Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Maj 01, 2012 22:10
Interwencja - złe warunki w sklepie zoologicznym
Autor Wiadomość
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 11:42   

mówiąc w terrarystycznych terminach - jeśli szczur jest chory i zaniedbany to jest kiepską karmówką. dobry terrarysta widząc że szczur którego kupił na karmę jest zawszony czy zaświerzbiony drugi raz do takiego sklepu nie wejdzie bo tak naprawdę tylko na tym traci. szczury karmowe powinny być zadbane i "odpasione", bo dzięki temu węże sycą się mniejszą ich ilością.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
babli 



Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 366
Skąd: M.Podh.
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 18:47   
   Zwierzątka: 8 wszędobylskich kobiet


Dzięki ;) Chciałam mieć tylko pewność, że jakby co mogą ten złoolog gdzieś zgłosić. Hm.. Poszukam czegoś jeszcze w ustawie.. :)
 
 
     
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 18, 2009 13:35   

Moim zdaniem takie interwencje działają na małą skalę. Tzn. dobrze,że w ogóle ktoś się tym zajmuje, ale aby zmienić los gryzoni trzeba by zmienić prawo, które zakazywałoby trzymania zwierząt różnej płci w wieku rozrodczym w jednej klatce sklepowej, a tym samym rozmnażanie ich w sklepie zoologicznym. Szczerze mówiąc w większości sklepów w jakich widziałąm żywe gryzonie, w większości nie były one oddzielone płciami, w połowie drapały się lub były osowiałe. Może tylko w paru renomowanych sklepach ktoś zwraca na to uwagę z myślą o zwierzątkach,czy też inspekcjach TOZu, ale w innych sklepach,gdzie sprzedaje się gryzonie na skalę przemysłową właściciele zakładają,że wyprzedadzą całą gromadkę zanim zdoła się rozmnożyć. Dla mnie to jak walka z wiatrakami...
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 13:50   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


No tak,TOZ nic nie dał,odpowiedź była taka,że musieli by pozamykać wszystkie sklepy zoologiczne,bo w większości niestety samce i samice są razem.Co do samicy z młodymi powiedzieli ,że się tym zajmą,ale właściwie już nie trzeba,bo jak byłam to matki z maluchami już tam nie było :cry:
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
madzial13 



Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 941
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 13:49   sklep zoologiczny w Carrefour we Wrocławiu
   Zwierzątka: 7 szczurków - a fuj!


Chciałabym zaapelować do forumowiczów z Wrocławia, żeby bojkotowali sklep zoologiczny w Carrefourze przy ul. Hallera.

Byłam tam kilka dni temu po kolby dla szczurków i z ciekawości zajrzałam do gryzoni. Szczury standardowe były rozdzielone płciami. Natomiast w mikroskopijnym akwarium pod hasłem: "Szczury rasowe dumbo" znajdowały się szczurki różnej płci i w różnym wieku.

Na pytanie dlaczego nie są rozdzielone płciami, obsługa odpowiedziała, że nie mają miejsca i "w żadnym sklepie nie są". Powiedziałam że to nieprawda, bo znam sklepy, w których są rozdzielone.
Rozmowa wyglądała mniej więcej tak:
Ja; Przecież te samiczki mogą już być w ciąży.
Pan: No tak, to jest ryzyko, jak pani kupuje szczura w sklepie.
Ja: Ale można by je zminimalizować, gdyby samiczki dumbo dać do akwarium ze zwykłymi samicami.
Pan: Tego nie możemy zrobić, bo to są różne szczury, mają różne ceny, dumbo są droższe, i wprowadzilibyśmy klienta w błąd.
Ja; Nie widzę problemu, żeby napisać, że w akwarium znajdują się 2 różne rodzaje szczurów w dwóch różnych cenach. Uważam, że większy problem to sprzedać klientowi samiczkę w ciąży.
Pan: Zawsze może pani oddać małe do nas.
Ja: Tak? A nie pomyślał pan, że zajście w ciążę dla 5-tygodniowej samicy może być niebezpieczne? I że te szczury, które do was oddam będą z chowu wsobnego i mogą mieć różne wady?
Pan: Nic nie możemy na to poradzić.
Ja: Możecie rozdzielić szczury i przestać je rozmnażać.
Pan: Klient musi wiedzieć co kupuje.
Ja: W jakim wieku są te szczury?
Pan: W różnym. Niektóre mają po 3-4 miesiące i się u nas urodziły.
Ja: A co robicie, żeby je socjalizować?
Pan:????
Ja; Pytam, czy bierzecie na ręce, oswajacie z człowiekiem, czy jak u kupię u was szczura to będzie dziki?
Pan: Kto by miał na to czas?
Ja; Nie kupię u was szczura i będę to odradzać innym, dlatego, że jesteście całkowicie nieodpowiedzialni.
Pan się nie przejął.

oczywiście kupiłabym wszystkie, bo mi się serce kroiło na te 5-tygodniowe dumboski z 4-miesięcznymi samcami. Ale wiem, że to bez sensu, więc tylko apeluję: omijajcie ten sklep z daleka i powiedzcie wszystkim znajomym, żeby nie dawali im zarabiać. Proszę.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 13:54   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Szlag mnie trafia już z tymi sklepami... Przecież ze sprzedaży małych gryzoni wcale nie ma wielkiego dochodu...
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Licho 
Foxy Lady



Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 183
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 21:35   

madzial13, to ja się podpiszę pod petycją, miałam dokładnie ten sam scenariusz ale z babką na placu świebodzkim. Rozmowa kropka w kropkę tak samo wyglądała, a rezultat...zerowy! Dodam tylko, że w stadzie, które było sprzedawane był chory albinos i na moje pytanie dlaczego go nie oddzieli usłyszałam, że będzie mu zimno, a jak zapytałam dlaczego w ogóle go wzięła, to powiedziała, że do końca giełdy to już nie będzie jej problem, tylko nowego właściciela....ręce mi opadły...
Ostatnio zmieniony przez H. Pon Cze 01, 2009 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 07:51   

ja tez sie z baba ze swiebockiego spotkalam, ale u weterynarza i miala podejscie w stylu: Ludzie dawajcie rozmnazac sie szczurom, a my je wezmiemy i komus upchniemy, bo to zgodne z natura a i kasa wpadnie :/ Nie dalo sie jej w zaden sposob przegadac i ludzie nawet sie z niej smiali...
 
     
Licho 
Foxy Lady



Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 183
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 10:52   

i tak jestem pod wrażeniem, że poszła do weta :shock: Baba jest praktycznie niereformowalna, potrafi 10latkom sprzedać parkę szczurów i na odchodne rzucić, ze jak będą małe szczurki, to ona chętnie przygarnie :cenzura: to się tyczy oczywiście wszystkich sprzedawanych przez nią zwierząt.....
_________________
Za TM: Eryk, Logan, Ritta, Lucy, Nina, Kaka, Flora, Dżuma, Fauna, Pepper, Sars, Tyfus
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 14:00   

taka stara z mezem?? Bo wlasnie tamta tez tak gadala...
 
     
Licho 
Foxy Lady



Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 183
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 14:09   

stara, niska, w kręconych włosach i okularach, oni chyba jako jedyni na świebodzkim mają gryzonie...

niestety ludzie od niej biorą, bo ma różne te maleństwa (beżyki, fuzzy, widziałam nawet rexa albinosa dumbo) i zawsze trzyma razem samców i samice (na moje uwagi w ogóle nie reagowała) - skutek - przestałam od niej kupować cokolwiek, a raczej ze świebodzkiego :evil:
_________________
Za TM: Eryk, Logan, Ritta, Lucy, Nina, Kaka, Flora, Dżuma, Fauna, Pepper, Sars, Tyfus
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 14:37   

Licho, to ta sama babka. Koles mi opowiadal, ze oni nawet w zimie (gdzie inni sprzedawcy nawet psow nie wystawiaja) stoja z tymi maluchami w akwariach bez sciolki i bez ogrzewania. Mowil, ze mu sie szkoda zrobilo i kupil dwie samiczki i od razu chore byly... Nie mozna tego gdzies zglosic czy cos??
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 14:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


tamiska, macie Straż dla Zwierząt we Wrocu?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 15:39   

Layla napisał/a:
tamiska, macie Straż dla Zwierząt we Wrocu?


Chyba jest, bo byli kiedyś na rynku ze stoiskiem...
 
     
magnes 
na lodówkę



Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 3008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 17:47   

tamiska, wygooglałam http://www.strazdlazwierzat.wroclaw.pl
_________________
ze mną: :3 ) Bolek, =^..^= Totoro(??.06.2011)
na zawsze w :serducho: Franek (??.06.2008-09.02.2009), Zdzisio (??.11.2007-21.05.2009), Drakuś Ratteria Rataty (28.03.2008-14.02.2010), Dino Happy Feet (18.04.2009-01.04.2010),
Qremkline Qundelek Anahata (03.06.2010- 11.07.2010) Zenek (??.01.2009-17.07.2010), księżniczka Mrimblanka(??.03.2010-25.01.2012), Hěmiómil Beris(23.08.2010-05.02.2013) Qiỹlilóoy Anahata(03.06.2010),
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13