Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pon Gru 16, 2013 22:36
[Kraków] Ambulatorium ul. Kasprowicza/Przychodnia OLSZA
Autor Wiadomość
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 10:33   
   Zwierzątka: Zoo


Polecam:

Ambulatorium weterynaryjne przy ulicy Kasprowicza(przecznica od Kieleckiej, koło Ronda Mogilskiego)
czynne od 8 do 20 7 dni w tygodniu :D
Pan który tam przyjmuje, mieszka nad gabinetem, więc w razie nagłego wypadku trzeba się po prostu dobijać, to zejdzie i na pewno Was przyjmie ;)
Polecam to miejsce, szczególnie jeżeli chodzi o choroby, przeziębienia, odparzenia i wszelkie tego typu sprawy, pan ma pewną rękę i potrafi ogonowi wymacać węzły chłonne i zrobić odpowiedni zastrzyk ;)
A w dodatku jest niesamowicie tani, za wizytę nie bierze praktycznie nic, płaci się głównie za leki.
(byłam u niego ostatnio i za zastrzyk z Traumeelu i drugi z Enroxilu i Metacycl. bodajże zapłaciłam 10 zł. Parę dni później za dwa takie zastrzyki zapłaciłam też 10 zł i pan powiedział, że jakbym przyprowadziła całe stado nawet, to wiele drożej by nie było ;)
Pan ma też podobno spore doświadczenie w usuwaniu guzków, jednak w kwestiach wszelkich operacji i zabiegów polecam

Przychodnię weterynaryjną OLSZA przy ulicy Stanisława ze Skalbmierza (koło Pilotów, to ta ulica przy parkingu za Almą ;) )
Dwaniej przyjmowała tam dwójka lekarzy - Adam i Ania, teraz zdaje się jest tylko Adam :roll: Polecam, ponieważ Ci ludzie cały czas się dokształcają, mają dostęp do nowych środków, wyników badań itp. I na prawdę im zależy.
(Z ogonami na szczęście jeszcze nie musiałam ich odwiedzać, natomiast leczony i poddawany kastracji był tam mój kot, który jest uczulony na większość leków i środków usypiających - im udało się wszystko dobrać tak, że kot żyje i ma się dobrze. Pan Adam natomiast wiózł naszego psa własnym samochodem na Żabiniec, gdy trzeba było zrobić prześwietlenie.)

Dokładne adresy postaram się uzupełnić ;)
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 14:36   

Nie wie ktoś, czy w tych dwóch ambulatoriach/przychodniach weterynarze potrafią amputować ogonek? (szczególnie na Kasprowicza).
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 19:50   

Natalia, po to piszemy, że polecamy jakiegoś weta, żeby potem nie zadawać takich pytań. :roll: :roll: Przeczytaj co napisała Ratata, bo wyraźnie napisała kogo poleca do jakich zabiegów. :roll:
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 20:01   

Ale Ratata nie wie na pewno, czy na Kasprowicza umieją zabiegi czy też nie(chodzi mi głównie o to ambolatorium) :roll: , a co do przychodni... chciałam się tylko upewnić. A poza tym te informacje nie są mi już potrzebne, jak coś. Już się zdecydowałam.
Jak coś to posty można usunąć, bo i tak nic nie wnoszą do tematu.

I po kiego grzyba tyle tych minek :]
Ostatnio zmieniony przez Natalia Sob Mar 08, 2008 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 21:06   
   Zwierzątka: Zoo


Off-Topic:
Natalia bardzo Cię proszę, nie pisz, jeżeli czegos nie wiesz na pewno, zwłaszcza, jeżeli chodzi o interpretację czyichś słów :roll:
Co do Kasprowicza nie mam żadnych wątpliwości i nie powtarzam zasłyszanych plotek, a tylko to, co wiem na podstawie własnych doświadczeń. Lecznicę miałam po sąsiedzku i z panem Zalewskim widywalismy się dosyć często, nie tylko przy okazji szczurzych wizyt.


Na Kasprowicza są wykonywane zabiegi, najczęściej usuwanie guzków, ale kastrację czy cesarkę pan Zalewski też potrafi wykonać. Z resztą został wyróżniony dwukrotnie przez forum fretki.org, jako wet leczący małe zwierzęta.
Co nie zmienia faktu, że w kwestiach podawania narkozy i wybudzacza mam większe zaufanie do lecznicy na Olszy. Co prawda skład się zmienił, Ani już nie ma i przyjmuje Adam ze swoim kolegą, to pod względem dokształcania się, nowinek itp. oni są lepsi. Na przeziębienia ich nie polecam, bo od razu strzelą antybiotyk i policzą jak Zalewski za całe stado, ale operują dobrze.
Tzn. Adam - jego kolega na szczurkach zna się średnio - omaca, osłucha, ale nic poza tym. Jakby co Adam to ten wyższy, ciemnowłosy, przystojniejszy ;)
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 21:36   

Pan ma też podobno spore doświadczenie w usuwaniu guzków - zasugerowałam się tym słowem i dlatego pisałam o tym, że ty nie wiesz na pewno.

Namieszałam, przepraszam.
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 22:28   
   Zwierzątka: Zoo


Ok, więc teraz mogę napisać, że na pewno potrafi usuwać guzki ;)
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
freya 



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: Krakau
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 10:05   
   Zwierzątka: dwie ogoniaste, jeden kundel najczystszej krwi :)


Odwiedziłam ostatnio pana Zalewskiego na kasprowicza z moimi podziębionymi ogonkami.Powitał mnie na wejściu okrzykiem: "szczury?ale ja jeszcze swojego węża nie przywiozłem!"Gość jest przelajtowy :D jak postawiłam przed nim otwarty transporter, to sie podparł pod boki wypinając brzuch i po chwili obserwacji skomentował :" Hehe! Jak się fajnie myją, sukin*yny!" ale pozatym profesjonalnie wybadał, odsłuchał , przypisał biostyminę.Nie wiem tylko czy zastosować sie do jego rad...żeby szczury nie chorowały kazał mi dawać im dużo surowego mięsa, a na pytanie o ściółkę polecił mi narwać trawki z pola :D . Potem opowiedział mi historię(intensywnie przy tym gestykulując) o szczurze któremu musiał obciąć jądra bo gwałcił wszystkie samice i napierniczał reszte samców....eh myśle żę odwiedze go ponownie :P
 
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 14:48   
   Zwierzątka: doge


freya, a mnie się on wydaje jakiś dziwny z tego Twojego opisu ;] Może i z pozoru wydaje Ci się sympatyczny, ale w gruncie rzeczy może się na gryzoniach nie znać.
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 14:50   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


z tego co widac to sie wogole nie zna jak im trawke zaleci nom zrywana na zewnatrz :roll:
w kraku jest malo wetow zajmujacymi sie z praktyki gryzoniami
ta wetka co polecam sama hoduje szczurki
ma sporo wiadomosci to sie da wyczuc nie kreci romawia rzeczowo
moj 1 szczurek byl u niej kastrowany a 2 sa w leczniue wlasnie na katar (i mysie tez )
 
 
     
freya 



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: Krakau
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 19:48   
   Zwierzątka: dwie ogoniaste, jeden kundel najczystszej krwi :)


Ja się śmieję bo byłam kompletnie zaskoczona taką formą obsługi i takim swobodnym podejściem pana Zalewskiego - jako człowiek przyznam, przypadł mi do gustu, jednakże szybko załapałam że do jego "rad" należy mieć dystans. Co do biostyminy - nie wiedziałam o tym, także przyda mi się informacja, a ogony na szczęście już przestały kichać i nie widzę żadnych objawów choroby więc nawet im nie podałam tego. Dzięki za namiary do wetki ;) w sumie poszłam na kasprowicza bo nie miałam pojęcia gdzie iść a ktoś polecał to miejsce wczesniej
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12