury.biz/viewtopic.php?t=1422

Miot jest planowany nie ze względu na "kolorki", a ze względu na doskonałe charaktery rodziców i spokrewnionych szczurów. Maluchy być może nie będą fenotypowo niezwykłe, ale mam nadzieję, że ich usposobienie to nadrobi. :) Charakter maluchów zależy od wielu czynników, w tym od czynnika genetycznego - mam nadzieję, że odziedziczą po rodzicach, dziadkach i pradziadkach to, co najlepsze. :) Ponadto chciałabym w następnym pokoleniu wyhodować znaczone russian blue.

Krycie odbędzie się w maju.

Rodowód miotu:
http://i993.photobucket.c...dkowieMiotF.jpg


Spodziewamy się:
uszy: dumbo
sierść: rex, double rex, standard
kolory: black, agouti, baardzo małe szanse na inne
znaczenia: self, berkshire, irish, hooded, capped, szanse na inne




Zapraszam do zapisów. :)

CV można pobrać stąd: http://chomikuj.pl/nakasha_kratakau/Anahata wysyłamy je na adres hodowli: anahata_rattery@interia.eu
Proszę też zapoznać się z warunkami rezerwacji: http://anahata_rattery.eu.interii.pl/warunki.html

Obowiązuje podpisanie umowy kupna - sprzedaży. Jeśli ktoś nie zastosuje się do postanowień, szczególnie w kwestii sekcji zwłok czy histopatologii, to obiecuję, że najpierw zaciukam, a potem wpiszę do niepolecanych domków. :twisted: W razie konieczności przeprowadzenia w/w badań i jakichkolwiek wątpliwości (czy to natury emocjonalnej, czy finansowej), proszę o kontakt, wspólnie ustalimy najlepsze rozwiązanie.

Maluszki dostaną rodowody.


Mogę odmówić rezerwacji maluszka bez podania powodu, ale staram się ten powód jednak podawać. ;) Wymóg wypełniania CV i potem rozmowy na GG lub przez tel. wynika stąd, że chcę znaleźć dla moich szczurzych wnuków jak najlepsze domki. :)


Szczur to żywe, czujące stworzenie, a nie zabawka!


Inne zasady:
Rezerwacja nie jest gwarancją kupna. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Nie gwarantuję, że każdy dostanie takiego szczurka, jakiego opisuje w CV, ponieważ to zależy od tego, jakie ogonki się urodzą. :D

Jeśli dla kogoś nie starczy wymarzonego szczurka, może wybrać innego lub zrezygnować. Można też przepisać się na inny miot. :)

Poza kolejnością wybierają zawsze: właściciele rodziców i hodowcy. Członkowie SHSR również mają pierwszeństwo.

Rezerwacje są potwierdzane gdy malce otwierają oczka i dopiero wtedy wybiera się maluszka dla siebie, według wskazanej kolejności ;) również wtedy opłaca się bezzwrotną zaliczkę w wysokości 30 zł. Wpłacenie zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.

Inne warunki rezerwacji i zasady są opisane na stronie - proszę zapoznać się z zakładką "warunki rezerwacji". W razie wątpliwości można śmiało pytać. :)

Ostatnio zmieniony przez Nakasha Nie Maj 13, 2012 15:28, w całości zmieniany 26 razy  
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 15:49   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Nakasha napisał/a:
mamusia Qiuyue to taki sam gniotek jak Umóki.

po Bibusiu :serducho:
Strasznie miło, że są takie miłe. Zostanę pra pra Babcią :shock:
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 16:00   

Off-Topic:
czy tylko mi wyskakuje błąd przy ściąganiu CV? :(
_________________


Ostatnio zmieniony przez Vaco Czw Mar 01, 2012 16:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 16:02   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


cóż więcej powiedzieć kocham Odjiego :serducho: :serducho:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 16:07   
   Zwierzątka: brak


Miot w Anahata Rattery, ale super! :mrgreen:
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 16:18   
   Zwierzątka: szczurze damy


Nakasha, link do cv mi nie działa.

btw masz gdzieś tam moje cv :oops: ? (i po co ja tu weszłaaaam ;( )
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 16:40   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Już poprawiłam chomika. Działa?
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 16:51   
   Zwierzątka: szczurze damy


Nakasha napisał/a:
Już poprawiłam chomika. Działa?


Tak.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Pućka 



Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 397
Skąd: Ostrołęka / Warszawa
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 16:55   
   Zwierzątka: pies


Nasza siostra będzie mamusią? Przecież niedawno co się urodziła, ale ten czas leci:)
Czekałam na ten moment, aż Anahata ogłosi miot i żałuję że tu weszłam.. nie mogę się doszczurzać!!:(

rodzice przepiękni :serducho:
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 17:15   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Nakasha, buu jakie śliczne, a ja się nie doszczurzam ;(
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 17:35   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


quagmire, ja też. :shock:

wuwuna, taaak, Xibbusiowy synek. :serducho:

smeg, też się cieszę. ;)

Karena, mam. ;) A co, chciałabyś małego gniotka do stada :D ?

Pućka, dzięki. Czas leci strasznie szybko, sama nie mogę uwierzyć, że wnuczka Pavati już powoli dorasta do roli matki. :shock: :roll: :)

mmarcioszka, oj tam oj tam, jeden w tą czy tamtą, co to za różnica. :lol: A GMR zobowiązuje. :P
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 17:43   
   Zwierzątka: szczurze damy


Nakasha, zanim odpisałaś posłałam cv :P Ehhhh nakasha nakasha.. Czwarta szczurzyca od Ciebie się zapowiada.. Jeśli charakter będzie taki jak ma Yoda moja to ojesuuu :serducho: tak tu chwalisz charaktery, że musiałam no musiałam.
"Dumbo, rex, black. " szepcz to Umóki codziennie do uszka ode mnie :twisted: !
A Odji niech mieszka w cieniu i je tylko ciemne rzeczy :lol: !
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 17:52   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Nakasha napisał/a:
Czas leci strasznie szybko, sama nie mogę uwierzyć, że wnuczka Pavati już powoli dorasta do roli matki.
Nakasha, ja ostatnio wpadłam przez przypadek na zdjęcia z czasów kiedy Pavatka do mnie przyjechała. Była taka malenia. Ciągle mam przed oczami tamten czas. :serducho:


Nakasha napisał/a:
wuwuna, taaak, Xibbusiowy synek.
taaaaaak :serducho:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 18:12   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Karena, super. :DD Nie mogę zagwarantować, że wszystkie maluchy będą 100% jak rodzice, chociaż bardzo bym chciała. ;) Będę je miziać i ukochiwać i socjalizować, żeby były miziaczkami. :DD

wuwuna, mieściła mi się w dłoni... a niedawno Q i U mieściły mi się w dłoni. ;) A teraz się przelewają. :P

Świeżutkie zdjęcia:

_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Biała 
wieczny student vet



Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 1642
Skąd: wrocław
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 18:38   

Na to czekałyśmy :P 8) :serducho:
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12