Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Porównanie płci

Porównanie płci ;)
1.Bardziej niszczą miękkie rzeczy (np hamaki) chłopcy
2%
 2%  [ 4 ]
Bardziej niszczą miękkie rzeczy (np hamaki) dziewczyny
11%
 11%  [ 17 ]
Obie płcie tak samo niszczą miękkie rzeczy
5%
 5%  [ 9 ]
2.Częściej załatwiają się w jednym miejscu chłopcy
3%
 3%  [ 6 ]
Częściej załatwiają się w jednym miejscu dziewczyny
9%
 9%  [ 14 ]
Obie płcie walą gdzie popadnie
7%
 7%  [ 11 ]
3.Bardziej brudzą plastikowe półki (kupki, znoszenie jedzenia, siuśki) chłopcy
9%
 9%  [ 15 ]
Bardziej brudzą plastikowe półki (kupki, znoszenie jedzenia, siuśki) dziewczyny
3%
 3%  [ 5 ]
Obie płcie tak samo brudzą półki
6%
 6%  [ 10 ]
4.Częściej niszczą twarde rzeczy (półki, plastikowe domku) chłopcy
5%
 5%  [ 9 ]
Częściej niszczą twarde rzeczy (półki, plastikowe domku) dziewczyny
7%
 7%  [ 12 ]
Obie płcie niszczą twarde rzeczy tak samo często
5%
 5%  [ 8 ]
5.Chłopcy są bardziej miziaści
13%
 13%  [ 21 ]
Dziewczyny są bardziej miziaste
2%
 2%  [ 4 ]
Obie płcie wykazują się podobną "miziastością"
5%
 5%  [ 8 ]
Głosowań: 34
Wszystkich Głosów: 153

Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 16:05   Porównanie płci

Mała ankieta, na potwierdzenie tego co udało mi się przez te wszystkie lata zaobserwować...

Prosiłabym o wypowiedz osoby, które mają jednocześnie stado męskie (kastraty się nie liczą :P ) i żeńskie lub mieli wcześniej jedną płeć a teraz mają drugą - z uwagi, że chodzi o PORÓWNANIA, prosiłabym żeby osoby, które przez całe życie miały tylko jedną płeć, nie głosowały ;)
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Sob Mar 24, 2012 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 16:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


sachma, poszło :) Już mam jedno stado, ale długo miałam 2 :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 16:41   

Layla, dzięki :) myślę że taka ankieta, później jak już się zbierze wyniki, może być pomocna dla osób, które nie wiedzą na co się zdecydować - bo temat jaką płeć wybrać jest monstrualnych rozmiarów i nie każdemu chce się czytać :P po za tym ciężko wyciągnąć jakieś wnioski, bo nie ma zestawienia liczbowego ;)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 21, 2012 16:58   

Wysłane ;)
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 17:05   

a takie pozaankietowe pytanie, udało się wam kiedyś nauczyć ogony robić do kuwet? bo ja kilkakrotnie próbowałam, ale to była walka z wiatrakami...
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 17:18   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Sachma, a nie dałoby rady dorobić jeszcze pytania w rodzaju - nie mam porównania, od zawsze mam jedną płeć/nigdy nie miałem szczurów. No chyba że za jakiś czas wyniki będą dostępne. W każdym razie chciałabym móc je poznać ;)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 17:22   

quagmire, zrobię zestawienie, bo się nie da :(
na razie wygląda to tak :

1.Bardziej niszczą miękkie rzeczy (np hamaki) chłopcy
2%
2% [ 1 ]
Bardziej niszczą miękkie rzeczy (np hamaki) dziewczyny
10%
10% [ 4 ]
Obie płcie tak samo niszczą miękkie rzeczy
5%
5% [ 2 ]
2.Częściej załatwiają się w jednym miejscu chłopcy
5%
5% [ 2 ]
Częściej załatwiają się w jednym miejscu dziewczyny
5%
5% [ 2 ]
Obie płcie walą gdzie popadnie
10%
10% [ 4 ]
3.Bardziej brudzą plastikowe półki (kupki, znoszenie jedzenia, siuśki) chłopcy
7%
7% [ 3 ]
Bardziej brudzą plastikowe półki (kupki, znoszenie jedzenia, siuśki) dziewczyny
5%
5% [ 2 ]
Obie płcie tak samo brudzą półki
7%
7% [ 3 ]
4.Częściej niszczą twarde rzeczy (półki, plastikowe domku) chłopcy
7%
7% [ 3 ]
Częściej niszczą twarde rzeczy (półki, plastikowe domku) dziewczyny
7%
7% [ 3 ]
Obie płcie niszczą twarde rzeczy tak samo często
2%
2% [ 1 ]
5.Chłopcy są bardziej miziaści
13%
13% [ 5 ]
Dziewczyny są bardziej miziaste
0%
0% [ 0 ]
Obie płcie wykazują się podobną "miziastością"
7%
7% [ 3 ]
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 21, 2012 17:35   

sachma napisał/a:
a takie pozaankietowe pytanie, udało się wam kiedyś nauczyć ogony robić do kuwet? bo ja kilkakrotnie próbowałam, ale to była walka z wiatrakami...
ja nie uczyłam, ale stado uczyło nowych. Żaden ze szczurów nie załatwiał się na wybiegu, jeśli mógł wejść do klatki w jego trakcie.
A kuweta postawiona w rogu najczęściej używanym była nadal używana, a z czasem reszta rogów kuwety głównej była coraz czystsza.
Ale jak mówiłam, nie ja ich tego nauczyłam, tylko wierchuszka stada. W obu stadach tak było.
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 17:39   

Off-Topic:
Chętnie bym wypełniła, ale musiałabym prawie wszędzie zaznaczyć, że "obie płcie tak samo", bo pytania są akurat sformułowane tak, że nie mogę inaczej odpowiedzieć ;) . Miałam wiele różnych stad (męskich, żeńskich, mieszanych), przez większość czasu dwa lub więcej stad i różnice między płciami zauważam spore, ale np. jeśli chodzi o paskudzenie na półkach, to chłopcy robili prawdziwą miazgę (odchody plus ewentualnie karma), ogólnie plastikowych elementów wyposażenia było bardzo mało z tego powodu (zapach nie do zniesienia do 1-2 dniach od sprzątania), ale za to wszystkie laski przenosiły/przenoszą ściółkę na półki (z kuwety głównej i małych kuwet), czego efekty w połączeniu z intensywnym wysypywaniem jedzenia i siuśkami/wodą z poidła można sobie wyobrazić, trudniej to domyć, ale mniej śmierdzi niż po samcach. Jeśli chodzi o miękkie rzeczy w klatce, to samce i samice siekali mi tak samo intensywnie (siejąc także zniszczenie wśród ręczników, pościeli i ubrań pozostawionych zbyt blisko klatki), ale poza klatką żaden samiec nie ruszał ubrań, koca, pościeli (jeden kastrat miał słabość do wygryzania gąbki z łóżka, innych materiałów nie tykał), natomiast laski szatkują różne elementy i oczywiście znoszą do domków/gniazd, lubią też po prostu zrobić gdzieś dziurę :roll: , a wszelkie "zwisające" elementy miękkie będą odgryzać aż do całkowitego oddzielenia od reszty. Jeśli zaś chodzi o twarde przedmioty, to ogólnie szczury nie jedzą mi szczególnie wyposażenia klatki (poza kilkoma mistrzami piłowania prętów) ani kuwety, za to na wybiegu obie płcie lubią sobie upodobać jeden mebel i zjadać mu "kanty" na całej długości, co jest naprawdę niesamowite, bo to naprawdę jest tylko JEDEN MEBEL. Wydaje mi się, że ta ankieta skupia się na nieco innych aspektach niż np. ja, gdybym chciała dokonać wyboru pomiędzy płciami. Ja wiem, że to tylko 5 pytań, ale brakuje ważnych rzeczy, na temat których w pierwszej kolejności chciałabym znać więcej szczegółów, np. załatwianie się poza klatką (mam koty, które później wszystkie małe śmieci i "paprochy" roznoszą mi po całym domu, kot potrafił też załatwiać się tam, gdzie szczurze samce znaczyły teren, co jest bez wątpienia problematyczne), zapędy do niszczenia wyposażenia mieszkania (bo od lat mieszkam w wynajmowanych, klatki są moją własnością, więc to mniejszy problem, jeśli zostaną zjedzone), częstotliwość sprzątania (tutaj dla mnie jest oczywiste, że przy stadzie samczym warto zainwestować w klatkę z potencjalnie dużą kuwetą, wybrać chłonną ściółkę, żeby nie trzeba było co 2 dni jej wymieniać, a także stosunkowo tanią, bo przy dużym stadzie facetów i tak 4-5 dni to dla mnie była maksymalna żywotność podłoża, przy trzech samicach ostatnio nie miałam trocin, więc wsypałam koci żwir i po tygodniu był nadal sypki i nie trzeba było w ogóle myć kuwety, wystarczyło przetrzeć), ilość spożywanej karmy (wiadomo, że samce dużo więcej jedzą i ogólnie np. granulaty są wydajniejsze cenowo, pod warunkiem, że mają dobre ceny, natomiast w przypadku samic musiałam odsprzedać ponad połowę worka Pro, bo tak powoli schodził, że obawiałam się kompletnego zwietrzenia i przeterminowania, w końcu przestawiłam je na musli) itd. To oczywiście tylko takie moje przemyślenia w kwestii tej ankiety ;) , nie zniechęcam nikogo do głosowania.

sachma napisał/a:
a takie pozaankietowe pytanie, udało się wam kiedyś nauczyć ogony robić do kuwet? bo ja kilkakrotnie próbowałam, ale to była walka z wiatrakami...
Raz mi się udało, ale to nie moja zasługa ;) . W stadzie mieszanym "testowałam" pomysł kuwet narożnych wypełnionych kocim żwirem, jeden kastrat się do tego przekonał (od razu po obudzeniu szedł do kuwety narożnej na siusiu i kupkę, to drugie robił wyłącznie tam. W krótkim czasie reszta zaczęła naśladować :shock: , nie było może super czysto, ale większość odchodów lądowała w kuwetkach. Jak mu zmieniłam stado pod koniec życia (dołączył do ostatniego samca jajecznego), to dziewczyny i pozostali kastraci od razu zapomnieli o tym dobrym zwyczaju :? .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 18:00   

Cytat:
załatwianie się poza klatką (mam koty, które później wszystkie małe śmieci i "paprochy" roznoszą mi po całym domu, kot potrafił też załatwiać się tam, gdzie szczurze samce znaczyły teren, co jest bez wątpienia problematyczne)


nie wiem dlaczego, ale dla mnie było tak oczywiste że obie płcie wracają do klatki na kupę i siku że nawet o tym nie pomyślałam :P

pytań więcej w ankiecie nie mogłam dać - miałam 7 czy 8 ale wyskakiwało mi że za dużo :(
 
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 18:03   

Poszło :)
Miałam i samiczki i samce, a co do kuwet, to moje zamiast się w nich załatwiać to sobie tam śpią :lol:
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 18:06   

sachma, może lepiej zrobić ankietę na jakiejś specjalnej stronce do ankiet? Więcej opcji, więcej pytań. Po miesiącu mogłabyś wkleić w nowy temat statystyki :)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 18:59   

sachma napisał/a:
nie wiem dlaczego, ale dla mnie było tak oczywiste że obie płcie wracają do klatki na kupę i siku że nawet o tym nie pomyślałam :P
Niestety, nie dotyczy to wszystkich szczurów ;) .
sachma napisał/a:
pytań więcej w ankiecie nie mogłam dać - miałam 7 czy 8 ale wyskakiwało mi że za dużo :(
Domyśliłam się, że więcej pytań nie można było dodać, ale moim skromnym zdaniem akurat to, która płeć niszczy więcej miękkich, a która twardych rzeczy w klatce, jest dość drugorzędną kwestią ;) . Niszczenie "ludzkiego" mienia, miejsce załatwiania potrzeb fizjologicznych, częstotliwość sprzątania, ilość jedzenia, rodzaj klatki, podatność na konkretne choroby, rodzaj kontaktu z człowiekiem (poza jednym chyba wyjątkiem moim samcom było wszystko jedno, kto je głaszcze, karmi, podchodziły do każdego, kto był z nimi na wybiegu, wystawiały wszystkim głowy do głaskania po otwarciu drzwiczek, były rzeczywiście bardziej łase na pieszczoty, ale za to samice mają w moim odczuciu bardziej "personalne" podejście do opiekunów), usposobienie/charakter (po osiągnięciu dorosłego wieku moim samcom wybieg nie był potrzebny :roll: , musiałam ich przymuszać do wychodzenia z klatki, a i tak głównie spali po kątach, samiczki zaś próbują się wydostać przy każdej okazji, poza tym zauważyłam, że taka typowa "starość" w kontekście zachowania rzadziej dotyczy samic, a częściej samców, moje baby do końca życia nie różniły się praktycznie niczym od młodych szczurów, poza tym, że nieco więcej spały, nawet w trakcie poważnych chorób były strasznie żywotne i w zasadzie zdarzało im się "umierać w biegu"). W kwestii wyposażenia klatki ważniejsze wydaje mi się, co się przydaje w przypadku stad męskich, a co żeńskich, w takim pytaniu są jednocześnie zawarte informacje o tym, które elementy są chętniej zjadane, która płeć bardziej co brudzi etc.

Asmena napisał/a:
sachma, może lepiej zrobić ankietę na jakiejś specjalnej stronce do ankiet? Więcej opcji, więcej pytań. Po miesiącu mogłabyś wkleić w nowy temat statystyki :)
Ja też to chciałam zaproponować, ale w trakcie pisania wiadomości wyłączył mi się komputer (nie zauważyłam, że kabel zasilający wypadł z gniazdka i bateria doszczętnie się rozładowała :P ). W każdym razie popieram pomysł. Może razem stwórzmy ankietę? Jestem też za tym, żeby istniała odpowiedź typu "inna/inny/inne" z możliwością napisania własnego komentarza.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 20:31   

Devona napisał/a:
Może razem stwórzmy ankietę? Jestem też za tym, żeby istniała odpowiedź typu "inna/inny/inne" z możliwością napisania własnego komentarza.
Super pomysł. Chciałam wypełnić tę ankietę, ale po chwili zrezygnowałam z podobnych powodów, co Devona.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 20:49   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


A może zrobić ją bez porównywania, żeby każdy z nas mógł się wypowiedzieć, niezależnie od tego, czy miał bliższe kontakty z każdą płcią, a dopiero w wynikach to porównać.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14