Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur prawdopodobnie zjadł kawałek metalu! co robić?
Autor Wiadomość
kasia_mazury 


Dołączyła: 14 Gru 2011
Posty: 1
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 14:56   Szczur prawdopodobnie zjadł kawałek metalu! co robić?

Witam.

To mój pierwszy post, spotkała mnie sytuacja w której nie wiem jak zareagować, bardzo proszę o porady!
Jeden z moich szczurów (samczyk, 6 miesięcy) dostał się dziś do kosmetyczki (rozkąsał ściankę) w której trzymam kolczyki i materiały do piercingu. Byłam pewna, że leży ona w bezpiecznym miejscu, ale szczurek wspiął się na szafkę i dostał w miejsce w które teoretycznie nie powinien. Jeden z woreczków z kolczykami był przez niego naruszony, istnieje możliwość że mógł zjeść kulkę ze stali chirurgicznej o średnicy 3 milimetrów (nie pamiętam ile było ich w woreczku, ale istnieje taka możliwość). Stało się to ok 3 godzin temu. Szczurek zachowuje się normalnie, nie zaobserwowałam objawów bólu. Mimo wszystko strasznie się boję, że coś złego może się stać... jak powinnam obecnie reagować? czy istnieje możliwość, że ewentualnie zjedzoną kulkę szczur wydali naturalnie z przewodu pokarmowego?
Do weterynarza mam szansę dotrzeć dopiero jutro o 8 rano (mieszkam na wsi "na końcu świata", a pierwszy autobus do większego miasta odjedzie dopiero jutro o 6), więc jestem w sytuacji podbramkowej, kompletnie nie wiem co mogę zrobić, czy podawać jakieś leki albo substancje, czy tylko czekać do jutra :(
Bardzo proszę o porady!
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 15:35   

może dać odrobinę środka przeczyszczającego, który ułatwi ewentualne wydalenie kulki? Jeżeli nie jest to coś ostrego to istnieje szansa, że szczur to po prostu wydali. Wydaje mi się jednak, że raczej nie powinien tego zjeść - taka kuleczka nie jest atrakcyjna dla szczura, bo przecież nawet nie da się jej ugryźć
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 15:55   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


No właśnie, i nie pachnie:)
Chyba ze została polknieta przypadkiem.

Rozgrzebuj bobki, to na pewno.
_________________
think big, start small
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 16:21   

Off-Topic:
Martini napisał/a:
Rozgrzebuj bobki,
:hahaha: :rotfl:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 16:53   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Nie da się też metalu zwilżyć śliną. Też sądzę, ze jeśli to w ogóle zjadł i się nie udławił, to powinien po prostu wydalić.
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 19:49   

kasia_mazury, obserwuj szczurka, szczególnie czy nie boli go brzuszek i przede wszystkim czy robi kupki. Bo jedyne, czego można się tak naprawdę obawiać, to np. niedrożność. Jeżeli tylko zauważysz, że szczurek nie je, nie załatwia się - leć do weta natychmiast. A jeżeli 2 dni nic nie będzie się działo, możesz spać spokojnie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 11