Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatka dla 3 szczurów
Autor Wiadomość
mateusz3315 


Dołączył: 24 Sty 2019
Posty: 4
Wysłany: Czw Sty 24, 2019 14:56   Klatka dla 3 szczurów

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem trzech dorosłych szczurów. Do tej pory byłem pewien że wszystko jest ok i moim trzem pociechom zapewniam wszystko czego potrzebują. Aż do wczorajszego dnia, kiedy był u mnie znajomy stwierdził że klatka moich pociech jest za mała. Podkreśle że kupiłem największą klatkę dla szczurów w naszym sklepie zoologicznym. Pan w sklepie zapewniał mnie że całą rodzinę szczurów mogę w niej trzymać bez problemu. W załączniku przesyłam wam zdjęcie z moimi pociechami w klatce. Nie znam jej dokładnych rozmiarów. I jednocześnie przesyłam kilka linków do allegro z zapytaniem czy zamienić moją aktualną klatkę na którąś z linków?

moje pociechy

Klatka 1

Klatka 2

klatka 3

Z góry dziękuje na odpowiedź
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 24, 2019 19:41   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


mateusz3315, kolega bardzo dobrze Ci poradził, to co można kupić w sklepach stacjonarnych jako klatki dla szczurów nie nadaje się nawet dla szczurzych dzieciaków. Taka jest niestety prawda i większość z nas przechodziła przez takie klatki na starcie. Fajnie, że już to wiesz. A przechodząc do konkretów:

Pierwsze dwie klatki to ta sama klatka z różnym wyposażeniem. Drewniane półki dość szybko przesiąkną moczem i będą do wyrzucenia. Możesz albo zaimpregnować albo... ich nie kupować. Zdaje się, że można kupić tę klatkę w ogóle bez półek.
Druga pozycja - czyli "wiewiórka z półkami" - nie wiem czy jest sens płacić tyle za 3 półki (różnica w cenie to 116 zł). Obie pozycje to klatki ocynkowane, po niedługim czasie zaczną śmierdzieć i brzydko wyglądać. Jednym to przeszkadza, innym nie - popatrz na olx na używane klatki jak to wygląda. Klatka nie jest specjalnie stabilna. Na plus odpowiednie odstępy między prętami - maluchy nie uciekają.

Trzecia pozycja ma zdecydowanie lepsze wymiary (nie jest tak bardzo wysoka, co przy starszych szczurach będzie kiedyś problemem) i ma wygodniejsze duże drzwiczki. Ale też jest ocynkowana, też ma drewniane półki (może znajdziesz taniej model bez?) i też jest niespecjalnie stabilna. Mam ten model - oddałam do lakierowania proszkowego i zdecydowanie lepiej się trzyma. Ale to dodatkowy i niemały koszt, więc lepiej szukać od razu dobrego rozwiązania. Na plus również odpowiednie odstępy między prętami.

Z klatek, które są dostępne na rynku dla 3 ogonów (Twoje propozycje są większe, ale nie wiem czy planujesz zwiększenie stada) można znaleźć:
:lapa: Zolux KLATKA Neo Cosy 3 - malowana a nie ocynk, półki też drewniane do wywalenia, wygodne drzwiczki i otwierany dach. Cena ok. 300 zł
:lapa: Perfekt (280 zł) lub Perfect Maxi (430 zł) - malowana, wygodne drzwiczki, solidnie wykonanie, ale duże odstępy między prętami - maluchy potrafią uciekać, więc trzeba osiatkować (dodatkowy koszt, brzydziej wygląda, trudniej się sprząta).
:lapa: ew. Savic Zeno 2 - (270 zł) mniejsza, malowana, pojedyncze drzwiczki, dobry odstęp, brak drzwiczek w dachu przez co nieco trudniej z obsługą wnętrza.
:lapa: Savic Zeno 3 Empire (w niemieckim zooplusie) - dużo większa, malowana, dobry odstęp, podwójne drzwiczki, brak w dachu, ale już 150 euro
:lapa: Frodo - tania, ale koszmarnie małe drzwiczki są dla mnie dyskwalifikujące. Niemniej są jej zwolennicy (głównie chyba jej ceny - coś poniżej 200 zł)

Przy okazji poczytaj sobie recenzje klatek i popatrz też jak można urządzić klatkę, bo sam zakup klatki to dopiero początek drogi :)
I na przyszłość czytaj najpierw porady i zadawaj pytania w istniejących wątkach - pewnie i tak za jakiś czas admini przeniosą tę dyskusję tutaj.

/Edit
A odpowiadając na Twoje pytanie wprost - tak, zdecydowanie tak, warto zmienić obecną klatkę. Na którą to już trudniejsze pytanie, ale każda ze wskazanych będzie dla Twoich ogonów lepsza niż obecna ;)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
mateusz3315 


Dołączył: 24 Sty 2019
Posty: 4
Wysłany: Pią Sty 25, 2019 04:32   

Aj, mój błąd widziałem tamten temat ale stwierdziłem że gdy zrobię nowy to dostanę szybszą odpowiedź. Hmm z wymienionych przez Ciebie chyba najlepiej trafia do mnie perfect maxi. Już znalazłem jedną na OLX zobaczycie czy wyposarzenie tej klatki jest ok? Pytam ponieważ jest opcja kupna z wyposarzeniem lub bez. OLX
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 25, 2019 09:28   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


mateusz3315, jeśli wyposażenie to półki i drobiazgi, które widać na zdjęciu to są one cenne, ale nie wystarczą, żeby zagospodarować całą klatkę. Oglądałeś wątek "nasze klatki", który wczoraj podlinkowałam? Szczury potrzebują dużo wyposażenia, ono tworzy przestrzeń w klatce. Ale to możesz dokupić osobno.
Sama klatka jest ok, na 3 ogony to będzie pałac :)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 25, 2019 17:45   

mateusz3315, jak chcesz się pobawić z siatkowaniem, to nie oglądaj się i kupuj Perfecta Maxi. Sama mam, nawet rozbudowany o jeszcze jeden moduł. Dzięki siatce młode ogony nie wychodziły, a dodatkowo siatka znacząco ułatwia mi meblowanie. Ma fajne, duże drzwiczki, piętra i pochylnie są stabilne, a dodatkowo jest na kółkach. Po ocynkach i Frodo to moja klatka-ideał. Jak chcesz kupić wyposażenie, to mogę Ci coś uszyć, bo szyję od trzech lat. Moje domki możesz zobaczyć na FB - Pracownia pod ogonem. I tak jak pisze Pyl, na 3 ogony dobrze urządzona klatka będzie prawdziwym apartamentem :)
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
mateusz3315 


Dołączył: 24 Sty 2019
Posty: 4
Wysłany: Nie Sty 27, 2019 20:30   

W końcu mam chwilę żeby odpisać, wybaczcie, weekend pracujący... Hmm w najbliższym czasie nie planuję powiększania hodowli, z trzech dorodnych panów wątpię aby młode wyszły ;) Teraz czuję się w obowiązku dać im trochę luksusu skoro do tej pory(około pół roku) miały za ciasno... Dla dorosłych ogonów potrzebuję siatkować tą klatkę? Albiero znalazłem tą pracownie, jak będę mieć klatkę pewnie się odezwę. Tak się upewnie Pracownia pod ogonem
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sty 27, 2019 21:45   

mateusz3315, dla dorosłych samców nie trzeba siatkować. Szczur mający około 300 gr nie powinien przechodzić przez pręty. Moje całe stado jest już dorosłe, ale siatka ułatwia mi meblowanie, więc jest cały czas.
Strona właściwa, co jakiś czas pojawiają się gotowe komplety, ale szyję też na zamówienie :)
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 27, 2019 21:53   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


mateusz3315, dorosłe samce raczej nie wyjdą. Ale życie pokaże, czy któryś z Twoich panów nie ma plaskiej głowy :P

A co do maluchów - szczury niestety nie żyją wiecznie. Prędzej czy później ktoś Ci się ze stada wykruszy, pewnie będziesz chciał dołączyć jakieś kolejne ogony i wtedy istnieje ryzyko maluchów w klatce. Ale oczywiście możesz osiatkować ją później.

I fajnie, że będą miały dobrze. Miło się czyta, gdy wystarczy jedna informacja od znajomego, żeby zmienić szczurzy świat na lepsze. Cieszy taka postawa. :mrgreen:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 13