Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Sie 19, 2013 23:45
Sugestie zmian regulaminu i funkcjonowania forum
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 18:19   Sugestie zmian regulaminu i funkcjonowania forum

zapraszam do wyrażania opinii, najlepiej w punktach ;)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
Ostatnio zmieniony przez tgategav Czw Gru 15, 2011 01:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 18:37   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


1. Uporządkowanie i ujednolicenie wszystkich regulaminów, chętnie w jednym temacie, nie kilku.
2. Uporządkowanie spraw zdejmowania ostrzeżeń, z terminami, formą i całą otoczką.
3. Przedyskutowanie dla Oli zablokowania możliwości pisania w innych działach niż szczurze.
4. Odpisywanie na uwagi i skargi na PW, wpisanie tego w standard postępowania moderatorów.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 18:49   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


AngelsDream napisał/a:
1. Uporządkowanie i ujednolicenie wszystkich regulaminów, chętnie w jednym temacie, nie kilku.
2. Uporządkowanie spraw zdejmowania ostrzeżeń, z terminami, formą i całą otoczką.


Podpisuję się, przy czym przez uporządkowanie rozumiem wyostrzenie i ujednoznacznienie pojęć
No i "kary" - powtórzę, co już napisałam w innym wątku: żeby kara miała faktycznie działać jak straszak, to musi być dla potencjalnie dotkliwa, a przede wszystkim i nieunikniona, a mam wrażenie, że tutaj tego nie ma. To znaczy, jedni jej nie unikną, a inni owszem, więc widzę potrzebę dopracowania jakichś kryteriów karania, a potem konsekwentnego przestrzegania ich. W przeciwnym razie będzie grupa użytkowników, którym od nietykalności wyrośnie pancerzyk, z kolei inni będą się bali napisać "dupa":P.

Ban na tydzień to w sam raz na ochłonięcie, a nie kara, jak ktoś jest zapracowany, to nawet nie zauważy, że tydzień minął :lol:
_________________
think big, start small
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 18:54   

1. Całkowite uśrednienie w ocenianiu użytkowników - bez osób traktowanych ulgowo. Wyciągam to z faktu, że w dawaniu ostrzeżeń wiedza nigdy nie stanowiła kryterium, warny padają za zachowanie, więc nie powinna być też okolicznością łagodzącą.

2. Zabranie avatara to żadna kara, już raczej ten złamany punkt regulaminu wrzucony w podpis, chociaż z tego co pamiętam nikomu to specjalnie nie robiło. Proponowałabym też być na bieżąco z warnami użytkowników, żeby nie było sytuacji, że komuś pasek wisi od roku, bo kiedyś się z kimś pożarł i nikt o tym już nie pamięta, a komuś innemu zostaje zdjęty po dwóch tygodniach, bo jest pod troskliwym nadzorem.

3. Dodatkowa kara dla Oli w tej chwili odpada i jestem przeciwna jej zmianie na coś bardziej hardkorowego. Została już ukarana (jak, to inna kwestia) i zmiana regulaminu w trakcie trwania tej kary byłaby nieuczciwa. Natomiast uważam, tak na przyszłość, że czasowy ban powinien być jeden, potem już tylko stały.

4. Więcej dialogu, ale tu nie mam póki co sprecyzowanego pomysłu. Opcja głosowania jest dobra, moim zdaniem.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 18:57   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Istotne - kwestia karania po raz kolejny za to samo - czy powinno się sumować przeszłe kary, czy raczej traktować każdego, nawet osobę, która nazbierała nie wiadomo ile upomnień, jak kogoś z czystym kontem?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 18:59   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Jestem za tym, żeby ten temat później (po wprowadzonych zmianach) został i użytkownicy, którzy wpadną na jakiś pomysł dotyczący forum mogli się tu wypowiedzieć, żeby nie było, że MT olewa PW i sugestie userów;)
_________________
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 19:19   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


AngelsDream napisał/a:
Istotne - kwestia karania po raz kolejny za to samo - czy powinno się sumować przeszłe kary, czy raczej traktować każdego, nawet osobę, która nazbierała nie wiadomo ile upomnień, jak kogoś z czystym kontem?


Według mnie recydywa to recydywa, recydywiści już raz dostali sygnał, że źle zrobili i go zlekceważyli, co przejawiło się w tym, że nabroili drugi raz - dlatego należy im się surowsze traktowanie.

[ Dodano: Czw Gru 08, 2011 20:37 ]
i jeszcze - podział kompetencji adminów wg forów? Jak ktoś jest do wszystkiego, to jest do niczego, następuje rozproszenie odpowiedzialności - a jeśli każdy ma swój dział, którym się opiekuje, to jego uwaga jest skoncentrowana na jednej rzeczy.
I łatwiej jest też ocenić czyjąś pracę.
_________________
think big, start small
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 21:15   

Martini napisał/a:
i jeszcze - podział kompetencji adminów wg forów? Jak ktoś jest do wszystkiego, to jest do niczego, następuje rozproszenie odpowiedzialności - a jeśli każdy ma swój dział, którym się opiekuje, to jego uwaga jest skoncentrowana na jednej rzeczy.
I łatwiej jest też ocenić czyjąś pracę.

Takie coś było właśnie przedtem. Opcja fajna, ale nie przy tak dużym forum, ponieważ nie zawsze na forum był mod od tego konkretnego działu i robił się burdel. Zostawiłabym to tak, jak jest (choć ma swoje minusy, vide- trudniej ocenić pracę każdego moda z osobna).
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 21:26   

Asmena napisał/a:
Takie coś było właśnie przedtem. Opcja fajna, ale nie przy tak dużym forum, ponieważ nie zawsze na forum był mod od tego konkretnego działu i robił się burdel.

Ale można by to rozwiązać tak, że jednak każdy ma przypisany dział, którym odgórnie się zajmuje. Zmiana była podyktowana tym, że czasem mod nie od tego działu nie mógł zareagować, gdy coś się dzieje. W tej chwili może, ale ogólny podział mógłby nieformalnie dalej istnieć. A obowiązki na czas nieobecności można przekazać innemu modowi.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 09:26   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


1. Uporządkowanie i doprecyzowanie regulaminu.
2. Mniej paranoi w tematach ogłoszeniowych - dopytywanie o aktualizację co chwila jest bez sensu, a innym nabija nieczytanych postów, co irytuje. Jeśli ogłoszenie wisi długo (np. 2 miesiące), a brak aktywności - do kosza z komentarzem dla autora. Nowy post (zamykam, brak odzewu) tylko irytuje bo wisi w nieczytanych, a przecież autor i tak na maila dostaje info o wywaleniu i to z adnotacją. Ja wiem, że to może być zabawne, ale jak włażę i mam cały dział oddam z nieczytanymi postami (aktualne?) to się wkurzam, a na dział nie dam ignora bo jako taki mnie jednak interesuje ;)
3. Sugerowanie przy kłótniach, by zwaśnieni korzystali z opcji ignoruj użytkownika.
4. Nie poprawianie literówek, a tylko znaczących ortów.
5. Więcej komunikacji modów z userami - reagowanie na skargi, wyjaśnianie, do kiedy potrwa debata na podforum.
6. Więcej samodzielności w działaniu dla globali, JA i adminów, żeby każdej pierdoły nie dyskutowali na podforum, bo to wydłuża czas reakcji bez potrzeby.
7. Dopuszczalne powroty na łono MT. Wiem, że teraz zakazu nie ma, ale bywa negatywnie oceniane, a niepotrzebnie. Mogło być tak, że dobremu modowi zmieniła się sytuacja, wróciły chęci - niech zatem kandyduje :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 09:49   

Layla napisał/a:
1. Uporządkowanie i doprecyzowanie regulaminu.
2. Mniej paranoi w tematach ogłoszeniowych - dopytywanie o aktualizację co chwila jest bez sensu, a innym nabija nieczytanych postów, co irytuje. Jeśli ogłoszenie wisi długo (np. 2 miesiące), a brak aktywności - do kosza z komentarzem dla autora. Nowy post (zamykam, brak odzewu) tylko irytuje bo wisi w nieczytanych, a przecież autor i tak na maila dostaje info o wywaleniu i to z adnotacją. Ja wiem, że to może być zabawne, ale jak włażę i mam cały dział oddam z nieczytanymi postami (aktualne?) to się wkurzam, a na dział nie dam ignora bo jako taki mnie jednak interesuje ;)
3. Sugerowanie przy kłótniach, by zwaśnieni korzystali z opcji ignoruj użytkownika.
4. Nie poprawianie literówek, a tylko znaczących ortów.
5. Więcej komunikacji modów z userami - reagowanie na skargi, wyjaśnianie, do kiedy potrwa debata na podforum.
6. Więcej samodzielności w działaniu dla globali, JA i adminów, żeby każdej pierdoły nie dyskutowali na podforum, bo to wydłuża czas reakcji bez potrzeby.
7. Dopuszczalne powroty na łono MT. Wiem, że teraz zakazu nie ma, ale bywa negatywnie oceniane, a niepotrzebnie. Mogło być tak, że dobremu modowi zmieniła się sytuacja, wróciły chęci - niech zatem kandyduje :)


podpisuję się pod tym rękoma i nogami :)
jak widzę kilkanaście tych samych postów aktualne to aż mnie nosi :)
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
kasia83 
terefere



Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 459
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 10:02   
   Zwierzątka: Melon i Mango:)


A może tak:
1 ostrzeżenie - 2 pkt
2 ostrzeżenie - 3 pkt
3 ostrzeżenie - 5 pkt

suma 15 pkt ban na rok czasu.

Ważność ostrzeżenia:
1 ostrzeżenie 4 tygodnie
2 ostrzeżenie 8 tygodni
3 ostrzeżenie 16 tygodni przy czym pierwsze 4 tygodnie zakaz pisania na forum

To tylko propozycja.Szkic.
Wydaje mi się proste , logiczne i każdy wie na co pracuje.
_________________
Męża, psy, szczury, mandarynki, smak gorzkiego piwa, skoki do wisły KOCHAM!!:)
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 10:04   

furburger napisał/a:
jak widzę kilkanaście tych samych postów aktualne to aż mnie nosi
Bez przesady. jednym kliknięciem możesz oznaczyć wszystkie jako przeczytanie i problem z głowy. Modom pozwala to utrzymać porządek w ogłoszeniach, a co za tym idzie ułatwia przeglądanie ogłoszeń userom. Zamknięcie po dwóch miesiącach nieaktywnego tematu może być nietrafione - temat nieaktywny nie musi być nieaktualny.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 10:12   

1.Proponuje powrót do opowiadania sie moderacji z pewnych czynności. Prawie w ogóle tego zaprzestaliście.
Zamykacie temat? prosze napisac czemu, na ile.
Usuwacie posty, tematy (te istotne oczywiście), piszecie dlaczego. Wcześniej tak było, działało, bo ludzie wiedzieli ocb, nie wiem czemu to zniknęło.
Czerwone wpisy moderacji w trakcie kłótni, za mało studzicie w trakcie, moderujecie za miękko w takich sytuacjach.

2. Zacznijcie wreszcie działać jako konkretne osoby a nie jakies bliżej nieokreślone ciało. Bez urazy ale jeśli moderator nie jest idiotą, to poradzi sobie sam, węcej decyzyjności personalnie.

3. W ogóle więcej decyzyjności...

4. Ponawiam prosbe o ankietę dotyczącą zmian w obsadzie,bo nie tylko ja podniosłam ten temat.

edit/

Jeszcze jedno, bo ani nie działacie dobrze, ani nie macie juz autorytetu
5. Ostrzeżenia i bany proszę opisywać tak jak do tej pory w oddzielnych tematach ale z opisem na jakiej podstawie zostały nałożone kary. Mam tu na mysli wszystkie punkty regulaminu na jakich sie oparto.
Ostatnio zmieniony przez Viss Pią Gru 09, 2011 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 10:17   

ankieta tak czy siak miała niedługo być i będzie, ale robienie jej w środku zmian jest według mnie pozbawione sensu. Wysłuchamy wszystkich propozycji, na ich podstawie wprowadzimy zmiany i po skończonym cyklu będzie można to na spokojnie ocenić.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13