Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Sie 19, 2013 23:45
Sugestie zmian regulaminu i funkcjonowania forum
Autor Wiadomość
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 14:39   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Karena napisał/a:
chyba źle zinterpretowałam ;)
Możliwe. Bo przecież nie chodzi o to, że słowne zostaje na miesiąc, drugi i trzeci i dopiero potem można dać twarde. Tylko o to, żeby słowne osty też miały termin ważności. A jak ktoś zasłuży to może od razu dostać 3 od ręki ;)
Może to jest nie do końca czytelnie napisane? Jakieś pomysły jak to przeredagować?
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 15:05   

Cytat:
Ignorowanie uwag moderacji o zaprzestaniu kłótni/offtopicu.

Cytat:
Trolling
Prowokowanie kłótni
Branie udziału w kłótni

to znowu nie jest jednoznaczne i może prowadzić do pretensji o nierówne traktowanie.

Cytat:
Ostrzeżenia o wartości 1 zdejmowane są po pół roku o ile MT zauważył poprawę w
zachowaniu danego usera.

Ostrzeżenia o wartości 2 i 3 są poddawane ankiecie użytkownikom forum również po
pół roku - ile z nich ma zostać zdjętych danemu userowi.

imho za długo ;p

Cytat:
Istnieje możliwość zablokowania danemu userowi pisania w danym dziale forum (domyślnie offtopic) o ile
użytkownik wnosi wartość merytoryczna do działów szczurzych (tu do dyskusji w
jakich przypadkach takie coś). Może być to zastosowane zamiast bana, lecz tylko na wniosek użytkowników forum.

srsly? dziesięć stron o tym, że traktujecie trolla niesprawiedliwie, a teraz specjalny punkcik dający jej pole do popisu?
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 15:14   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


marla napisał/a:
srsly? dziesięć stron o tym, że traktujecie trolla niesprawiedliwie, a teraz specjalny punkcik dający jej pole do popisu?
Z tego co pamiętam to ktoś z userów rzucił takim pomysłem w temacie o ostrzeżeniach więc zostało to dodane do szkicu regulaminu. Nie było pełnej zgodności co do tego punktu na podforum (np. ja miałam wątpliwości czy to nie będzie dawało zbyt dużego wrażenia niesprawiedliwości) dlatego zostało wrzucone do dyskusji dla ogółu.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 15:57   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Co to znaczy przeklinanie? Możecie to doprecyzować?
Czy "dupa" to już przekleństwo czy jeszcze nie? Bo słownik mówi, że to wulgarne, a ja tutaj widzę, że nawet forumowy cenzor tego nie łapie? Skoro już tacy z Was puryści, że poprawiacie ludziom ortografię w postach, to może - moje dwie propozycje - bądźcie też konsekwentni jeśli chodzi o wulgaryzmy: albo zlikwidujcie ten chory mechanizm, który nie pozwala naszym szczurom "chodzić po klatkach obwąch.u.j.ąc je", albo konsekwentnie tępcie wszystko, co słownik klasyfikuje jako wulgarne.
_________________
think big, start small
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 18:53   

Martini, a ja bym się akurat tego nie czepiała. Wydaje mi się, że stopień cenzury wulgaryzmów jest teraz na dobrym poziomie. Nikt nie rzuca ostrymi przekleństwami, a jak ktoś ma ochotę w offtopie użyć słowa 'dupa' to przecież nie jest aż tak obraźliwe. Mnie też drażni to nieszczęsne "obwąchiwanie", ale ostatnio chyba próbowano rozwiązać ten problem i się nie dało :P
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 21:11   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Na mnie "dupa" nie robi wrażenia, jednakowoz jestem ciekawa, czy jak w szczurzym temacie napisze, ze mam w dupie, to dostanę ostrzeżenie wg nowego regulaminu. Mój post nie miał na celu przekazanie światu dydaktycznego smrodu "szanujcie język ojczysty, nie mojcie <<dupa>>, bo to brzydko", ale zawierał prośbę o doprecyzowanie, co to są przekleństwa.
Poza tym, skoro już jest regulamin (-->Jakas logika?) to nie może być tak, ze jedno skoro raz jest przekleństwem - w szczurzym temacie, a raz nie - w oftopie. Wulgaryzm pozostaje wulgaryzmem, może po prostu lepiej napisać, ze w oftopach przeklinać można i tyle. Wiele osob sie nie hamuje.
_________________
think big, start small
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 22:46   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Ja bym raczej stanęła na tym, żeby wypowiedź miała wciąż jakąś estetykę i nikogo nie obrażała bezpośrednio. Bo sądzę, że nikogo nie zaboli, jak np. będę wściekła i napiszę w odpowiednim temacie "k... mać, znowu w życiu mi nie wyjszło", a za to "milcz ty k..." nie jest do przyjęcia. Słowa jak słowa, ale mocy nabierają przez intencje.

I ja może ciężko dziś myślę, ale tego nie rozumiem:
Cytat:
Ostrzeżenie słowne można otrzymać za:

Ignorowanie uwag moderacji o zaprzestaniu kłótni/offtopicu.

ale
Cytat:
Ostrzeżenie twarde użytkownik możne otrzymać za:
Branie udziału w kłótni
Dla mnie to brzmi tak: dostaję pasek (czyli to "gorsze" ostrzeżenie) za to, że się kłócę, a jak potem zignoruję uwagę moda, to dopiero dostaję słowne? Domyślam się, o co Wam chodziło, ale w obecnym brzmieniu wychodzi na co innego.
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 23:21   

marla napisał/a:
Istnieje możliwość zablokowania danemu userowi pisania w danym dziale forum (domyślnie offtopic) o ile
użytkownik wnosi wartość merytoryczna do działów szczurzych (tu do dyskusji w
jakich przypadkach takie coś). Może być to zastosowane zamiast bana, lecz tylko na wniosek użytkowników forum.

srsly? dziesięć stron o tym, że traktujecie trolla niesprawiedliwie, a teraz specjalny punkcik dający jej pole do popisu?


Nie zgadzam się na ten podpunkt.

Nieważne czy troll ma wiedzę merytoryczną, czy nie.
Troll jes trollem i powinien być jak troll traktowany.
Bez taryfy ulgowej.
Ewidentnie widać że napisaliście go pod Olimpię.

Co do reszty, to nie wniosę tu chyba nic nowego, generalnie to co pisze Karena jest ważne.
Może, mogą, można...
To daje tylko dla modteamu większe możliwości dowolnej interpretacji regulaminu, a o ile mi wiadomo zmiana ma na celu uściślenie go, a nie rozmycie.
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 23:32   
   Zwierzątka: szczurze damy


nezu napisał/a:

Co do reszty, to nie wniosę tu chyba nic nowego, generalnie to co pisze Karena jest ważne.
Może, mogą, można...
To daje tylko dla modteamu większe możliwości dowolnej interpretacji regulaminu, a o ile mi wiadomo zmiana ma na celu uściślenie go, a nie rozmycie.

dokładnie!
chodzi o zrobienie konkretnych ran gdzie jasno będzie napisane co i jak.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 07:37   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


nezu napisał/a:
Ewidentnie widać że napisaliście go pod Olimpię.
Włos mi się na głowie jeży jak to czytam :] Nie pisaliśmy regulaminu pod Oli. Szkoda, że nie zwróciłaś uwagi na mój wcześniejszy post - ten punkt został dodany, bo było to zasugerowane w temacie o ostrzeżeniach. Więc, proszę, bez naginania faktów.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 08:38   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


nezu napisał/a:
Ewidentnie widać że napisaliście go pod Olimpię.
nez, nie przesadzaj, Oli nie jest żadną celebrytką :P Natomiast ja się zastanawiam, czy naprawdę wiedza o szczurach jest na tyle istotnym kryterium, że musimy trzymać tu trolujące czy konfliktowe osoby. Na allo jest masa osób z wiedzą o szczurach, wiedza ich wynika z osobistych doświadczeń i są pomocne. Weterynarza nie zastąpi nikt na forum, nikt też nie rozwiąże za usera jego problemów. Uważam (po namyśle), że jeśli ktoś chce być czynnym uczestnikiem życia forum i pomagać ludziom i ich szczurom, niech bierze odpowiedzialność za swoje zachowanie, w każdym temacie. Jeśli nie bierze tej odpowiedzialności i wciąż uporczywie wszczyna konflikty - żegnamy. Nikt nie jest niezastąpiony, tu jest mnóstwo świadomych i mądrych użytkowników. Poza tym na szczęście rzadko się zdarza, że osoba z dużą wiedzą na temat szczurów kłóci się przy okazji w każdym temacie. Znowu wywołuję Olimpię do tablicy, do której podejść nie może, uwiera mnie to, ale cóż, muszę: uważam, że jest to właśnie znakomity przykład na to, że można być z jednej strony pomocnym, z drugiej niesamowicie konfliktowym. Myślę, że nie ma się co pieścić, nie psujmy tego forum. To jest forum wyjątkowe, nawet ludzie "po szczurach" potrafią tu z nami zostawać. Moderacjo - szanujcie tę atmosferę bo większość z nas jednak stara się trzymać klawiaturę w ryzach, za to mniejszość potrafi to skutecznie schrzanić.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 09:02   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Propozycja regulaminu napisał/a:
Istnieje możliwość zablokowania danemu userowi pisania w danym dziale forum (domyślnie offtopic) o ile
użytkownik wnosi wartość merytoryczna do działów szczurzych (tu do dyskusji w
jakich przypadkach takie coś). Może być to zastosowane zamiast bana, lecz tylko na wniosek użytkowników forum.


Im dłużej czytam ten punkt, tym mniej wydaje się sensowny. W praktyce: ktoś naprawdę cenny dla forum nie będzie go notorycznie psuł swoim zachowaniem, więc ten punkt może zostać w takiej formie wykreślony. Ewentualnie jedną z kar może być zablokowanie możliwości pisania w dziale offtopic. Ale to chyba mało dotkliwa kara.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Gru 14, 2011 10:07   

nezu napisał/a:
Nie zgadzam się na ten podpunkt.

Nieważne czy troll ma wiedzę merytoryczną, czy nie.
Troll jes trollem i powinien być jak troll traktowany.
amen. :] Aż wstyd czytać... to jest jawne wartościowanie użytkownika, zwykła chamska niesprawiedliwość.
W związku z powyższym zacznę trollować w offtopicu, bo o ile sie dobrze orientuję chroni mnie porządna wiedza, wieloletnie doświadczenie, 40 punktów pomógł - czyli najwięcej na forum, dobra reputacja, długi staz na forum oraz 17830 postów....

Chyba sobie żartujecie... :evil:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 10:10   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Viss, ale zluzuj, to są propozycje ;) Ja też jestem przeciwna temu podpunktowi, bo w zasadzie to mi też wszystko wolno, też mam staż, wiedzę i punkty pomocy ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Gru 14, 2011 10:15   

Layla napisał/a:
Viss, ale zluzuj
dlaczego? Kilkanaście stron o niesprawiedliwym traktowaniu uzytkowników i pojawia sie taki zapis? To ja wnioskuję, że moderacja niczego nie zrozumiała. ;)
Jeśli zaś odnosisz sie do mojego trollowania, to.. no cóż. :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 8