Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Maj 01, 2012 22:10
Interwencja - złe warunki w sklepie zoologicznym
Autor Wiadomość
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 15:35   

Marcik napisał/a:
Może zabiore im samca i wykastruje?
to sobie zaraz wyhodują nowego, co za problem... niestety ale jeśli jest popyt, to jest podaż i tego już się nie zmieni, chyba że świadomość młodych terrarystów by "karmówki" nie brać ze sklepów.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Marcik 
Apple?



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 524
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 16:41   
   Zwierzątka: Tasiemiec, owsiki, jakieś pchły się znajdą...


Oj, wiem... :( Tylko dlatego, zamiast 25 szt, mam dwa ogonki.
_________________
Szatańska szóstka ze mną <3)~

Zawsze w sercu: Runa i Veda
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 08:36   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Co mogę zrobić w sytuacji, gdy szczury mają czysto, mają jedzenie i wodę, są rozdzielone płciami ( :shock: ), ale jest powiedzmy 12 3-miesięcznych samców stłoczonych na małej powierzchni? Wczoraj w Galerii Manhattan we Wrzeszczu widziałam cały miot, chyba ktoś im przyniósł. Czy samo zatłoczenie można gdzieś podciągnąć? One się tam ledwie mieściły :evil:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 12, 2008 09:07   

Moze to rozwiazanie tymczasowe? ;> ktos im na raz przyniosl caly miot, nie odmowili, a czekaja az miejsce sie zwolni lub organizuja im lokum? Ja bym sie spytala co zamierzaja z tymi maluchami zrobic...
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 09:17   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


tamiska, ja się obawiam, że one nie zejdą, są spore. To stadko kapturów, niektóre blazed. Będę do nich zaglądać, ale jeśli będzie tam taki tłok nadal, to jakoś muszę zareagować :?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 12, 2008 11:47   

Zwrocilabym uwage, ze zadne zwierzaki nie moga zyc w takich warunkach, jak by nie pomoglo to bym postraszyla wladzami :) Z drugiej strony mogli nie przyjac maluchow i ktos moze by je utopil, zabil czy dal na karme.
 
     
karolka 



Dołączyła: 23 Paź 2008
Posty: 35
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 19:01   
   Zwierzątka: 2 ogonki :)


od jakiegos czasu w jednym z zoologicznych w mojej okolicy zauwazylam ze trafiajace tam co jakis czas szczurki po 2 moze 3 (nieiwem czy rozdzielone samce od samic ale szczerze watpie) po jakimś czasie dostają takiej wysypki na uszach jak przy świerzbie :/ zadne inne zwierzaki tam tego nie maja tylko szczurki :( wiem ze nie ma sensu mowic tego sprzedajacej pani bo ona doskonale o tym wie bo to widac bez przygladania sie ale co zrobic zeby tamu zapobiec?? mozecie cos doradzic?
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 19:10   

karolka, TOZ? straż miejska?
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 20:52   
   Zwierzątka: małe stadko


Prędzej TOZ,bo SM może tylko wyśmiać jak karolka by zadzwoniła i powiedziała,że to szczury :roll: .Nie raz dzwoniłam do SM i nawet jeśli chodzi o psy to mają to w doopie.
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 15:27   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Czasem rozmowa ze sprzedawczynią i pogrożenie TOZem i Sanepidem działa. Najlepiej, żebyś skontaktowała się z jakimś wolontariuszem TOZu (najlepiej z legitką) i razem z nim przeszła się do tego zoologa.

Sporo TOZowców siedzi na forach typu miau czy dogomania, więc w razie czego tam też możesz poszukać ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 22:44   

spróbuj też ze Strażą Dla Zwierząt, w moim mieście jest to chyba jedyna organizacja która faktycznie działa i interweniuje gdy ktoś zauważy niewłaściwe traktowanie zwierząt (ba, nawet czytają mejle ze zgłoszeniami! )
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Ęngel 



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 83
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 13:16   

JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH MĘCZARNI!

TCZEW RYBICKI STEFAN - NASIONA, POKARM DLA ZWIERZĄT, SPRZĘT WĘDKARSKI I SPORTOWY -->UL.GDAŃSKA 48 LOK.2

To,jak te zwierzęta tam (ledwo) żyją jest nie do pomyślenia.Myszki trzymane są w malutkich transporterach w tak ogromnych ilościach,że dosłownie chodzą po sobie!Sprzedawane po 3 zł-mnóstwo kupowanych jest na pokarm... :cry:
Nimfy trzymane są z falistymi w klatce o długości ok 30 cm,wysokości ok 50 cm i szerokości ok 25 cm...Okropność...Ptaki dosłownie załatwiają się na siebie...Syf w klatce niesamowity.Nimfy nie mogą się obrócić,falki także.

Króliczki sprzedawane przed 8 tygodniem życia.

Obsługa chamska i nieprzyjemna,jakby ująć by każdy mnie zrozumiał- nie potrafią odróżnić psa od kota.Po prostu pierwsi lepsi z ulicy,nie znający się W ŻADNYM STOPNIU na jakichkolwiek zwierzętach.

BŁAGAM WSZYSTKICH O TO,BY NIE KUPOWAĆ TAM ZWIERZĄT ALE TAKŻE KARM I WSZYSTKICH INNYCH PRODUKTÓW,PONIEWAŻ W TEN SPOSÓB POPĘDZACIE MĘKĘ SETEK ZWIERZĄT A KUPUJĄC PRODUKTY DAJECIE IM ZAROBIĆ!
_________________
[*] [*] [*]
http://forum.szczury.biz/...ghlight=#498871
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 13:24   

Ęngel, zadzwoniłeś do TOZu?
 
 
     
Ęngel 



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 83
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 13:26   

sachma napisał/a:
Ęngel, zadzwoniłeś do TOZu?


Moja koleżanka ma się tym zająć. Sprawa zostanie zgłoszona w 100%.
_________________
[*] [*] [*]
http://forum.szczury.biz/...ghlight=#498871
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 18:16   
   Zwierzątka: małe stadko




Takie warunki zastałam dziś w sklepie zoologicznym w Łodzi na ul.Elsnera 11 ,blok 19.
W takich albo i gorszych warunkach trzymane były także szynszyle,króliki,a kosztaniczki siedziały na samych kratach,bez ściółki.Były także 2 chomiki syryjskie w wydzielonym akwarium od żółwia,wąski pasek może o szer 15-20cm/dł może 40.Szczury miały jak dobrze zauważyłam mlecz,zapewne zerwany z trawnika osiedlowego.Nie miały żadnego ziarna,a w wodzie pływały kupy oraz mocz z trocinami.Suchy chleb do jedzenia,nic poza tym.
Nie mam zamiaru tego tak zostawić ,bynajmniej chcę ostrzec aby nie kupować u tej psychopatycznej kobiety ŻADNYCH zwierząt.Twierdzi,że kocha szczury ale to nie prawda.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 8