Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewiele szczurów w wielkiej klatce
Autor Wiadomość
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:18   Niewiele szczurów w wielkiej klatce
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Nie widziałam takiego tematu, więc zakładam swój, może kiedy zostanie wyczerpany, poprosiłabym o ewentualne scalenie.

Otóż natknęłam się na niekontynuowaną dyskusję na jednym z zagranicznych forów i chciałabym ją pociągnąć u nas. Ktoś na owym forum wspomniał, że "nigdy za dużo miejsca w klatce" (domyślam się, że była odpowiednio wyposażona), na co ktoś odpisał, że trzymał dwa czy trzy szczurki w dużej klatce i trochę im odbijało - po przeniesieniu do mniejszej szajba ustała.
Ja mam trzyszczurkowe stadko, któremu szukam klatki. Właściwie, już prawie znalazłam, bo o wyborze zdecydowały drzwiczki, tylko teraz się bujam trochę - albo będzie to dwupiętrowy Savic Royal Suite, albo Critter Nation - ale teraz tylko jeden poziom, czyli de facto dolna połówka Royala. Serce skłania się ku Royalowi, bo mam już jednego i uważam za klatkę genialną, ale pytanie, czy uważacie, że trzy szczury (obecnie 2x2 miesiące + 5 msc) potrzebują dwóch pięter...? Stadko jest niewątpliwie rozwojowe i dostaną koleżankę kiedyś jeszcze, ale nie teraz. Z drugiej strony, z różnych względów cenowo korzystniejsze jest kupienie Royala, niż rozkładanie w czasie zakupu kolejnych modułów CN.


Zaginęło mi pytanie miesiąca: czy ktoś ma doświadczenia ze szczurkami, którym trochę odbiło, kiedy miały za dużą klatę (wiem, że zazwyczaj problem jest w drugą stronę :mrgreen: )
 
     
zuzka-buzka 



Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 28
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:21   
   Zwierzątka: Eldo, Jinxx, Danny, Sykes


Ja moim kupiłam wolierę tridoor, są we 4. I widzę teraz same plusy - mogą się wybiegać, kiedy nie ma mnie w domu i nie mam jak ich wypuścić, jeżeli jeden z moich szczurów ma dość któregoś, może przenieść się w całkiem odosobnione miejsce i pobyć trochę sam no i bójki ustały, więc ja w drugą stronę - widzę same plusy.
_________________
Szczur potrzebuje szczura, taka jest jego natura!
Na zawsze w serduszku: Marty, Alex, Belusia [*]
 
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:23   

Hmmm... Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że mam trzy niezbyt duże samice w Omedze 2 i "szajba" im nie odbija. A ja na pewno mam mniejsze wyrzuty sumienia, gdy z jakiegoś powodu nie mogę im zrobić wystarczająco długiego wybiegu.
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:25   

Martini, wydaje mi się, że nie powinno być problemu. Osobiście nigdy nie słyszałam o szczurach "którym odbiło". Widuję za to bardzo często na zagranicznych forach, duże, podwójne klatki wypełnione raptem 4-5 szczurami. Jeśli szczury nie będą chciały używać całej powierzchni, to przecież nie będą :) Tak samo, gdy ktoś ma szczurzy pokój i klatka stoi cały czas otworem - szczury od tego nie wariują.

Czy szczury potrzebują dwóch pięter? Nie wiem, ale z moich obserwacji wynika, że szczury się akomodują - trzymasz je w małej klatce - ich potrzeby ograniczają się do małej klatki. Trzymasz je w dużej - ich potrzeby rosną na miarę klatki. Tak więc sądzę, że nawet trzy panienki poradzą sobie w royalu :)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Majszczur 
kolekcjonerka bubli



Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 1758
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:29   
   Zwierzątka: BPP... 2 kociaste... 7 ciur...wodnych zatrzęsienie...


A nie jest przypadkiem tak, że niezależnie od tego jaka by klata nie była obszerna, ogony i tak zaanektują wyższe partie (oczywiście ogony niestare) ?
_________________

Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna. C.K.Norwid
~{((:> Szczury Majszczury <:))}~
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:33   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi! Jestem coraz bliżej decyzji :mrgreen:

Majszczur, u mnie w Royalu życie toczy się na górze. Na dole jest stołówka i awaryjny kibelek, ale nawet powieszone na dole domki nie cieszyly się popularnością i w końcu je zabrałam:)
_________________
think big, start small
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:35   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Majszczur, u mnie dziewuchy zawsze spędzają dużo czasu na samej ściółce na dnie. Zależy, co gdzie postawisz, bo "sprzęty" wydają się być ważniejsze, a wiadomo - hamaczki są głównie na górze... :mrgreen:

W dużej klatce z małą ilością szczurów widzę tylko półtora problemu.
0,5 problemu - trochę to mało ekonomiczne z mojego punktu widzenia
1 problem - GMR ;)
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:39   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


greenfreak napisał/a:
W dużej klatce z małą ilością szczurów widzę tylko półtora problemu.
0,5 problemu - trochę to mało ekonomiczne z mojego punktu widzenia
1 problem - GMR ;)


Jeśli chodzi o te pół problemu - jest może mało ekonomiczne pod względem miejsca (no i zakupu klatki), natomiast Royal (i jemu podobne) jest tak wygodny i "ergonomiczny" w sprzątaniu, że nie ma mowy o klatce innego typu. Po prostu ideał, choć 2 razy mniej miejsca na tarasy:)

A GMR, to faktycznie jest jeden problem, za to MEGA :lol:
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:43   

greenfreak, jeszcze jeden problem: więcej sprzątania :P bo niezależnie jak wielka będzie klatka, to i tak wszystkie półki osikają i osrają (przynajmniej moje) :)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:48   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Cytat:
szczury się akomodują - trzymasz je w małej klatce - ich potrzeby ograniczają się do małej klatki. Trzymasz je w dużej - ich potrzeby rosną na miarę klatki.

Dokładnie tak. :)

Poza tym szczury lubią być wysoko i jeśli da się im wysoką klatkę, zajmą głównie jej górne części, ale poruszać się będą po całej. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:48   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


pszczółko, a u mnie jak półka jest do sikania, to nie jest do obsrywania (zazwyczaj) ;) Nie wiem, jak one to robią, naprawdę;) Nietresowane w ogóle, ani pozytywna motywacja nie była w robocie, ani negatywna - ze mnie przykładu jeśli chodzi o ład i porządek też nie biorą :lol:
Dzięki Wam za rady, dobre kobiety, chyba jednak będzie drugi Royal - zresztą Amerykanie nam, Europejczykom, go zazdroszczą, tak jak my zazdrościmy im CN, i chcą go sobie sprowadzać za ten swój Ocean;)
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 16:58   

Off-Topic:
Martini, pozazdrościć :P Wygooglowałam Royala i...... tak! tak! tak! Kiedyś już widziałam foty tej klatki i wydawała mi się idealna, wymarzona, taka porządna :serducho: chociaż cena zbija z nóg...
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 17:01   
   Zwierzątka: szczurze damy


Martini, ja mam 3 dziewczyny dosyć drobne na metrażu 160x100x50cm. i zachowują się najnormalniej w świecie. na parę dni (czyszczenie ocynku z klatki 100x50 podczas przeprowadzki) wróciły do małej klatki (70x40x ileśtam , w każdym razie na 3 szczury licznikowo) i zachowują się tak samo ;) Majszczur, u mnie w dużej klatce śpią różnie. czasem w środku a czasem na górze. jak położę w kuwetę kartony do zmasakrowania to dopóki nie zasikają śpią tam, na samym dole.
Czy więcej sprzątania? Może. Ale za to dużo duuużo rzadziej. Zwłaszcza gdy się zainwestuje w ściółkę bukową.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 18:08   
   Zwierzątka: królinka i szczury


ja mam wolierę, wg. kalkulatora na 9 szczurów(chociaż jak dla mnie mogłoby tam mieszkać więcej) a mam w niej teraz tylko trzy samiczki i mają się świetnie, a ja po całym dniu nieobecności w domu mam mniejsze wyrzuty sumienia, że się kiszą w małej klatce :P
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Drogowit 



Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 40
Skąd: Płock
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 00:28   
   Zwierzątka: Pięć samiczek


Swego czasu moją klatkę, na pięć ogonów, zamieszkiwało trzyogonowe stado. Nie jest to może tak wielka różnica (trzy a pięć), bo udało im się zagospodarować praktycznie całą powierzchnię - a to któraś miała swoją półkę, a to któraś lubiła jeść w jakimś miejscu (Satoko zawsze woli jeść osobno). Odkąd do stada dołączyły dwa szczury, klatka jest więc teoretycznie "pełna" nie widzę wielkich zmian.
_________________
Tylko żyjąc o krok od śmierci możemy poznać pełen smak życia.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11